Kryeministri kanadez vizitë të papritur në Kiev

10 Qershor 2023, 14:30Bota TEMA

Kryeministri kanadez vizitë të papritur në Kiev

Kryeministri i Kandasë, Justin Trudeau ka zhvilluar një vizitë të papritur në Ukrainë.


Udhëheqësi kanadez bëri nderimet e tij për ushtarët e rënë ukrainas në një vend përkujtimor në Kiev.

Vizita e tij është një mbështetje për Ukrainën, e cila po përgatitet për një kundërofensivë të shumëpritur kundër Rusisë.

Kanadaja, një anëtare e NATO-s, ka ofruar mbështetje ushtarake dhe financiare për Ukrainën gjatë gjithë luftës.

1 Komente

  1. P
    Prisni se akoma nuk keni pare gje.

    Kryeministri Justin nuk ka harruar te vere shtesat e vetullave qe i bien ne cdo fjalim.

    Lini një Përgjigje