Irani: Gati për të goditur armiqtë me avionë supersonikë rusë

17 Prill 2024, 13:12Bota TEMA
Irani: Gati për të goditur armiqtë me avionë

Komandanti i Forcave Ajrore të Ushtrisë Hamid Vahedi, tha gjatë paradës së Ushtrisë me rastin e Ditës Kombëtare të Ushtrisë se Irani është gati për të goditur armiqtë me avionë supersonikë rusë.

"Ne i këshillojmë armiqtë që të mos bëjnë gabime strategjike, sepse Irani është gati t'i godasë, veçanërisht me avionët luftarakë Sukhoi-24, bombardues taktikë supersonikë rusë.

Përveç Sukhoi-24, forca ajrore iraniane është e pajisur me mjete luftarake më të avancuara dhe është e gatshme t'u japë një goditje të tillë armiqve të saj që ata nuk do të jenë në gjendje ta kompensojnë”, tha ai.

 

9 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  nuk ma merr mëndja që këta e kanë për propagandë këtë kërcënim!!të përdorësh sukoi 24 rus është njëlloj si me përdor migët tanë që kanë mbetur në kuçovë!!sukoi nuk po i reziston mbrojtjes së dobët që i është dhënë ukrainës e jo më të përballet me f-16 ose më keq me f-35,duke përjashtuar sistemin antiajror izrailit!!do të më pëlqente të lexoja mendimet e bijve të putinit që sot janë dhe bij të islamistëve të iranit!megjithëse bij kurvash janë nuk mund ta dinë se kush është babai i tyre!!gjithnjë ngjiten pas ndyrësirës së radhës!

  1. ?
   ???

   Me mir me qen bir kurve se produkt incesti si ti o qyrfyc.

   1. a
    anti25642654censurë

    shumë dobët ju bijt e putës!!çfar pidhin e nënave tuaja ka ndodhur që keni shkruar vetëm një fjali për bir putini??ju mungon diarreja në stomak për ta vjellë??sot do tu lë pa bukë,nuk do tu qi mamatë!!

  2. A
   Agushi

   Me nje aeroplan 50 vjecar je gati per lufte o izi? Je qe je permendi edhe ato 10 apo 12 F14 qe ke se mbase dhitet perendimi nga frika

   1. B
    Burgajasi

    Cenosuma me keto traplleqe qe po shkruan, dukesh qe je zog gomari!!

    1. E
     Erdogan

     Pas mi Elin Varvaros do te thonin Greket e Lashte. Kjo Evrope futi ne Nato nje vend pushtues dhe Barbare si Turqia ne nje dite me Greqine! Kjo Turqi qe ne 1922-in krimineli Qemal Ataturk vrau dhe zboi me miliona Greke (Epirote,Ilyre,Maqedhonas Greke jo Sllave,Ionet nga zona ku eshte vete nga vjen dhe Termi Ionios Pellagos nga Kostantinopolis dhe gjithe Zona Perendimore e Saj e quajture Ionia. Ne kete zone Greko-Ilyre kane lindur Filosofet e pare te Politizmoit (Culture "shqip") Evropiane. Prandaj dhe Turqia ben lojen e Israelit se ishte Sulltani Abdyl Hamiti qe shiti Palestinen tek Sionistet ne fund te shekullit te 19te kur ishte ne oret e saj te fundit.

     1. J
      James bond

      Erdogan respekte

     2. J
      James bond

      Iranianet jane dhe Shia me duket???

      1. a
       anti25642654censurë

       qeke i mirë informuar bondo!!nuk e di si e ke gjetur këtë informacion kaq sekret??vetëm unë dhe ahmadi nexhadi e kemi ditur!!me siguri paska qënë ai që e ka nxjerrë këtë sekret!!bondo,e lëmë mes nesh,unë,ti dhe ahmadinexhadi,mo ja thuaj kujt tjetër!mo na prish punë kot së koti!!

      Lini një Përgjigje