FOTOT: Ja shuma marramendëse që shpenzoi Silvio Berlusconi për ceremoninë e dasmës me deputeten 53 vite më të re

23 Mars 2022, 10:05Lifestyle TEMA
FOTOT: Ja shuma marramendëse që shpenzoi Silvio Berlusconi për

Silvio Berlusconi u kurorëzua në martesë me deputeten Marta Fascina, në një ceremoni madhështore në Milano.

85-vjeçari, që vesh kostumin e dhëndrit për të tretën herë, u martua me Martën, 53 vite më e re.

Ceremonia madhështore thuhet të ketë kushtuar rreth 400 mijë euro.

Eventi u mbajt në Villa Gerneto në qytetin Lesmos, në veri të Milanos, ku ishin të pranishëm vëllai i Berlusconit, Paolo dhe fëmijët e tij, Marina, Barbara, Eleanor dhe Luigi, ndërsa djali i tij i dytë, Pierre Silvio, mungonte.

Berlusconi kishte menduar për të ftuarit, që u surprizoi me këngë dhe dhuratë të shtrenjta.

Fëmijët e kanë kundërshtuar këtë martesë por Berlusconi duket se ishte i vendosur për vendimin e tij.

32-vjeçarja është deputete e partisë Forza Italia dhe ka bashkëjetuar me miliarderin prej dy vitesh.

Më herët, manajti i medies ka qenë i martuar me Carla Elvira Lucia Dall’Oglio dhe më pas me Veronica Lario.

3 komente në “FOTOT: Ja shuma marramendëse që shpenzoi Silvio Berlusconi për ceremoninë e dasmës me deputeten 53 vite më të re”

 1. gomari says:

  Mos u habisni se vetem llapa i punon Berlos, pjesen tjeter e punoj une….

 2. Qifto Qiraxhiu says:

  Berluskoni esht me origjin pellazgo ilire etruske.emri i tij shpjegohet me gjuhen shqipe : bër,…lus…(lutje) …shkoni…,dmth shkoni beni lutje,dmth faluni…lutuni…bekoni…si biçim Bekim sot.
  Berluskon baraz me Bekim…
  Geni i tij arbnor shpjegon edhe sjelljet e tij “si shqiptar”,…pidhar,lekaxhi,pordhnues,dhe gjithnji ofensiv ..e me skandale…dhe nji mafjoz kalibri
  A s jan shqiptart tipa t till ?
  Prandaj edhe i donte vajzat e bukra shqiptare….
  Dhe tash qe bota po digjet nga lufta berthamore,shqiptaret dalin rrugve per lek ,protesta,dhe Berluskoni krifet para pasqyres per dasem…
  ..nji gje esht dyshuese ke ajo shum qesharake per dasem…400 mij euro Berlkimi i don veç per vjagren cilsore te nji jave periudh…

  1. para disa vitesh ne X Samit te vendeve te NATO-s u takuan
   ne Bruksel , ne hollin e Hotelit ku mbahej ksamiti Berlucsoni dhe Bakojanis .
   Gjeta momentin pas disa milutash dhe pershendeta Silvion
   duke ju drejtuar ne italishte :
   Buonaseratta Signor Cavagliere? .
   Ai me buzeqeshi e me tha : Buonasera ,me cfar mundet t’ju sherbej : I bera te ditur shpejt se kush jame e nga vij
   dhe e pyeta se c’far biseduat me M.J Greke Bakojanis (se mi permete Signor Cavagliere -shtova )
   Ai me buzeqeshi e me tha ; Lo so , cfar duan te dij nji shqiptare per nji Greke? dhe vazhdoj .
   E pyeta Signora Bakojanis se cfar dot’i perlqente me shume ,nqs do ta ftija ne dhomen e Hotelit sonte ?
   1 ) t’ja rrasja Llapen
   2 ) apo Cazzon
   Ajo me veshtroj si ti kishte ren te Fikckt dhe me nji ze te trashur si te nji Transi mu Pergjigj :
   asnji nga te dyja i Onorevole Cavagiere Silvo
   dua – gishtin ne bythe , ? t’ma mbashe sa me gjate .???

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje