FOTOT/ Çiljeta shfaqet në sfilatën myslimane: Uroj ta vë shaminë një herë e përgjithmonë, falem pesë vakte

21 Mars 2022, 15:35Lifestyle TEMA
FOTOT/ Çiljeta shfaqet në sfilatën myslimane: Uroj ta vë

Çiljeta Xhilaga së fundmi u bë pjesë e një sfilate të modës myslimane që u organizua në Tiranë

“Unë falem pesë vakte, kam tre vjet. Kam ndjerë paqe shpirtërore me veten time dhe më janë plotësuar shumë dua (lutje) kur i lutem Zotit”, ka shtuar më tej këngëtarja.

13 komente në “FOTOT/ Çiljeta shfaqet në sfilatën myslimane: Uroj ta vë shaminë një herë e përgjithmonë, falem pesë vakte”

 1. nord.al says:

  Po moj kafshe , shkon ne origjine.

  1. heu bre says:

   Sfilate myslymajmune ne naten e Kadrit uahahahahaaaaaaaaaaaaaaa
   E ashtuquajtuna “nata e Kadrit”, qi thoni ju, osht casti kur Kurani (fjala e zotit damethon) zbriti n’Toke. Ju keni me thon : kush e zbriti, me cfare zbriti, si zbriti, me helikopter, me shkalle apo u hudh pikiate!? Jo jo nuk osht e vertete! Allahuhahu nuk zbriti hic fare, se ishte lodh fort me virgjeneshat atje lart. Pranej vec mori n’celular cobanin Muhamut. Ky katnari, qe nuk dinte as shkrim as kendim, ky Muhamuti pra, ishte fut me i shpelle ene kishte dite qe shtrydhte mendt ene koqet, per me gjet nonji ide se si me u bo i pasun,po pa punu fare ishte muhabeti! E pa qi e mori n’telefon nje No Name, ene po menohej ‘ ta ngrej mos ta ngrej, ta ngrej mos ta ngrej’. Hajt mo po e ngre telefunin tha, me pa kush o ky debili! Nji ta ngrit telefunin, nji tu bo prezantimi : kush je ti kush jom une, c’a ke bo , ca bone ca bone, ene hopaaaaa ja dha nje shkendije te kaptina e Muhamut katunarit. Si ere tha, mu po downloadojne falas gjith ket Kurvan, ene une mos me shfrytezu rastin!? Tak fak nji t’dal Muhamuti prej shpelle, ene nji tu thon kusherinjve t’vet, se kishte morr urdhen prej Allahuhuhahas qi ai me qen perfaqsuesi ene i dergumi i tij n’Toke, ene me perhap urdhnat qe kishte downlodue n’celular prej anej nalt. Oooooo u knoqen kushurinjte e tij katnare, thane nji ku e kena gjet “prijsin” tone qe ka “urdhnin e zotit” me vete, nji ku jena ene ne nji garrumull me “trima”, hec nashtina me u bo t’forte ene t’pasun. Si do thoni ju!? Po ja pra me i detyru gjithe katnaret e Arabise me u bind se Muhamuti osht i dergumi i allallahuhuhut, ene duhet me ja degju fjalen, c’a t’thote ai duhet me u bo, se kshu “ju ec mbare”. Por amo per ket duhet me na pagu “takse sigurie”. Aaaa ka pune puna, una ju them ca duhet me bo n’ket bote ene ju siguroj udhtim fantastikist ne boten tjeter pas cofjes, ndersa ju duhet me e zgjidh qesen per kete pune, amo ne ket bote ktu ku jina. Merr taksa knej merr taksa anej, pa punu as nji minute, tak fak bohesh i pasun ene i fuqishem. Nji kshuuuu! Po nuk na u binden kta “robt e zotit”, kena me ja u kput qafen. Nji kshu pra nisi historia e Muhamut cobanit ene bandes se tij te kusherinjve islamike …

   1. Matrapiku says:

    Hahahaaa e bukur fare.
    .
    Cili une te besoj plotesisht ne ato qe thua dhe ne ato qe ndien, pa asnje hezitim dhe ironi.
    .
    Po nje gje nuk kuptoj (vetem pak llogjik dhe deshir duhet), si mund te besh “profet” (te derguarin e Zotit) nje pedofil dhe poligam si Mahmuti (shikoni ne internet “wife of Mohamed”), i cili kishte 13 martesa dhe ne moshen 50 vjec u martua me Aishen 9 vjec.
    .
    A ka llogjik … o Zoooot, nje 50 vjecar te qij nje goc, nje femij 9 vjecare ???? Dhe te quhet profet.
    Dhe Jezu Krishti i kryqezuar, duke falur ata qe e gozhdonin “Ati Im fali keta mekatar se nuk din c’far bejn” nuk eshte i derguari i Zotit.
    .
    Eshte Mahmut pedofili i derguari i Zotit dhe jo Jezu Krishti, qe kur pa nje prostitut qe e godisnin me gure (litho-voli), (sic po bejne akoma dhe sot Islamoqirat neper bot, ashtu sic po te bejne Ti komentuesit e meposhtem me ofendime), Jezu Krishti doli perpara dhe ju tha … “i pa mekatuari te ngrej doren i pari dhe te godasi kete grua”.
    .
    Te gjithe u zmprapsen sepse te gjithe ishin mekatar dhe hipokrita.
    .
    Ja thirrini mendejes o trushpelar, ju nuk jeni besimtar ???? Jooooo, ju jeni te fiksuar dhe bageti.
    .
    Rasti tend moj Cili Hajder-Aga tregon qerte qe ADN-ja tende Arabe eshte me e fuqishme se logjika.

   2. heu bre says:

    Besimi fetar filloi kur nje MASHTRUES takoi ne rruge nje IDIOT!
    Besimi ne zot eshte dukuri e hershme e shoqerise njerezore. Ai ka lindur ne kohen e moshes vogelushe te njerezimit, atehere kur shpjegimi per dicka apo per gjithcka ishte i pamundur. Pyetjes mese llogjike “kush e ben kete apo ate, kush e krijoi kete apo ate” njeriu i eshte pergjigjur dhe vazhdon ti pergjigjet ne menyra te ndryshme. Natyrisht qe pergjigjia me e thjeshte dhe me foshnjarake eshte se “zoti eshte krijuesi i gjithckaje” dhe keshtu cdo gje “zgjidhet”. Kete pergjigjie njerezimi e ka dhene ne kohen e PADIJES se plote, atehere kur mendonin se edhe shiun e dergonte ky zoti .Por edhe sot ka njerez qe japin po te njejten pergjigjie, ate te mijra e milionave vite me pare. Pse!? Mos valle se edhe sot pas mijra e mijra vitesh keta njerez kane mbetur po aq te paditur!? Jo, por sepse ka nje semundje mendore (dhe faktore qe e ruajne dhe e perhapin) qe nuk sherohet kollaj, qe quhet TRUSHPELARJE FETARE, qe vazhdon te ekzistoje. Por nese besimet e lashta ne shumezota, ne sende apo idhuj tashme i perkasin historise (me perjashtime te pakta) dhe njerezimi eshte cliruar prej tyre, besimet njezotiste jane ende vepruese dhe shpesh behen edhe te rrezikshme ne shoqerine e sotme njerezore. Natyrisht pa piken e dyshimit edhe ato do vije koha qe ti perkasin historise, por sot per sot jemi ende ne kohen e ndermjetme, kur keto “pallavra qe zune myk nder tempuj” kane ende ndikim ne nje pjese te mire te njerezimit. Por si ka vazhduar besimi i lashte ne zot, te pershtatet ne fete qe besojne ne “nje zot te vetem” (hebraizmi, kristianizmi, islamizmi …). Si lindi psh kristianizmi!
    Jezui dhe jeuizmi (kristianizmi). Dokumentat e vetme qe ekzistojne jane shkruar rreth 60-70 vjet pas “ndodhise” se Jezuit dhe ky eshte doreshkrimi “Ungjilli sipas Markut”. Pra dikush pas 70 vjetesh, tregon dicka qe ka ndodhur para kaq kohesh. Nuk ka asnje dokument bashkekohor, te kohes kur thuhet se ka jetuar Xhoshua (Josua-Jezui), asnje shkrim apo fakt dhe pike! Pavaresisht se ne ate kohe shteti romak kishte nje organizim shume te mire dhe kishte dokumentacion dhe evidenca te sakta per gjithe Perandorine,duke filluar qe nga popullsite e gjithe qyteteve e fshatrave e deri edhe te numri i dhenve dhe dhive qe kishte ky apo ai fshat! Por nuk ka asnje shkrim ne te gjalle te tij per kete Josuan “te derguarin e zotit, birin e zotit dhe vete zotin”. Cudi!!! Gjithcka qe ekziston sot (shkrime dhe fakte) datojne pas 70 vjetesh nga koha kur thuhet se jetoi ky person! Ne te vertete nuk eshte fakt historik i pranuar shkencerisht ekzistenca e nje personi te quajtur Josua Mesia apo Jesu Krishti (Xristos eshte perkthimi nga hebraishtja ne helenishten aleksandrine i fjales Mesia)! Ky person mund te kete ekzistuar por edhe mund te jete trilluar. Nuk ka asnje dokument historik bashkekohor qe e verteton ekzistencen e nje personi te tille. Dokumentet historike qe jane gjetur dhe qe shkruajne mbi ekzistencen e nje personi te tille datojne te pakten rreth 70 vjet me pas kohes qe pretendohet se ka jetuar ky person (Ungjilli sipas Markut)! Nderkohe qe ka dokumente te gjetura te shkruara (ne gur) qe vertetojne ekzistencen e nje personi tjeter qe mbiquhej edhe ai Mesia por qe quhej Simon. Ky dokument mbi kete Simon Mesia vertetohet shkencerisht se eshte shkruar te pakten 100 vjet perpara kohes kur pretendohet se ka jetuar ky Mesia tjeter i quajtur Josua. Gjate historise, eshte tashme e vertetuar shkencerisht se ka patur shume e shume persona qe e kane mbiquajtur vetveten Mesia (qe ne hebraisht ka kuptimin : i derguar dhe i miresuar nga zoti per t’u nderlidhur me njerezit). Pra edhe nese ka ekzistuar ky personi i quajtur Josua, ai ka qene nje nga dhjetra apo qindra personat qe ne histori kane pretenduar qe jane Mesia (i derguari …). Te krishteret e kane pranuar kete Josuan si Mesia i vertete, nderkohe myslimanet e njohin kete Isa (Josua) si nje profet te zotit, ndersa hebrenjte nuk e kane pranuar aspak (e kane quajtur nje nga dhjetra, qindra mashtruesit e zakonshem) dhe hebrenjte jane edhe sot e kesaj dite ne pritje te ardhjes se ndonje “Mesia te vertete”!

    Po edhe nese ka jetuar nje person i tille, e c’a pastaj!? E zeme se paska jetuar. Aq i parendesishem ka qene atehere kur jetoi, sa as qe i ka rene ne mend ndonje zyrtari provincial romak te beje ndonje shenim per kete katunarin Jezu qe shiste dengla rrugeve. Sa e sa denglaxhinj e mashtrues te tille kane jetuar (dhe jetojne sot e kesaj dite) ne kete bote, ehuuuuuu s’kane te mbaruar (njera jetonte deri para pak vitesh ketu ne Tirane dhe arriti qe te ndertonte dhe nje kishe-faltore private qe sot quhet kisha e Eleonores, te Kodra e Diellit. Edhe ajo pretendonte se ishte e derguar e zotit, Mesia e kaluar Mesias …). Thjesht ai Xhosua ishte nje mashtrues i zakonshem, si shume te tjere (apo nuk eshte mashtrues dikush qe thote se eshte biri i zotit, zoti vete e keshtu me rradhe …), apo qe thote se eshte i derguari i zotit (si Muhamuti …). Natyrisht qe Xhoshua (Josua-Jesui-Isai) ishte nje MASHTRUES, dhe si cdo mashtues profesionist kishte nje filozofi te veten per kuptimin dhe mashtrimin e njerezve. Ceshtja nuk qendron fare te ky Jezui,se ne fund te fundit edhe nese ka jetuar,ai vdiq ne moshen 33 vjecare (sic thuhet) dhe shkoi me te shumtet. Ceshtja qendron te ata qe mbeten pas tij dhe qe ishin anetaret e bandes se tij te mashtrimit. Pra banda e mashtrimit (dishepujt) me ne krye nenen e Jezuit (Miriam-Merjeme-Marie),jane ata qe e perhapen mashtrimin pas vdekjes se Jezuit. Dhimbja e nenes u kthye ne fiksim halucinant se ju “ngjall” djali dhe kete psikomani ja u percolli dishepujve, te cilet gjithashtu per shkak te dhimbjes per shokun dhe udheheqesin e tyre te vdekur, u kthyen ne psikomane qe ndoshta vertet mendonin dhe besonin se Jezui u “ngjall per se vdekuri”. Pra keta te semure mendore,ishin ata qe filluan perhapjen e MASHTRIMIT te madh te Jezuizmit (apo kristianizmit)! Natyrisht hebrenjte, populli ku ata linden dhe jetuan,qe i njihte nga dore e pare,nuk i pranuan dhe i quajten (e vazhdojne ti quajne) si mashtruese te rendomte. Prandaj keta “ndjekes te Jezuit” filluan te perhapnin filozofine dhe ndodhine e Jezuit nder popuj te tjere jo-hebrenj. Per kete arsye ata qe erdhen me pas i perkthyen “shkrimet e shenjta” ne gjuhe te tjera (se Jezui dhe njerezit e tij flisnin vetem hebraisht – dialektin aramaik). Per kete u gjeten gjuhet qe atehere kishin status nderkombetar si helenishtja dhe latinishtja. (nese ngjarja do kishte ndodhur sot me siguri qe do perdorej anglishtja apo spanjishtja). Nepermjet ketyre,u perhap “lajmi” nder popuj te tjere,nderkohe qe populli i vet natyrisht qe nuk i pranoi (se i njihte nga afer mashtruesit). Por sidoqofte perhapja dhe propagandimi i Jezuit si Mesia (qe kur u perkthye ne helenisht mori formen Xristos = Mesia, pra i derguari,i zgjedhuri,i miresuari nga zoti),pra perhapja dhe propagandimi i kristianizmit nuk ishte rezultat as i perpjekjeve te dishepujve (shokeve te ngushte te Jezuit) apo apostujve (dergimtareve) qe jetuan bashke dhe menjehere pas tij dhe as i perkrahesve dhe vazhduesve te tyre te pakte,qe jetuan ne shekujt e mepastajshem. Perhapja e kristianizmit eshte rezultat i shnderrimit te kesaj filozofie fetare ne MJET POLITIK ne duar te sundimtarit!!! KJO ESHTE E DITUR DHE E QARTE! Seneca nje filozof i lashte roman ka thene : fene vegjelia e beson, sundimtaret e perdorin, te diturit e perbuzin. Kthimin e kristianizmit ne mjet politik e beri per here te pare Perandori i Romes, Kostandini i Madh,qe ishte i pari sundimtar i botes se atehershme qe u pagezua ne kristian. Pas tij,kriatianizmi u be fe e vetme dhe e detyrueshme per shtetasit e Perandorise (praktikisht botes se atehershme) dhe mund te themi se qe aty fillon perhapja reale e kristianizmit. Qe nga ai cast kristianizmi ishte dhe eshte MJET I SUNDIMIT SHPIRTEROR TE NJERIUT! Perparimi i shoqerise njerezore ka nisur pikerisht atehere kur feja (kristanizmi ne kete rast) u nda me force nga pushteti,pikerisht atehere kur ekzistenca e zotit u vu ne dyshim!!! Kjo eshte koha ne historine e njerzimit kur fillon zhvillimi dhe perparimi,eshte ajo qe quhet Rilindja Evropiane! Eshte koha kur priftit i tregohet se e ka vendin ne kishe dhe jo ne kuvendin e qytetareve,eshte pikerisht koha kur priftit i tregohet se e ka vendin ne kishe dhe jo ne akademite shkencore te dijetareve! Eshte koha kur kishes i lihet ne dore vetem “pushteti hyjnor” dhe pushteti tokesor kalon ne duar e NJERIUT! Pikerisht aty filloi PERPARIMI NJEREZOR, pas 1.000 vjet myk e abskurantizem,erresire e padije. Eshte koha qe erdhi me mundime e me gjak,me djegie ne turren e druve sepse : … E MEGJITHATE TOKA RROTULLOHET!
    Kjo ishte dita kur kristianizmi shenoi fillimin e fundit te tij, te ketij MASHTRIMI te madh .

 2. Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes..... says:

  Hahahaha ….sfilata e brekeve te shurrosura mislimone…!!!!!?
  ullah uakbar…..

 3. BABALE i PD says:

  Per cfare falesh ?

 4. Din says:

  E ka zen Hamshori në Dubai

 5. Haisheja e ramadanit says:

  Pasi e bejme pidhin si kuti votimi , e mbulojme koken me shami ashtu si mbulonim koken e karit ne goje. Edhe Muhameti pidh kerkonte dhe te mbuluar .

 6. Agroni says:

  Hahahahah te gjitha behen nga te ndershme ne kurva, kjo behet nga kurve ne te virgjer

 7. Sotiri says:

  Pse ti duhet te votosh????? ti duhesh lene perjashta votimit
  Ajo prandaj e ka qe ta perdori per interesat e saj,ti e perdor karin tend per interesat e tua
  Por mos haro??? Se ti nga nga ajo kuti votimi ke dale
  Por injoranca tende dhe e shume shqipetareve ju ka lene shume mbrapa

 8. Sahale-Shpellari says:

  Po mire o Cilo, po per Hajdar a i lutesh zotit…! P’se na e perzieni barkun me keto funderrina…!? Kur u bo dhe kjo KaraKurve qe s’ka len hu pa thy te dali neper faqet e shtypit. Po myslymonet si i pranojn keto baxhella qe me nje shami kujtojn se do te mbulojn te gjithe te palarat qe kane ber… Te me falni dhe sa per dijeni s’jam as myslym e as i krishter, une jame ateist.

 9. na mbyten injorantet turcelinj says:

  Falu para atij mikut,se je si lope hollandeze.
  Kur zgafllohen shkoje te zoti e falen kurvat.

 10. Taku says:

  Po cfare uron qe ta vesh shamine pergjithmone…. Ke uron..?? Shamine mund ta mbash edhe kur heq breket … mos ke gajle

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje