Muli thërret “Kaçin e Bardhë” t’i raportojë takimin në Ambasadë

9 Qershor 2022, 19:30Antena TEMA

Pas shkuarjes në Ambasadë të tre ish- ministrave të Berishës që mbështesin Foltoren, Muli i shqetësuar thirri për një bisedë informative “Kaçin e Bardhë”, për të kuptuar se si ishte situata.

-Ai burri është shumë i shqetësuar, tha Muli, dhe do të dijë, cili ishte qëllimi i takimit.

-Mendoj se qëllimi i takimit ishte të shqetësohej Doktori, tha Kaçi.

Unë rashë në kurth se nuk e dija çfarë qëllimi kishte takimi, dhe shkova ngaqë mu duk se e kishin për respekt.

Por aty pashë që e gjitha ishte për të mërzitur Doktorin.

-Po mire, pse nuk e prishët takimin?

Ti duhet të bëje një gjest.

-Unë e bëra timen, tha Kaçi.

Ndërsa ajo zonja po fliste, unë ja preva dhe i thashë që “ti je fati i Edi Ramës”.

-Ja the vërtet? Po ajo çfarë tha?

-Më duket nuk e dëgjoi, se e thashë me zë të ulët.

-Po kush e dëgjoi?

-Nuk e dëgjoi njeri, po ja thashë Aldos.

-Po Aldua, çfarë tha?

-Aldua u gëzua dhe ja tha Tritanit.

-Po Tritani çfarë tha?

-Tritani i bëri shenjë me gisht të ulte zërin, se mos dëgjonte Ditmir Bushati.

-Po Ilir Meta pse ishte aq i gëzuar?

-Nuk e kuptova, por me sa duket, dikush i kishte thënë që do ketë raki Skrapari në pritje.

-Po kishte raki Skrapari?

-Jo, verë Nurellari nga Berati.

Me sa duket ngaqë presidenti i ri është nga Berati.

-Po mirë, çfarë ti them atij burrit unë, se ai është xhindosur.

Çfarë ti them që ta qetësoj, që nuk e kanë tradhtuar këta tanët?

-Po cfarë të them unë i shkreti.

Thuaj për shembull, që kur na kërkoi roja të dorëzonim telefonat, Tritani nuk pranoi, se tha mund t’i ndodhë diçka Doktorit, duhet ta kem telefonin me vete.

-Dhe roja e la?

-E la legeni. Ishalla i ndodh gjë, tha, pa mbaje telefonin.

2 Komente

 1. S
  Sara

  hahaha, roja ka pas menjen teme...

  1. z
   zgalem

   Je i pa perseritshem Mero . Shkrinmet e tua jane perla te sarkazmes shqiptare . Zgalem

   Lini një Përgjigje