FOTOT: Pamje rrëqethëse nga Turqia pas tërmetit

6 Shkurt 2023, 09:18Bota TEMA

FOTOT: Pamje rrëqethëse nga Turqia pas tërmetit

Dalin pamjet rrëqethëse pas tërmetit me magnitudë 7.4 Rihter që goditi rajonin juglindor të Turqisë dhe disa provinca në Siri në orët e para të mëngjesit.

Pallate të shkatërruara, njerëz të gjakosur dhe ekipe shpëtimi në punë, janë imazhet tronditëse që vijnë nga Turqia në këto momente kur raportohen mbi 300 viktima dhe qindra të lënduar.

Ekipet e shpëtimit po punojnë për nxjerrjen e civilëve nga rrënojat, ndërkohë që bilanci i viktimave mund të jetë disa herë më i lartë.

Sipas raportimeve, lëkundjet kanë qenë shumë të fuqishme sa janë ndjerë dhe në Izrael, Liban dhe Qipro.

Shumë vende fqinje kanë ofruar ndihmën e tyre për Turqinë në këto momente të vështira dhe kanë dërguar ekipet e tyre të kërkim-shpëtimit.

 

 

7 Komente

 1. O
  Orhan Pamuk: birazere tourkalvani,mos luani shqipt

  Erdogan (birazereve turkoshqipfoles): qafirat e mi,ju mos e rruni hic,ato shtepi/kasolle apo xhamija e teqe qe u kom ndertu baydava nuk shemben pasi ka ven doren(rrocken) allahi i madherueshem.....e shumta te perfundojne ne det pa u prishur fare..... kshq mos e rruni.... Allah uakbar..

  1. _
   _

   o pederaste greqie , ne raste fatkeqsie nuk i urohet e keqja tjetrit ,kushdoqofte ,por i urohet sa me pak viktima ,o ta shkerdhefte dreqi faren e bythqimit filogrek ,qe mbasi presuan zorrewn e trashe me sufllaqe Mishi karqeni , pellet medieve si kafshe dy thundrake ,gjysem gomar -gjysem njeri ! _______ Turp te kesh o plehr e njerzimit . Jane Njerez ,pamvaresishte Nationaliteti i tyre o kafshe e lashte

   1. A
    Anonim

    Te shkerdheft deri nonen b.q. ku ta kesh se jan fatkeqsi natyrore .

    1. T
     Tomka

     Vetem mos ta gjetshim adresen se ku banon...i mjeri ti! Ndyresire mbi dhé!

     1. S
      Stefano Boeri ( McConigal connection)

      Break News!!!!!!! I lumtë KM Rama dhe kryeprokurorit privat te tij, Mëro Gël Baze, që menjehere ne ndihme te viktimave te termetit Turqi, nisen me urgjence ekipin AdHoc me te specializuar te Rindertimit. Ekipi si gjithmone kryesoj nga Arben Ahmetaj dhe Alda Klosi. Artan Shkreli, Alban Eftibiu, Artan Lame, Adelina Greca dhe Ledia Tota do punojne ne prapavije teknike dhe do numerojne financat. Po keshtu Rozeta Dobi ngarkohet me magazinimin. Lum viktimat per kete fat qe ju akordoi me bujari udheheqesi I vagines PPSH

     2. P
      Pir Sultan Abdal

      Are you talking about the political game? Supporting and arming the separatist Kurds in Turkey, NATO wants to make Sweden an ally to Turkey, which hides the terrorists who attacked the Turkish Army and killed its soldiers in their country. They're very smart aren't they? If Turkey leaves NATO, the country that will take its place is obviously Israel and southern Cyprus. Before the earthquake in 1999, the US warship had come to the earthquake zone. There was an election in Turkey. We could not prove that the USA used HAARP weapons in the earthquake. There was an earthquake in Istanbul and Gaziantep again yesterday. It is a coincidence that the US warship is in Istanbul. And there is an election in Turkey again. The NATOists, who are trying to cause chaos in Turkey without honor, will give an account for all this when the day comes.

      1. N
       Njeriu

       Tema, ju lutem mos i publikoni komentet nje te semuri psikik sadist me nofken "Orhan Pamuk". Ne raste fatkeqesish si kjo as hasmit nuk i urohet vdekja. Lereni menjeane politiken dhe uroni njerzit e thjeshte te shpetojne sa me shpejt nga kjo fatkeqesi qe neser nuk i dihet ke prek. Mundet edhe kete "Orhanin" tone.

       Lini një Përgjigje