Muli dyshon se kasetat e 21 Janarit i ka nxjerrë Luli 

21 Janar 2023, 18:56Antena TEMA

Publikimi i urdhrave për vrasjet më 21 Janar e ka tronditur Mulin.

Edhe pse gazetari tha që i kam marrë nga një shërbim i huaj, Muli e kuptoi se ato ishin regjistrime të një gardisti afër komandantit të Gardës.

I shqetësuar, nisi ta bisedojë këtë çështje me Lelon.

-A beson ti që ja kanë dhënë amerikanët, tha Muli?

-Jo, tha Lelo. Amerikanët po qe se i kanë, kanë gjithë telefonatat dhe serverin, s’kanë nevojë për radiot.

Këto i ka pas dikush që nuk ka qenë i sigurtë në atë që po bënte dhe e ka regjistruar.

-Atëherë Luli qenka, tha Muli.

Ai ishte i pasigurtë atë ditë.

Rrinte i tërhequr, ishte i frikësuar, nuk u përzje me Gardën, shikonte vetëm Policinë....

-Ai mund ta ketë bërë, tha dhe Lelo. Nuk është çudi.

E ka dorëzuar me shpresë se arrestohet Ndrea e pastaj dhe Doktori.

-Duhet ta demaskojmë, tha Muli.

Të themi që këto janë përgjime të Lulit që ja ka dhënë Edi Ramës.

-E bëjmë, por pastaj duhet të pranojmë që janë të vërteta, tha Lelo.

Po e pranuam atë, e ha Doktori.

Ndaj e kemi më kollaj të themi që janë false. 

Është pak a shumë si ajo skema e pastrueses që vjedh lekët e këtyre zyrtarëve, por që ata nuk e denoncojnë dot.

Dhe ne e dimë që na e ka bërë Luli, por nuk denoncojmë dot, se pastaj duhet të pranojmë që është e vërtetë dhe e ha Doktori.

-Po, ke të drejtë, tha Muli.

Nuk i dihet se çfarë ka pas kësaj.

Mund të ketë kaseta të tjera.

-Edhe ky është një rrezik, tha Lelo.

Është fiks si ajo puna e pastrueses që nuk iu del njeri zot lekëve.

Dhe këtu s’ka për t’iu dalë njeri zot kasetave, se kush u del zot e ha.  

3 Komente

 1. K
  Keti

  Zoti Rama po me universitetin Funeral, kur do mereni, Astrit Veliaj drejton albanian university, tek ish hotel internacional ne qender te tiranes posht funeral siper godines universitet cmenduri e till vetem ne shqiperin ton mund te ndodhi, Po kjo ministria arsimit mbi cfar kriteresh e akrediton??

  1. T
   Tanguli

   Keti behu gati edhe ti se do kendojme kengen Luli Luli kush ta nguli??

  2. Z
   Zina sallaksja me shkolle

   Vetem po tja shofesh surratin ketije Astrit Veliajt e kupton se ça universitetit drejton???? Turp e faqja zeze??? Universitet qe nxjerr analfabete

   Lini një Përgjigje