FOTOT: “Të zhvishemi që të tregojmë se jemi më të fortë”, liderët e G7 tallen me foton e Putinit mbi kalë

26 Qershor 2022, 16:03Bota TEMA

FOTOT: “Të zhvishemi që të tregojmë se jemi më

Udhëheqësit e G7 u tallën me foton e Presidentit rus, Vladimir Putin, i cili në vitin 2009 pozoi gjysmë i zhveshur, mbi kalë.


“T’i mbajmë xhaketat? Ti heqim? A të zhvishemi? Duhet të tregojmë se jemi më të fortë se Putini”, tha kryeministri britanik, Boris Johnson, gjë që shkaktoi të qeshurat e liderëve të Kanadasë, Francës, Gjermanisë, Italisë, Japonisë, SHBA-së dhe BE-së.

“Ta tregojmë edhe ne gjoksin”, dëgjohet të thotë më tej Johnson.

19 Komente

 1. J
  Jorgo

  tregojini manallin eshte e sigurt qe Putini e ka me te voglin mgjse edhe ju nuk jeni k..rderra...

  1. E
   El

   Aman Mo's u zhvishni se na hapet barku,te shohim CA njerez te deformuar me.kembe pule e barkun te goja. Gjysma e tyre rrezik Jane pedera. Do.doja shume ti shihja keta trima te drejtonin trupat e tyre ne terren kunder Ruseve. Po keta normal qe behen trima to bien libise apo Yemenite apo ndonje shteti ne afrike. I pame trimerit e tyre ne irak,afganistan apo ne Siri qe skishin bythe te perballeshin me sirianet. Pale me iranin apo korene e veriut...qe skane asnje shanc. Keta Jane CA bq qe duan te zvarritin boten ne duart e CA njerezve qe te kene fuqi te skllaverojne gjithe njerezimin. Ka ardh koha te bashkohemi me kinen te pakten keta Nuk te shesin e t hedhin ne plehra kur sta Kan nevoje. Nje Europe kurve qe drejtohet NGA LGBTQ plus e sorroiste me shoke. Imagjino te shkosh ne lufte e te Kesh keta drejtusa se CA fundi te pret. Dhe gazeta meros qe Nuk lejon komente me ndjenja kunder europes e amerikes ,tamam shenja e demokracise e fjales se lire qe duan amerikanet ne shqiperi. Do vi koha shpejt qe do na hedhin ne goje te ujkut e ather do jete vone

   1. M
    Mandi

    ati je rrot kari o shpellar

    1. L
     Lala i Lushnjes

     Dikur Rusvelt dhe Çurçill vëndisën të mos çohen në këmbë kur të hey te Stalini në zallë, por kur hyri babaxhani direkt në këmbë të dhjerë deri në kryqe.

     1. L
      Lala i Fierit

      Akoma i beson keto perrallat e formave te edukimit komunist ti Lala Gomari i Lushnjes? Qenke bere per meshire. Te dhjefsha Stalinin.

      1. a
       anti25642654censurë

       lala i lushnjes nuk beson asgje përveç rakisë që i ka pjerdh trurin!! shikoje çka zhgaravit!!

    2. b
     bela

     o zot kush do cvishet, draghi qe faqet i ka, si cica, biden qe qafen e ka te loqet, johnson qe floket i ka te te prapmet, macron qe trute i ka te plaka qe ka, per grua edhe scholz qe ukraina e quajti salsice

     1. E
      Edlira

      Ku eshte ajo foto e Carit Rus lakuriq maje kalit aman???? Si cub!!! :-))) Se kur ju shohim ne europianet ju Ruset lakuriq maje kalit,te gjithe themi: Uaaa....cfare udheheqesi ky i Forti i Rusise!!!....poza tamam si ai i "forti" i Memaliajt,qe iku per lesh per mendt e veta!

     2. A
      Anri

      Dhe te gjithe u kenaqen me shakatë plot kripë te Duçes ????????????????????

      1. V
       Vini

       Boll me fjale o legena se njerezit po vriten cdo dite ne mes te Europes dhe ju beni show me ne krye matufin e Amerikes.E kuptoni qe spo ju mer me seriozisht as Saliu e as Ramiu,e jo me Putini.

       1. O
        Oh sa kom qesh

        Po cfare te zhvisheni ore te rrjedhur dhe te pjerdhur, gjysma e juaj aty jane me pampers, vetem kryeministri i Kanadase qe duket me nder sagllam por eshte GAY dhe ne muajin e tij te festes Qershori here tjeter ti ngjise vetullat me tutkall alla shqiptar qe te mos i bien me kurves.

        1. ?
         ?

         Mire mer vlla Putini te pakten breket dhe pantallonat i kishte te veshura. Sec eshte nje K@rminister i Ballkanit qe dilte vazhdimisht karkacul, sic e kishte bere Aneta

         1. Z
          Zeqo Pilafi

          "?" Sa i paduruar qe je. Prit edhe ndonja 200 vjet sa te behet "K@rminister", babai yt shpirteror dhe biologjik, plehu Sali Rrrrammm Brrrriiiishhha se ai rri me xhubleta serioze.

          1. ?
           ?

           Or ty ta zente gryken pilafi, ku e pe o rrote gomari qe une po pres te behet K@rminister Saliu? Po edhe sikur te ishte keshtu ti duhet te jesh lezetuar shume me kete K@rministrin e tanishem.

         2. Z
          Zyko

          Legena burra. E zhytet popullin ukrainas ne lufte e tani zgerdhiheni. Turp te kini.

          1. B
           Balo

           Pa hë njëherë.... Se edhe duhet të vjellim ndonjëherë ore!

           1. j
            ju dinim as por na dolet PRAS

            Dridhesh kur e mendon se cfare karrigesh zene keta klloune: Ne vend te nje trupi te kalitur fizikisht,preferojne trupin e zberthyer te nje 80 vjecari dement. Ata qeshin,kur popujt kane marre rruget nga syte kembet dhe bota po rrolulliset ne drejtim te pa ditur.

            Lini një Përgjigje