FOTOT: “Hija” e Zelensky-t, kush është shoku i fëmijërisë që e ruajti presidentin ukrainas edhe në Tiranë

29 Shkurt 2024, 09:20Bota TEMA

FOTOT: “Hija” e Zelensky-t, kush është shoku i

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është një prej liderëve botërorë më të rëndësishëm për shkak të luftës me Rusinë. Për këtë arsye edhe siguria për të në vendin tonë ishte në nivelet maksimale, ku përveç autoriteteve shqiptare, Zelensky shoqërohej dhe nga të vetët.

Një prej personave më të rëndëishëm në sigurinë e Zelenskyt është dhe 44-vjeçari, Maksym Donets, i cili është kthyer në “hijen” e presidentit ukrainas.

44-vjeçari, babai i një djali është 24 orë me Zelenskyn. Ai është shok fëmijërie me presidentin ukrainas dhe janë rritur të dy në Kryvyi Rih.

I diplomuar për ekonomi, por më vonë për siguri fizike, Donets tashmë merret me ruajtjen e Presidentit të vendit të tij.

Maksym Donets ishte i pranishëm edhe në Tiranë ku e shoqëroi Zelenskyn në çdo aktivitet që ai pati në vendin tonë. Për ruajtjen e presidentit kujdeset një skuadër e tërë elitë e Ukrainës.

Në arsenalin e sigurisë së tij është përfshirë edhe një dhuratë nga SHBA-ja, një sistem i sofisitikuar i pajisjeve të komunikimeve cila i jep mundësinë të komunikojë në çdo vend, çdo cep ku ndodhet, në çdo moment përmes një sistemi tejet të sigurt.

 

1 Komente

  1. S
    Specials-spec-djegsi në pencion.

    Po po asht e vertetë, që ky djali, shok që në femijeri me Zelenskin, asht roja kryesore e tij. Por, janë të rrallë ata njerëz që e njohin historinë e konversionit të tij nga ekonomist në roje fizike të personave, me falni, në shqip puro, sipas fjalorit shkencorë "Berishjan" thuhet Bodi-guard. Pas diplomimit në ekonomi, ka kryer kursin per roje fizike të personaliteteve dhe sot ruan Zelenskin, por ju nuk e dini historinë e kurseve që mori per ketër profesion të ri ?!! Ky djaloshi, kur vendosi që të shkollohej per bodi-guard, kerkoj në internet se ku ishin dhe kush ishte kursi apo personi më i njohur në formimin e bodigardëve, dhe e gjeti kompaninë më të mirë dhe personin më specnaz të botës demokratike.... në Shqiperi. Ky djaloshi Ukrainas, kur shikoj dhe analizoj, që mbrojtja fizike e Sali shkerdhatë Berishës, ishte 1000 herë më e mirë se e Putanës së Rusisë, vendosi të vinte në Shqiperi për tu stervitur si bodi-guard në shkollën speciale " Berçani" dhe të stervitej personalisht nga specnazi Erzen Breçani ose siç njifet ndryshe me pseudonimin, "geshtenja rrok". Një herë e pyeten gazetarët ketë djalin Ukrainas, se pse u stervit në Shqiperi nga "geshtenj-rroku" Erzen Breçani, ai u pergjigj keshtu : ""Shikova dhe analizova punën dhe gadishmerinë e grupit "Breçani" , u binda 103.5 % që ata ishin të formuar dhe me kapacitet "bodi-gardist" shumë të lartë. Shikova, që rruga ku banonte prokseneti i tyre, ishte e blinduar, ku as miza nuk kalonte. Shikova, që gjatë daljeve në publik të proksenetit tyre Saliut të kurvës Shiqere, nuk kishte asnjë mundesi që dikush ta qellonte me pistoletë apo me snajper, e bile bile askush nuk kishte mundesinë ti afrohej apo ta qellonte Sali shkerdhatën me një boks në surrat. Pra, po ju betohem me Be-në e shenjtë të grupit "Berçani" dhe të Erzenit, krye-kurvës së ketij grupi, që "pa qi nanen Shiqere" kë ruan grupi i "geshtenja rrok", nuk kalon as miza e mutit. Jam shumë i pregatitur dhe e falenderoj specnazin-rob-qirë Erzen Breçanin, per formimin tim si bodi-guard, formim i cili është i shkallës së lartë botrore.""" Siç e shikoni, të dashur lexues të ketij komenti, jeta e Zelenskit varet dhe është sigurtë nga një njeri që u trajnua nga grupi Dhia, më falni "grupi Breçani" dhe spec-mbushuri Erzen Geshtenja. Jam i sigurtë, që nuk do ketë njeri në botë, që ti japin Zelenskit qoftë edhe shpullë surratit, siç ja dhanë Sali shkerdhatë Berishës ( por atë ditë, nuk punonte Erzen prostituta, sepse ishte koha e mbledhjes së geshtenjave )...!!!

    Lini një Përgjigje