Irani zbulon bazën ajrore... nëntokë

7 Shkurt 2023, 17:30Bota TEMA

Irani zbulon bazën ajrore... nëntokë

Irani zbuloi të martën bazën ajrore “Shqiponja 44”, që ndodhet nëntokë.

Kjo bazë, vendndodhja e të cilës nuk është bërë e ditur, është e para e llojit të saj.

“Nëse një shtet rreth nesh ose kudo në botë përdoret si bazë për të na sulmuar neve, ai shtet do të sulmohet rëndë nga ne”, tha Gjenerali Mohammad Bagheri, shefi i Forcave të Armatosura të Iranit.

Në këtë bazë do të ketë dronë, avionë luftarakë dhe raketa me rreze të gjatë veprimi.

8 Komente

 1. B
  Bato

  Kur NATO sulmoi serbine gjeja e pare qe beri ishte bombardimi i hyrje-daljeve te tuneleve te strehimit

  1. A
   Aviatori i MIG-21

   Si qenka e para e llojit të saj! Enveri e ka bërë në Kuçovë dhe Gjadër qysh para 70 vjetësh .

   1. K
    Kuçova

    Fiks Kuçova por këta hanë akoma akullore!

   2. X
    Xheti,KS

    Ne foton e dyte duken ca kabllo te varura per turp.

    1. P
     Psikopati

     Bythqirat myslimon she's in pordhet per rraketa

     1. a
      anti25642654censurë

      mo harroni kojshiun tuj,sadam trimin!!dy herë e shkatërroi perëndimin!herën e parë në '90 e të dytën në'00,kjo e dyta ishte ajo që i dha fundi perëndimit!sadami e vari në litar!! a ju martë muti shalët mor debila!!dhe këtë ju nuk e keni për konsum të brëndëshëm!!e keni për konsum të jashtëm,dhe këta jashtë!?asqë e rruajnë,fare,por fare,fare,si thotë gjiganti brraç!!

      1. d
       depresivi

       @ psikopati kurse ti si bythqir i krishter mburresh me elasticitetin e bythes tende me kore muti sipas shembullit te xhezusit ;)

       1. F
        Fener Zizi

        Baza eshte e Enver Hoxhes, Ai ishte Gjeneral

        Lini një Përgjigje