Muli kritika të forta Genc Fugës që pranoi ndihmën e shtetit 

31 Korrik 2023, 18:27Antena TEMA

Sot në mbasdite Muli thirri Lelon i shqetësuar.

-AI aktori, si e ka ai Fuga tjetër, tha, paska bërë një pisllëk të madh.

Ka pranuar ndihmën e shtetit për t’u shëruar.

-Jo ore, tha Lelo. Po kjo qenka skandal.

Të kam thënë nuk u duhen zënë besë këtyre Fugave.

-Nuk e kuptoj si mund ta bëjë këtë, tha Muli.

Gruaja doli kërkoi lekë publikisht, ne i premtuam që do ta ndihmonim, del qeveria i jep lekët dhe ai merr lekët e qeverisë. Po kjo është skandal.

-Shumë skandal është, tha Lelo. Duhet ta denoncojmë.

Ti themi kësaj Sonilës ta godasë fort.

Si mund të pranojë një opozitar dhe intelektual lekë nga qeveria e krimit.

Më mirë vdes me nder se të mbijetosh me turp.

-Duhet të përqendrohemi tek fakti se gjeste të tilla ulin shumë moralin e opozitës, pasi krijojnë idenë që opozitën mund ta blesh me lekë ilaçesh.

-Kjo është e vërtetë, tha Lelo.

Por më e rënda nuk është kjo.

Më e rënda shtë që ai na dogji kauzën e këtij muaji.

Mund ta shtynim gjithë muajin nëse ai nuk i merrte ato lekë.

Lere pastaj sikur të ndëronte jete.

Kishim varrimin madhështor, pastaj të shtatat, të dyzetat e me radhë.

Do ishte një betejë opozitare e pashoqe.

-Skandal i madh, tha Muli. Lere se na shkatërroi. Duhet ta godasim fort.

1 Komente

  1. A
    Aferdita Ducka Vlore

    Kush jane keta njerez, vetem shoke nuk jane,sepse fondi qe i dha shteti ne menyre urgjente duhet vleresiar. Te shkuara dhe dalesh nga operaccioni faqebardhe. Si gjithmon Qeveria eshte e vemendeshme per keto raste dhe nga ana jone do vleresuar. Keshtu te vemendeshem, te jeni gjithmon, se keshtuuJu shpetoni jete njerzish!! Te rrosh sa malet Edi Rama, me ate shpirtin e madh qe ke! Me respekt

    Lini një Përgjigje