Apeli i fortë i Zelensky-t nga Uashingtoni: Nëse nuk marrim ndihmë, do ta humbasim luftën

21 Shtator 2023, 19:01Bota TEMA
Apeli i fortë i Zelensky-t nga Uashingtoni: Nëse nuk marrim

“Nëse nuk marrim ndihmën që na nevojitet, do ta humbasim luftën.” Kështu raportohet të jetë shprehur presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky gjatë vizitës së tij në Uashington.

Senatori amerikan Chuck Schumer foli për mediat pas mbledhjes së senatit me presidentin ukrainas.

Lideri i shumicës së senatit u shpreh se ajo fjali e presidentit Zelenskyy në takimin privat përmblidhte mesazhin e Ukrainës.

“Është një mesazh i fortë që kërkon vëmendjen tonë. Ai pasqyron gjendjen e luftës dhe atë që Ukraina beson se po rrezikon.” 

Presidenti Zelensky po merr pjesë në një sërë takimesh me zyrtare amerikanë në Uashington ditën e sotme pasi mori pjesë të mërkurën në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, të drejtuar nga kryeministri Edi Rama.

4 Komente

 1. Z
  ZYBER

  PO IK O ZELESH SE E KTHEVE BOTEN MBRAPSHT, SE PO TE MOS I KISHIT SULMUAR RUSET NE DONBAS SDO ISHTE BOTA NE PRAG TE KESAJ KATASTROFE, PER MOS FOLUR PER UKRAINEN QE TA COPETUAN DHE SHKRUMBOSEN, KESHTU QE KERKO FALJE PER SULMET, HARROJE NATON DHE LUTJU RUSEVE TE LARGOHEN SE ME FORCE SDO JA ARRISH KURRE. MJERE POPULLI UKRAINAS NE CDUAR KA PERFUNDUAR. EDHE DICKA TJETER PER ATA QE ILUDOHEN. LUFTEN NE UKRAINE ME RUSET PO E LUFTOJNE MERCENARET E PAGUAR NGA AMERIKA SE MESHKUJT UKRAINAS JANE RRUGEVE TE BOTES,

  1. a
   anti25642654censurë

   zyber të qifsha robt,në të gjithë pseudonimet që përdor!!nëse deri vitini e kaluar,falë gomarllëkut tënd,mund të besoje tërë gomarllëqet e lëshuara nga putini,babai tënd,përse vazhdon ti përsërisësh akoma sot??o të shkërdhefshin qënt tërë fisin,akoma nuk të ka hyrë në kotë tërë ajo mburrje e prigozhinit dhe girkinit??o bir putini,të dy këta bij putanash u mburrën,para se të cofte i pari dhe para se ta mbyllnin në hapsane të dytin,për atë që kishin bërë si në krime e në dombas!!prigi tha me plot gojën dhe me video,se krimeja ishte pushtuar nga njerzit e tij dhe në bashkpunim me girkin,dhe ai i tha të njëjtat gjëra,kishin detyruar me kobure në kokë deputetët e krimesë(njëlloj si millosheviçi deputetët e kosovës për të hequr autonominë e saj)!të dy këta bij putane thanë se nuk kishte pasur asnjë lloj genocidi a sulmi kundër "rusëve" të krimesë a të dombasit,por gjithçka kishte qënë lojë e shoigu(nuk kishin bole të thoshin putanës)dhe ushtrisë,për të fituar nga ana financiare!! he të qifsha robt,kur do ndalosh të dhjesësh nga goja??kur të të fusin karin në të??

  2. L
   Linda

   Zyber e sakte

   1. a
    anti25642654censurë

    linda dhe ty ta dedikoj të njëjtën replikë të zybës!!

   Lini një Përgjigje