FOTO: Ukrainasit godasin bazën në Rusi, dëmtohen bombarduesit bërthamorë

5 Dhjetor 2022, 14:55Bota TEMA

FOTO: Ukrainasit godasin bazën në Rusi, dëmtohen bombarduesit

Forcat ukrainase tashmë po kryejnë sulme edhe në territorin rus. I fundit sinjalizohet në bazën ajrore të Engelsk-1, në rajonin e Saratov.


Sipas burimeve ukrainase, për sulmin është përdorur një dron i armatosur, që ka goditur disa objektiva, ndër to edhe dy bombardues bërthamor TU-95, që sipas tyre kanë mbetur të dëmtuar.

Bilanci për momentin flet vetëm për 2 ushtarë të plagosur, por padyshim bëhet fjalë për një goditje të rëndë për Rusinë, që tashmë sulmohet edhe në territorin e saj.

Ndërkohë, në një tjetër bazë ruse, në Ryazan 200 kilometra nga Moska, ka ndodhur një shpërthim që ka shkaktuar të paktën 3 viktima.

Autoritetet zyrtare ruse për këtë rast flasin për një aksident të ndodhur nga shpërthimi i një autocisterne, por sulmi në Engelsk, e ngarkon edhe atë me një hije të dyshimtë.

3 Komente

 1. A
  ARBI

  DERRI DO PLUMB NE GOJE,NDRYSHE NUK MERR VESH

  1. S
   Stalin

   cfare te mbjellesh ate do korresh....

   1. a
    anti25642654censurë

    "Autoritetet zyrtare ruse për këtë rast flasin për një aksident të ndodhur nga shpërthimi i një autocisterne," këtë them dhe unë!nuk kanë bythë ukrainasit të sulmojnë put bërthamorin!!janë vetëm aksidente që ndodhin në rusi!!dhe më parë kanë pas ndodhur!!çdo javë kishte shpërthime në bazat ushtarake ruse!!ajo që nuk kuptoj është se sa budallenj janë këta të putanës!! më shumë po i shkaktojnë dëm vetes se ukrainasit atyre!! kot nuk i thonë se me ushtri të tillë nuk ke nevojë për armiq!je armiku më i keq i vetvetes!!

    Lini një Përgjigje