Djali i presidentit të Ugandës i ofron 100 lopë Giorgia Melonit

3 Tetor 2022, 21:30Bota TEMA

Djali i presidentit të Ugandës i ofron 100 lopë Giorgia Melonit

Djali i Presidentit të Ugandës, gjeneral Muhoozi Kainerugaba, i ofroi Giorgia Melonit 100 lopë.

Në rrjetet sociale shpërthyen komentet për propozimin e pazakontë, me qëllime të dukshme denigruese.

Një provokim, një shaka e keqe, apo një sulm seksist duhet marrë shumë seriozisht.

Nuk është i qartë qëllimi i ofertës që gjenerali i Ugandës i bëri përmes rrjeteve sociale Giorgia Melonit, e cila së shpejti mund të marrë frenat e qeverisë së re, duke u bërë kryeministrja e parë femër në Itali.

Është vetë gjenerali ai që shpjegon në një postim të mëvonshëm në Twitter arsyen e këtij propozimi të pazakontë, duke shpjeguar se një dhuratë e këtij lloji është në kulturën e tij një gjest respekti ndaj gruas dhe një kompliment i thjeshtë, pa kuptime të mëtejshme të dyfishta.

“Për miqtë e mi italianë këto janë lopët Nkore. Lopët më të bukura në tokë. E di qe europianët u japin vajzave që duan lule. Nuk e kuptova kurrë. Në kulturën tone i i japim një vajze lopë “, ka shkruar ai duke publikuar një imazh të bagëtive.

5 Komente

 1. S
  Sara

  po jepi nja dy dema, c'harxhohesh kaq shume....

  1. N
   Një lloje si Turqit

   Haha këta jane si puna e Turqeve ose e Muslimanve, në vend të luleve u japin lope Muslimanet u japin dru. Njerze primitive.

   1. ?
    ?

    100 lopë për Melonin me lice gjuhëve të huaja. Po të kishte shkollë të lartë Meloni, sa lopë do vlente?

    1. Y
     Ylli Shamunaqes

     Ja 1 dhurat e sinqert, edhe pse Giorgia do te donte dema.

     1. A
      Amo Meloni ...

      Me pleqen si tip ,si Femer ,"cosi solare" _ Meloni .Poltika e saj let'ngelet ne hije te femres Meloni . Lopet e dhuruara nga Ugandesi ti marri dhe dhuroj ndonji Fabrike sallami e prodhoj Mortadella dhe t'i shperndaj ne Parlament te gjithe Deputeteve nga nji si "simbol " i daljes nga Kriza . Mortadella per te tere

      Lini një Përgjigje