Aleati i Putin dërgon fëmijët e mitur të luftojnë në Ukrainë

3 Tetor 2022, 13:06Bota TEMA

Aleati i Putin dërgon fëmijët e mitur të luftojnë

Fushata e mobilizimit ushtarak në Rusi vijon dhe shumë njerëz iu janë bashkuar radhëve të ushtrisë që pas vendimi të presidentit Putin.


Së fundmi, lideri i çeçenëve, Ramazan Kadyrov tregon se 3 fëmijët e tij të mitur kanë shkuar në Ukrainë, për të qenë pjesë e ushtrisë. Sipas tij, mosha nuk do të thotë gjë kur bëhet fjalë për mbrojtjen e Atdheut.

“Mosha e vogël nuk duhet të pengojë në stërvitjen e mbrojtësve të Atdheut tonë. Akhmat, Eli dhe Adam janë përkatësisht 16, 15 dhe 14 vjeç, por stërvitja e tyre ka nisur shumë kohë më parë kur ende ishin të mitur.

Tashmë, ka mbërritur momenti për të treguar aftësitë në një luftë të vërtetë dhe unë e mirëpres dëshirën e tyre. Së shpejti, ata do të shkojnë në linjën e frontit, ku do të përballen me situatën më të vështirë”, tregon Kadyrov.

3 Komente

 1. E
  Edhe ky mi kanalesh si Babe i Turqeve shqip foles

  Po nga një islamike çfare prisni? Pordhunime dhe dhune kaqe

  1. Roberto

   Ca kuptimi ka fjala - Babe i Turqve shqip foles???? C'keni qe fusni shqiptaret ne nje kallep me kete Cecen te qelbur?? Nuk e kuptoj vertet arsyen e urrejtjes kaq te madhe per Shqiptaret duke i etiketuar Turq,Serb apo Arabe. Eshte fatkeqesi kur akoma ne popull ka elemente antishqiptare dhe injorante.

   1. t
    taras bulba

    Pederast , ku qendron paralelizmi ketu ?? Dhe chyne ne botim shqipfolesit turq ....ke tru ne kok apo ke kasht ?? Bythqir i Janulles ....po ate lajmin se babai vrau foshnjen e tij 11 muajsh pas shpine , te shoqen dhe me von vrau veten ne shtetin helen , turk shqipfoles ishte ???? Bythqir , mendohu mire para se te shkruash ...

   Lini një Përgjigje