FOTOT: Për shumë vite gruaja më e fuqishme në botë, sot udhëton me klasin e lirë

14 Mars 2023, 11:42Bota TEMA

FOTOT: Për shumë vite gruaja më e fuqishme në botë, sot

Për shumë vite, ajo ka qenë një ndër gratë më të fuqishme në botë.

Por sot, ajo shfaqet si një qytetare e thjesht, që udhëton me klasin e lirë.

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, 68 vjeç, u fotografua duke fluturuar me të shoqin, Joachim Sauer drejt Spanjës.

Sipas BILD, ajo kaloi disa ditë pushime në një hotel me katër yje në Fuerteventura, ku nata kushton 162 euro.

“Kush mendon që një ish-kancelare fluturon më mirë se një gjerman i zakonshëm, gabohet,” shkruan BILD, duke theksuar se bileta e avionit ka kushtuar diku te 504 euro.

I vetmi ‘bonus’ ishte se ish-kancelarja u lejua të futet në bord e para.

Gjatë fluturimit ajo lexoi tabletin e saj, plotësoi disa fjalëkryqe dhe konsumoi një sanduiç dhe speca të kuq, që i kishte marrë me vete.

62 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  kjo "gruaja më e fortë në botë"ishte puntore e gjermanëve,dhe pasi doli në pension!?fillojë të jetojë jetën e gjermanëve sipas mundësive të saja!nuk ishte as pronarja e gjermanisë e asgjë tjetër që mendojnë gomerët shqiptarë!!nuk ishte as pronarja e CDU(saliu,edvini dhe iliri pa përmëndur gjithë zarbot,janë pronarë),as e gjermanisë!!

  1. A
   Askushi

   Eh, shqipot jane shume, ndoshta qindra vjet mbrapa ne mendesi ....

   1. R
    Raimond vlonjati

    Merkel, Kjo qelbesira pro Serbe dhe pro Ruse Kjo ishte nje spiune e rendomte e Ruseve , ndaj dhe CIA e pergjonte kete qelbesirene ndyre qe i conte gjithe investimet gjermane ne Serbi duke i dhene mundesi Serbise rriste ekonomine ne menyre galopante dhe te riste shpenzimet ushtarake pa [problem fare

    1. R
     Rama qen rrugesh

     Shkurt dhe sakte.

     1. R
      Raimond vlonjati

      Epo kjo pike e zeze Po kete gje e thone dhe vete serbet ne komentet e tyre , qe investimet gjermane jane sjlle nga nxitja politike e Merkel , mirepo nuk e pranojne budallenjte qe shkruajne tek Tema . Kjo ishte ajo qe nxiste biznesin gjerman te shkonte ne Serbi Edhe Baton Haxhiu e ka thene kete fakt , ku 200 Kompani te medha gjermane me nxitejn e kesaj kuckes pro serbe , vajten dhe investuan ne Serbi , gjate kohes se qeverisjes se kesaj bajges

     2. s
      shqip

      Raimond-nga ato qe shkruani kuptohet qarte se nuk e keni idene fare se si funksionon biznesi ne Gjermani, ku shteti ka zero mundesi qe te ndikoje ne vendimet qe bizneset marrin per te investuar jashte Gjermanise. Nuk eshte faji i gjermaneve qe kane zgjedhur Serbine ne vend te Shqiperise per te investuar ne vepra industriale, pasi atje ekzistojne struktuara industriale, te cilat tek ne u shkaterruan teresisht sipas idese idjote te "terapise se shokut" qe propogandohej nga PD-ja. Anxhela Merkel ka lindur ne Gjermanine Lindore dhe ka mesuar gjuhen ruse ne shkollat e atehershme, ku kjo gjuhe ishte e detyryueshme qe te mesohej, sic ka qene edhe ne kohen time ne Shqiperi. Nuk ka qene vetem Merkel qe eshte pergjuar nga CIA, por kane qene shume lidere te tjere te vendeve te BE-se. Ka zero fakte per lidhjet e Merkel-it me sherbimet ruse te inteligjences dhe lajmet qe perhap zotrote duhet te jene "fake news", pasi nuk ka patur kurre ndonje akuze ndaj saj.

      1. H
       Homer

       Harrove qe ishte po kjo qe kundershtoj nderrimin e territoreve.

       1. C
        Ceni

        Raimondi mendon se bota funksionon si e mendon ai. Ne perendim njerzit futen ne politike jo per te vjedhur, po per te realizuar idet e tyre per zhvillimin e vendit. Ne shqiperi i futen politikes me idene e vetme, per te vene pasuri.

       2. Q
        Qofshim me shendet

        Jo me vllai sjemi mbrapa ne mendesi jemi mbrapa ne sistem. Po te ishim mbrapa ne mendesi do ktheheshim neper male por ne po shkojme ne gjermani angli amerike australi ne vendet me te zhvilluara dhe po ja dalim. Sistemi shqipetar funksionon vetem ne krim. Cdo pune eshte e kriminalizuar gjykata policia politika bashkite cdo ent cdo biznes cdo qytetar nxitet me hir e me pahir te korruptoje apo te korruptohet, te shitet apo te blihet. Eshte nje cikel i mbyllur kriminelesh.

       3. s
        sherbetorja nr 1 e Putinit

        Censuara , kjo qe shkruan eshte njera ane e medaljes , ana tjeter eshte se sot Europa dhe Ukraina ne vecanti paguan shume shtrenjte politiken e saj ndaj Putinit .... Sanksionet e vendosura sot ndaj Rusise , kjo ishte kunder kur ja propozoi Barack Obama ne 2014-ten per arsye te pushtimit te Krimese nga Rusia Nese atehere do te ndiqej pikerisht ajo politike dhe do te mereshin ato masa qe ishin te gjithe dakort dhe kjo jo , atehere sot historia do te shkruej krejt ndryshe .... Kjo pa interesin e saj , jo personal , por ete te Gjermanise i cili ishte dhe eshte gaz rus me cmim teper minimal , dhe nje neglizhene per te tjeret reth e rotull.... Ne aspektin kombetar gjerman kjo mbetet zonje e hekurt , ne ate nderkombetar kjo ishte nje sherbetore e zellte e diktatorit modern te diteteve tone Vladimir Putin .., varet se ne ckend veshtrim a e shikon zonjen e hekurt ...

        1. a
         anti25642654censurë

         sherbetorja nr 1 e Putinit sot mund të themi me plot gojën këtë që thua ti"Kjo pa interesin e saj , jo personal , por ete te Gjermanise i cili ishte dhe eshte gaz rus me cmim teper minimal",dhe mund të themi se "veproi me një miopi të theksuar",gjithashtu"pa bythën e vetë të shkëputur,nga i gjithë grupi europi euro atlantik"!shpesh politika është "bixhoz",duhet të kesh dhe fat!!deri dje e ngritëm merkelin aq lart sa!?!?!?nuk kishte ku të shkonte!!sot po dalim me "spiune","shërbëtore" të putanës!!unë nuk do ta thosha në këtë mënyrë!do ta thosha,"ajo u bazua në shumë anë të tjera për të vlersuar situatën dhe për të vepruar sipas përfundimeve të nxjerra nga ato vlerësime"!!bëri gabim!?me plot gojën sot!PO!por nuk mund të themi se e bëri me qëllim!zgjodhi rrugën e saj që ndihmoi shtetin e saj!është e drejtë?!jo!por duhet të dimë një gjë!POLITIKA NUK ËSHTË MORAL!në politikë shumë veprime janë imorale!jo se janë kundër moralit,por që të mbash një jetë më të mirë për popullin tënd,duhet tia "fusësh" ose tia fusësh "një populli" tjetër!për të qëndruar në pushtetdhe që të mbështetesh nga zgjedhësit,duhet tu japësh mirqënje!e merkeli nuk mund të kishte vota duke ju thënë gjermanëve"putini është një ndyrësirë,ne do blejmë çdo gjë më shtrenjtë diku tjetër për të mos mbështetur atë ndyrësirë"!e di përse!?sepse dhe sot një pjesë gjermanësh nuk duan të humbin disa qindarka,pavarsisht asaj që po bën putini në ukrainë!!sot ke gjermanë që i dalin në krah një krimineli të shpallur!përfytyro si do ta kishin mbështetur 1.5 vite më parë!?nuk ka asnjë politikan të "pastër","gjenial","që ka bërë gjithçka perfekt"!!të gjithë kanë bërë gabimet e tyre!!të gjithë kanë madhështinë e tyre të krahasuar me një ementaler zvicerian(djathi me vrima)!!asnjë politikan nuk është "parmixhano rexhano"(djath,kaçkavall pa asnjë vrimë,shumë i ngjeshur)!të tillë nuk ka e nuk ka për të pasur KURRË!! përderisa nuk do të ketë ndonjë të dhënë që merkel,me dëshirën e saj ka vepruar për të ndihmuar diktatorin rus në politikën e saj!?deri atëherë ajo do të quhet një politikane e sukseshme!! të paktën për mendimin tim!!

        2. E
         Evisa

         Vite më parë, ministri gjerman i arsimit dha dorëheqje, sepse me shpenzimet e shtetit pagojë lëvizjen e plaçkave të shtëpisë së një pastruese në ministri e cila u zhvendos në një shtëpi tjetër. Shuma e harxhuar ishte 4000 marka, një vlerë e cila politikanët tanë do i bënte të shkuleshin gazit. Kryeministri ynë kthen zyrën e tij në Atelie pikturash, kur zyra nuk duhet të jetë asgjë më shumë për nga ngjashmëria me një dhomë hoteli, pasi njerzit në të duhet të jenë vetëm bujtës të përkohshëm. Po mund të mendohet se Edi Rama do shkulet nga ajo zyrë të cilën me transformimin që i ka bërë do të tregojë qartë se brënda saj ka për të qëndruar sa të jetë gjallë? Dimë ne të japim dorëheqje? Berisha bëri sikur u largua në 2013, i plasi shpirtin atij që ja besoj pronën si administrator i deleguar duke i kërkuar të bëjë çdo gjë duke pyetur më parë atë si pronar i Partisë dhe i ndriti fytyra në pleqëri kur ju dha rasti për të dalë përsëri si pronar i vetëm i saj. Dhe të presësh qytetari nga politikanët tanë, t'u besosh atyre ruajtjen e fondeve publike!!!!

         1. v
          vezhguesi

          Evisa- A e dini juve se ambienti ku jeton presidenti me familjen ne Shtepine e Bardhe transformohet, kur presidentet nderrohen, sipas deshirave te tija dhe te zonjes se pare? Me perjashtim te zyres ovale, qe eshte nje ikone tradicionale e pushtetit amerikan, shumica e zyrave te K.Ministrave ne bote, rregullohen sipas gustove te K.Ministrit te rradhes. Kur Rama te largohet dhe nje tjeter K.Minister te vije, do ndryshoje edhe zyra ne fjale.

          1. E
           Evisa

           Analogji e lezetshme kjo juaja, krahasoni ambjentet ku jeton Presidenti dhe Zonja e Pare, me zyren ku punon Kryeministri Rama. Llogjika ta do qe, ambjentet ku jeton Presidenti i SHBA gjate qenies ne detyre te krahasohen me shtepine e Rames ne Surel, dhe Zyra Ovale te krahasohet me zyren ku Rama punon. Ju i beni corap gjerat thjesht dhe vetem per te justifikuar veprimet e idhullit tend mbrojtes, zotit Rama. Zyra eshte e Kryeministrave te njepasnjeshem te Shqiperise, duhet te jete unike, si nje vend ku ushtrojne detyren individ me bindje dhe deshira te ndryshme. Qenia dhe kurimi i saj duhej bere mbi bazen nje nje rregulli te qarte dhe pas kesaj te mos guxonte kush te bente ndryshime sipas deshirave te tij, pasi zyra e Kryeministrit tregon seriozitetin e shtetit dhe jo ekstravagancat e atyre qe ne nje kohe te caktuar kane sherbyer ne ate zyre, ajo eshte dhe duhet te mbetet si nje objekt me vlera muzeale dhe historike per vendin. U pergjigja shpejt e shpejt, pa kjo kerkon nje pergjigje shteruese nga njerez kompetente te kesaj fushe. Eshte e turpshme qe kryeministi yne ua paraqet homologeve te tij qe vijne per vizite si nje atelie ku shpalos vlerat e tije artistike ekstravaagante. Dhe ata mbeten te habitur, jo aq per vlerat e larta artistike, sepse kane vizituar me qindra salla ku ekspozohen piktura te rrymave te ndryshme, por se si mund te kurohet nje zyre e funksionarit me te larte te qeverisjes se nje vendi sipas preferencave te kryeministrit te radhes.

           1. S
            Shefik Ormëni

            Është mirë t'ju kujtoj zoti "Vëzhgues" se ligjvënësit anglez kanë 400 e kusur vjet që e vënë bythën në dërrasë dhe ndihen krenar për historikun e sallës së parlamentit. Pa të ishte për Ramën, me aq dërrasa sa ka ajo sallë do ishte ngrohur në oxhakun e shtëpisë në Surrel një dimër të tërë. Po pse udhëhiqemi nga bythërrjepur që ju duket sikur kanë kapur qiellin me dorë, pa jemi në këtë derexhe neve.

            1. k
             k

             Ajo pabukse, nuk eshte gruja e metës ao goca bërishës që të këtë para “ nga gjyshi”.

             1. ?
              ??

              Po të cilet gomerët Shqiptare? Po Ed Rama, Saliu, dhe Meta, jane Turq, Otomane, hajdut dhe vrase ordiner. Nuke kane fare të bëne me boten e lire dhe demokratike. Rama, Meta, dhe Saliu, kane mentalitet primitive, islamo lindor.

              1. Q
               QYTETARI

               shqiptaret nuk mendojne more zotni. do ishte mire vetem te mendonin. ata qe ne kemi ne krye jane vertete pronaret e kane rrembyer cdo gje

              2. E
               Eni

               Nuk ka Air Lasgush ? Cudi....pra iken nga pushteti e ka para rroge...ke neve nje drejtor tatimesh e jeton gjithe jeten e ben bisnese e na ben politike....

               1. E
                E verteta e vertete

                S’ka bere ndonje gje te vecante se te ne Likja, Sala, Tosi, Ben Hajduti, (Edi …??? ) dhe te tjeret poshte tyre, ne klase te fundit udhetojne dhe me buke me vehte me djathe e domate dhe flene ne hotele pensione ……

                1. T
                 Tomorri

                 Edhe Ahmetaj dhe kelyshet e tjere si kjo udhetojne.

                 1. A
                  Adi

                  Monika udheton klasi lare kur fluturon per botoks neper evrope. Dhe prap surrati trans. Angela shkret udheton me dynjan e thjesht. E qr sa mbrapa jemi

                  1. S
                   Shefik Ormëni

                   Kot ju bini në qafë politikanëve tanë, janë të ligj biznesmenët tanë që jua presin biletat sa më të shtrenjta, thjesht dhe vetëm nga dashuria që kanë për t'a.

                   1. B
                    Bujari

                    Së pari Angela Merkel, është prodhim gjerman….dhe ajo, jo rastësisht udhëhoqi katër mandate qeverinë gjermane, dhe të gjitha zhvillimet ekonomike e politike gjermane dhe europiane… Ju mund të përfytyroni që, kultura, ekonomia dhe integriteti i një shtetasi gjerman, ësht‘ nga më të lartët në europë .. Pra, të udhëheqësh gjermanët.., mbi të gjitha nevojitet ndershmëria….aftësia, instikti dhe refleksi i vendim-marrjes, i bindshëm dhe i besueshëm për kombin gjerman… Normalisht, bëhet fjalë për ditën jo për errësirën shqipëtare politike…për, "ngjalat“… shqipëtare të udhëheqjes tonë primitive e politike … Pra, Merkel edhe në pension mbetet model… Një komb më nivel të lartë kulturor dhe ekonomik, Prodhon e zhgjedh politikanë të nivelit të lartë për zhvillimin e vendit të vet… Ndjesë dhe falenderim Trioja jonë, Vokale e politike gëzuar ditën e verës…Ju paçim sa malet, e marrçi nga hallet tona…????????????????????????????????

                    1. S
                     Skenderbegasi

                     Deshira me madhe e politikaneve shqiptare eshte te jene me te pasurit ne varreza.

                     1. i
                      ina

                      hahahahhahahahha e sakte....

                      1. A
                       Alb

                       Që do jenë, kjo është e sigurt. Por uroj të venë sa më parë atje.

                       1. m
                        mira

                        shume e vertet e dine qe ne nje vend d9 shkojme te gjithe

                        1. a
                         anti25642654censurë

                         po moj mirë po!! ata shkojnë pasi vdesin!ne shkojmë për së gjalli!!

                        2. a
                         anti25642654censurë

                         Skenderbegasi thënja tende është sa e bukur aq dhe naive!! "ata do të jenë më të pasurit në varreza",por mos harro se të kanë bërë ty(e mua)lypsarë për së gjalli!!nëse do ndiqnim naivitetin tënd!?falë e paçin tërë pasurinë që po na grabisin" nëse do të ndjekim,mendimin tim!?unk duhet ti lëmë të na vjedhin!! shif e bëj!!rri rehat e pi një kafe në të ka mbetur ndonjë lek pa ta vjedhur,ose "ec me mua" e tua marrim ato që na kanë vjedhur!!po erdhe me mua!?ndoshta nuk do tua marrim paratë që na kanë vjedhur,por të paktën nuk do harxhosh as paratë e kafesë!!

                        3. k
                         kacidhja

                         gjermania duhej te ishte guvernantja e shqiperise qe ne te ishim rregulluar disi

                         1. K
                          Kujdes me shprehje te pamenduara.

                          Duhet ta njohesh pak me mire historine e shqiptareve sidomos ate te gjysmes se pare te shekullit te 19, ku Gjermania e asaj epoke beri te pamunduren te fshinte nga faqja e dheut shqiptaret ne favor te nje kombi tjeter inekzistent, perpara se te dalesh ne konkluzione te tilla. Nuk duhet shume mund per ta njohur ate epoke se dokumentat jane sheshit.

                          1. a
                           a.a

                           Gjermania do te cpopullizohet Shqiperia sipas planit te 97 dhe ta ktheje ne nje vend perpunimi te mbeturinave te saj, transporti me tren. i kishin menduar mire te gjitha bashke me kriminelin e shqiperise ne ate kohe dhe qe jeton akoma.

                          2. P
                           Patriot

                           Duhet te kishe qene disa kohe ne doganat shqipetare o zura te tjera tatime, do kishte bere hajer.

                           1. t
                            trimi

                            Edhe sal serbi me avion normal udhton po nuk e pranojnë amerika.

                            1. R
                             Referendum per arrestimin e koleres sali

                             Saliu ka vite(qekur ruante dhite)qe nuk shkon ne vicidol se nuk ka linj ajrore

                             1. g
                              gerti

                              keto tregoja padroneve o mero se ne populli i thjeshte me keto lloj biletash levizim ,tregoja atyre te cileve ju lepihesh e kete palo portal mos na ca derrasat neve kendej ......leccaculo di merda bashke me cim peken dhe karlon e leshit

                              1. D
                               Davidi

                               Thash mos ishte Olta Xhacka...

                               1. P
                                PARAJA

                                Ketu qendron zgjuarsia e saj. Po flasim per jeten e thjeshte qe ben, jo per politike. Te ne shesin pordhe ato qe skane mbushur barkun me buke thate. Duhet te varen ne mes te rruges rrugacet tona qe u pasuruan mbi kurriz te popullit. Mos i gezofshin cfare kane pa merite. Helm t'ju behet, Mones, familjes Berisha, Lul Bashes, Zhozefines, e lista eshte e madhe po ti permendesh rrugacet.

                                1. A
                                 Angela pabukse

                                 Angela pabukse, ia kalon edhe Abi Mazniku qe nje nen kryetar bashkie eshte e fle ne hotel 700 euro nata

                                 1. S
                                  Skenderbegasi

                                  Per anti25645654censure. Mjelmat kendojne pak para se te vdesin, disa politikane duhet te vdesin pak para se te kendojne. Mos kerko "naivitetin" e thenjes.

                                  1. g
                                   ganiu

                                   Lene Cenon, ti ke të drejtë. Ceno është naiv që hyn në diskutim me ty.

                                   1. a
                                    anti25642654censurë

                                    bekso,ke të drejtë!naivitet tek ty nuk ka fare,por fare,fare si thotë opozitori brënda shumicës gjiganti braç!!budallallëk!?me bollëk!!i shkolluar analfabet i klasit të parë!!në shkollë mësohet shkrim e këndim!kuptimin e asaj që lexon duhet ta zhvillosh vetë!ti nuk e ke pasur mundësinë!!

                                   2. L
                                    Luiz Zhulsi Mbreti i Shqiptareve

                                    Ca komentesh.Puhh ! Merkel sot gezon bonusin si ish kancelare, me truproje,makine etj por paguan çdo detyrim dhe ka çdo te drejte si nje gjerman i thjeshte.Po ne avion ku ta ulin te piloti ? Se si i duket shqiptareve !

                                    1. g
                                     genti

                                     Merkel merr nga shteti gjerman: 1) Pension mujor 15,000 € 2) Zyre 3) Sekretar/e 4) Menaxher zyre 5) Dy asistentë 6) Shofer personal . Dhe serisht ka modesti duke filluar qe nga veshja e cdo gje tjeter ......vite drite larg nga keta zhelet tona.....

                                     1. ¿?

                                      Ti gento me ket komentin tat me kujtove kur ne nje mbledhje te kryeministrave te BE kur Berlusconi ishte kryeminister i Italise tha per ket Merkelin: "Mire qe eshte e shemtuar, po pse duhet te vishet edhe kaq keq"?

                                      1. g
                                       ganiu

                                       Përfytyro kur flet Berluska për bukuri?! Si me pas qenë çun I Viktor Emanuelit. Një metër e njëzhilet.

                                       1. ¿?

                                        gonio, ashtu osht, po Berlusca qi thu tina nuk besoj se ka vujt per femna te bukra, apo jo, si thu tina?

                                        1. a
                                         anti25642654censurë

                                         me pagu!?askush nuk vu!o "sotto,sopra",pa para ai as karin e tij nuk e kishte prekur dot!aq ei shëmtut është!!edhe renzi nuk e arriti një nivel aq të ulët!!

                                         1. ¿?

                                          PSe si thu tina, ka pagu ne nuk ka bo gjo?

                                          1. a
                                           anti25642654censurë

                                           nëse përjashton gjuhën!?po të flasim për klasiken!?nuk ka bo gjo fare!

                                           1. ¿?

                                            Po ti e ke pa ka vryma e çelsit, a si?

                                      2. H
                                       HAJDUT AHMETAJ

                                       RAMA ESHTE HAJDUT, RAMA VETEM HAJDUT KA MBAJTUR RRETH VETES KU TE GJITH DO TI PLASEN BRENDA. POSHT EDI RAMA, KRYEHADUTI I TE GJITHE HAJDUTEVE.

                                       1. P
                                        Populli

                                        Cdo politikan punon per vendin e tij ( jo per interesat personale)...kjo eshte politika Degjoni politikanet tane ....te perzien stomakun Berisha...I vetmi qe i hapi rruge korrupsionit , krimit vjedhjeve...shkaterroi vendin i vuri zjarrin ..dhe rrugen etij e ndoqen rrugecerit e tjeremeta mona dhe rama

                                        1. S
                                         Skenderbegasi

                                         Sygjerim per anti25642654 çensure. Çdo fjale i pershtatet çdo goje, te mendosh nuk ben dem.

                                         1. K
                                          Këshillë Skënderbegasit

                                          Ç'merresh me ate anticenleshin, ai gjithe jeten rrote kari ka qene, si pune kujdestar kovikti ke rezervat e punes.

                                          1. a
                                           anti25642654censurë

                                           bekso mirë e ka gano! TI KE TË DREJTË!!

                                           1. K
                                            Këshillë Skënderbegasit

                                            E a te thashe qe nuk te dahet kujdestari i konviktit apo jo? E ka bo nona kapil kujto se ta kalo ujin posht rrogozit.

                                           2. J
                                            July

                                            Sektori i ditës së mirë të korrikut: Nëse jeni të zhgënjyer nga një magjistar tjetër ose keni nevojë për ndonjë lloj ndihme, unë dua që ju të merrni fjalën time dhe të kontaktoni Dr Ogundele për zgjidhjen e problemeve tuaja të marrëdhënies, sepse ai më ndihmon të kthej burrin tim pas rastit të divorcit dhe ai mund të sjellë përsëri Ish-partneri juaj brenda 24 orëve, ky njeri është shumë i fuqishëm, ai e ktheu burrin tim brenda 24 orëve dhe magjitë e tij janë të padëmshme. Kontaktoni me të në WhatsApp, Telegram ose Viber: 27638836445. Ky postim është një shenjë vlerësimi për Dr Ogundele për mbajtjen e fjalës së tij.

                                            Lini një Përgjigje