Muli kërkon një zgjidhje të qetësoj Kokpalarin 

17 Korrik 2022, 19:50Antena TEMA

Ditët e fundit zonja Kokpalari është bërë sërish agresive dhje ka bërë një sërë sulmesh ndaj Belos.

Kjo e ka mërzitur Mulin, i cili mendoi se e mbylli këtë sherr.

Thirri Lelon për ta pyetur si mund ta ndihmojmë Belon.

-Nuk besoj se ka ndonjë problem Belo.

Problemi është si të qetësojmë zonjën Kokpalari, tha Lelo.

E kam menduar një fabul.

-Duhet ta ndalojmë, se po na dominon lajmet për Doktorin.

-Faji këtë radhë nuk është i Belos, por i zonjës Karo.

Zonja Karo ka tërhequr shumë vëmendjen me intervistën e saj dhe nuk ka vlerësuar rolin e zonjës Kokpalari në mbështetjen për Doktorin.

Madje ajo e shpjegon gjithë historinë vetëm me faktin që ja njeh kapacitetet Fevzos, dhe ai e ka çuar tek Doktori dhe kjo pastaj i ka dhënë fitoren.

S’ka faj Kokaplari që shpërthen pastaj.

-Po ça ti bëjmë zonjës Karo ne, tha Muli.

Ajo parashikuese moti ka qenë.

Tani mendon se PD është si puna e motit, dhe ajo e reciton.

-Po ky është problem, tha Lelo.

Ajo ka shprehur konsideratën e saj për Doktorin, duke thënë mua më prezantoi Doktori dhe gratë e PD mbyllën gojën.

Kjo në fakt ua ka hap gojën të gjithave.

Pse atë e prezanton Doktori dhe pse të tjerat nuk i prezanton.

Për kaq merr flakë PD.

-Po s’i mendon ta zgjidhim, tha Muli?

-Unë mendoj ka dy mënyra.

E para, është që zonjën Kokpalari ta bindim të thotë që atë e ka promovuar Fevzo që kur ishte në ATSH më 95 dhe i ka thënë “ik në SHBA se do ti duhesh Doktorit pas 25 vjetësh”. 

Me këtë deklaratë ajo barazohet dhe ja kalon zonjës Karo në raport me Fevzon, pasi del që e ka njohur më parë.

Fevzo nuk thotë gjë kurrë për këto detaje, madje dhe mund ta besojë që ja ka thënë.

Nëse zonja Kokpalari nuk e pranon këtë, atëherë duhet të bindim Doktorin që të thotë se u gëzova shumë kur zonja Kokpalari më rekomandoi të prezantoja zonjën Karo, se ndryshe do ta vriste Jozefina.

Kështu zgjidhim shumë probleme.

-Kjo e dyta qenka më e bukur, por më e vështirë, tha Muli.

Duhet provuar një herë e para.

2 Komente

 1. d
  dhipari

  Melo,belo,muli,karo,bolja dhipi leshi etj etj etj.po poooo qiky asht fillimi I lufts kundra rams ,ju them un jue.

  1. D
   Devolliti

   Me vjen shume keq per znj. Kokakari. Eshte nga familje e mire. Pe Korce bashke me Polenet. Jane te mire per fshirje bythe.

   Lini një Përgjigje