Muli i shqetësuar që Zeni merr lekë nga “Banana King”

18 Nëntor 2022, 18:29Antena TEMA

Pas vërejtjes publike të Doktorit, që Zeni të mos marrë më lekë nga “Banana King”, Muli thirri i shqetësuar Lelon.

-Kjo deklarata e Doktorit ishte gabim, i tha.

Ai gazetari e vuri në siklet. Zeni pa lekët e “Banana King” se mban dot Zeni TV.

-Nuk prish punë, tha Lelo. E zgjidhim këtë punë.

Nuk e pyesim Doktorin. Kjo na sjell shumë të mira.

E para, vazhdojmë marrim ato lekët e asaj kompanisë që sjell heroinë.

E dyta, dukemi të pavarur nga Doktori, pasi nuk e pyesim fare që merremi me drogë.

Ne nuk jemi si këta të Edi Ramës, që po u tha Ed Rama merruni me drogë, merren, po u tha mos u merrni, nuk merren.

Ne nuk e pyesim Doktorin. Kemi pavarësinë tonë në këtë pikë.

-D.m.th, ti thua nuk mërzitet Doktori?

-Zeni ka qenë gjithnjë i pavarur.

Dhe në Gërdec, kur po merrej me ata fishekët, Doktori e thirri Zenin dhe i tha “shiko se mos bashkëpunon me atë Delijorgjin dhe demontoni fishekë, se me mua nuk ke më punë.”

-Unë kam pavarësinë time, i tha, shikoj biznesin tim, nuk kam punë me ty.

Dhe nuk e pyeti fare. Mori burrin e tezes në punë dhe nuk pyeti fare për babain.

Pastaj i ndodhi ajo që ndodhi, dhe ju vra burri i tezes, por babain nuk e pyeti.

Por ama Doktori nuk ka përgjegjësi se i ka pas dal borxhit.

Dhe në këtë rastin e lekëve të heroinës që merr Zeni, Doktori i doli borxhit.

I bëri thirrje publike të mos i marrë më.

Kaq ka në dorë një baba. Ai nuk e rreh dot Zenin se është 40 vjeç burrë.

-E kuptova, tha Muli.

D.m.th ti mendon që Doktori nuk mban përgjegjësi për Zenin, se është i pavarur?

-Patjetër që nuk mban. Ai nuk është më i vogël.

Ai as për martesat se ka pyetur, as për atë kushërirën, as për këtë tjerën.

Normal që Doktori ka qenë kundër, por ai ka burrërinë që nuk e pyet fare.

Dhe kjo është një vlerë e shtuar në atë familje.

Aty askush nuk e pyet Doktorin, as vajza, as gruaja, as djali.

Doktorin vetëm në PD e dëgjojnë.

-Qartë, qartë, tha Muli. Le se na shpëtove, na e gjete zgjidhjen.

3 Komente

 1. K
  Km

  O Nul Moka, pse nuk thua qe Zeni eshte ortak, jo pronar I fshehur I Banana king, qe Ben trafikun è droges dhe pastron parane nepermjet edhe Syri tv.

  1. G
   Gjergji

   Liria e Salplehit merr 1000 euro per cdo femije autik qe shkon tek me nder instituti I saj per autizmin.

  2. Z
   Zeqo Pilafi

   Sa keq më vjen për zotin Berisha, i ka shpëtuar djali nga duartë! Punët e mëdha politike janë shkaku që nuk ka pasur dhe nuk ka kohë të merret me fëmijët. Tani ata u rritën dhe është paksa e vështirë t'a dëgjojnë. Kjo që bëri tani duket si një përpjekje e fundit, por është e kotë, ata e kanë marrë rrugën e mutit.... Gjynah për Berishën, simbol i nderit, të vërtetës dhe drejtësisë!! Por të mos mërzitet, ne njerzit e mënçëm që i shkojmë pas, e mirkuptojmë për këtë hall që e ka gjetur me këta shejtanët që Liria i solli nga materniteti.

   Lini një Përgjigje