Muli diskuton mbi vlerësimin e Doktorit si Luan i “Kafazit të Artë” 

3 Mars 2024, 20:24Antena TEMA

Pas fjalës që mbajti tek Rrugica poshtë penxheres një grua malësore që e quajti Doktorin “Luan i Kafazit të Artë”, Muli pati disa dyshime. 
E thirri Lelon ta diskutonin më gjerë ku i shkoi mendja asaj gruas plak ta quante Doktorin “Luan i Kafazit të Artë”. 
-Po ndoshta i ka ndezur  përfytyrimin si një Luan në kafaz, tha Lelo. 
-Jo tha Muli. Kafazi i Artë ka qenë një lloj Big Brother që e ka pas bë Karlo Bolino me Sokol Ballën. Janë dy personazhe kundër Doktorit . Ka shumë mundësi që ajo plaka ka qenë e infiltruar se qenka e fiksuar pas emisioneve të Bolinos që ka konflikt me Doktorin. 
-Nuk e mbaj mend këtë tha Lelo, por mund të nxjerrim ndonjë mesazh pozitiv dhe nga kjo gjë. 
Fjala vjen, nëse Doktori vonon të dal nga burgu, ne e interpretojmë se duke qenë si Luani në “Kafazin e Art” fitues i lojës është ai që del i fundit nga kafazi. Pra të gjithë që dalin më shpejt digjen. Ai që rri më gjatë në kafaz, fiton. 
-Kjo nuk më kishte shkuar në mendje tha Muli. Është gjetje interesante. D.m.th. ta interpretojmë si fitore qëndrimin në penxhere. 
-Po tha Lelo. Në këtë aspekt ajo gruaja malësore ka fol me intuitën e njeriut heroik. 
-Po më vjen inat pse i ka mbet në mendje “Kafazi i Art” tha Muli .  
-Epo ka qenë një nga Puka më duket aty në kafaz dhe u bë njeri popullor si Doktori në atë kohë tha Lelo. Kjo ndoshta e ka ngacmuar. 
-Dakord tha Muli. Po të jetë kështu është në rregull. Se mu ngjallën ca dyshime mos na e kanë infiltruar. 
-Nuk ka mundësi tha Lelo. Pasioni me të cilin ajo fliste dhe niveli i lart i besnikërisë ndaj Doktorit, është tipar dallues i çdo foltoristi. Nuk është lojë që mund të aktrosh. O e ke në zemër dhe mendje ato o nuk i ke. 
-Ke të drejt tha Muli. Aq bukur flasin sa u duken njerëzve si të çmendur. Ngaqë janë niveli i lart. 
 

2 Komente

 1. G
  Gjeli

  O sale, o luan i zgjebosur, qe bie era shurre deri ketu ku jam une ,

  1. X
   Xhoni kripa vlore

   O Sali kurva o I biri sheqeres putanes kina ja per te ti shkerdhyer femijet si shkerdhenin dhe argita Surat salduaren dashnoren e luli gjumashit

   Lini një Përgjigje