Foto e çuditshme e Bidenit publikuar nga vetë Joe: Gjithçka siç kemi planifikuar

13 Shkurt 2024, 11:59Bota TEMA
Foto e çuditshme e Bidenit publikuar nga vetë Joe: Gjithçka

Presidenti Biden ka postuar në profilin e tij zyrtar në rrjetin social X një foto të çuditshme.

Konkretsht, ai shihet me sy të ndezur e të kuq, me mesazhin: “Gjithçka është ashtu siç kemi planifikuar”.

Shumë pyesnin për arsyen e një njoftimi të tillë, por shpejt u sqarua se për çfarë bëhej fjalë – komentoi Biden për Super Bowl, pra finalen e sezonit të futbollit amerikan, në të cilin, pas orarit shtesë, Kansas City Chiefs fituan kundër San Franciscos.

Gjithçka, siç shpjegohet, lidhet me postimin në TikTok, ku presidenti amerikan hapi profilin e tij së fundmi. Atij iu bënë disa pyetje në lidhje me Super Bowl, dhe kjo e fundit ishte veçanërisht interesante.

I pyetur nëse ndeshja ishte “rregulluar për shkak të Taylor Swift”, Biden tha: “Do të jem në shumë telashe nëse i përgjigjem kësaj”.

Kjo është një referencë për këngëtaren e njohur, e cila është në një lidhje me një nga lojtarët e Kansas City Chiefs, Travis Kelce.

Në rrjetet sociale shumë kanë shkruar se “sezoni është i trukuar”, pasi Chiefs, partneri i skuadrës së këngëtares mega të njohura, përfundoi në finale.

Sigurisht, përdoruesit e mediave sociale hodhën menjëherë mundësinë për të folur për gjoja “teorinë e konspiracionit”, duke implikuar NFL-në se ata manipuluan sezonin në mënyrë që më shumë njerëz të shikonin ndeshjen e fundit, pikërisht për shkak të Swift.

Kështu, një shaka me presidentin amerikan, ose më saktë me ekipin që menaxhon rrjetet e tij sociale, u bë lajm botëror. 

1 Komente

  1. T
    Tan_Tironci

    Gazeta Tema eshte kjo? Apo.... FoxNews?

    Lini një Përgjigje