Gratë në SHBA paralajmërojnë grevë: S'ka më marrëdhënie seksuale, as me bashkëshortët

26 Qershor 2022, 20:40Bota TEMA

Gratë në SHBA paralajmërojnë grevë: S'ka më

Gratë në SHBA kanë paralajmëruar se nuk do të kryejnë më marrëdhënie seksuale me meshkujt në shenjë proteste ndaj vendimit të marrë nga Gjykata Supreme për ndalimin e abortit.

Sipas raportimeve në vend nisën protesta që pas vendimit të së premtes për të përmbysur të drejtën federale të grave e vajzave për abort. Tashmë 26 shtete pritet të kufizojnë më tej ose të ndalojnë plotësisht abortet.

Dhe tashmë, disa janë duke bërë thirrje për ndalimin e seksit “derisa të drejtat e abortit të jenë ligj federal” pasi thirrjet për një “grevë seksuale mbarëkombëtare” kanë marrë vrull në mediat sociale.

“Gratë e Amerikës: Zotohuni! Për shkak se Gjykata Supreme përmbysi Roe v Wade, ne nuk mund të marrim rrezikun e një shtatzënie të padëshiruar, prandaj, nuk do të bëjmë seks me asnjë mashkull – duke përfshirë burrat tanë – përveç nëse përpiqemi të mbetemi shtatzënë”, shkroi një përdorues në Twitter. 

7 Komente

 1. D
  Drejtesia e munguar

  Gjykatësa që nuk kanë asnjë lidhje me jetën e popullit. Amerika... sa për turp je bërë!

  1. A
   Arditi

   Epo shume mire, 1 rruge e dy pune. Keshtu nuk ka dhe me aborte dhe lindje te deformuara nga rraca Sorrosiane satanike.

   1. p
    perfect

    shum mire, lepijani plaku Biden

    1. B
     Black Jack

     Kurvllik I modh ka plas

     1. C
      Coli

      Jo grate ne Amerike o Tema,por disa gra te cmendura qe nuk duan te pranojne se femijes mbas 15 javesh i rreh zemra dhe ndjen dhimbje dhe abordin ne kete faze quhet vrasje.Mund te behet veten nqs rrezikohet shendeti i nenes mbas kesaj periudhe. Kjo eshte e verteta,te tjerat jane prapagande e ndyre e Sorosit dhe medias se majte.

      1. b
       beni

       do duroshe dot gjate pa sex ?

       1. G
        Goni kurvari

        People demand rubber dicks !!!!!

        Lini një Përgjigje