Luftime të përgjakshme në Ukrainë, Kievi: 960 ushtarë rusë të vrarë në 24 orë

2 Mars 2024, 10:31Bota TEMA
Luftime të përgjakshme në Ukrainë, Kievi: 960 ushtarë

Luftime të përgjakshme janë duke vijuar të ndodhin mes forcave ukrainase dhe atyre ruse gjatë orëve të fundit. Ushtria e Ukrainës pretendon se vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë vrarë 960 ushtarë rusë.

Sipas shifrave të publikuara nga Kievi zyrtar, që prej fillimit të luftës forcat ukrainase kanë vrarë 415640 ushtarë rusë.

Ndërkohë, raportohet se dronët rusë kanë bombarduar qytetet e Odessa-s dhe të Kharkivit. Në Odessa, sipas mediave ukrainase, një person ka mbetur i vdekur, ndërsa 7 të tjerë janë plagosur.

Në Kharkiv janë dëgjuar disa shpërthime si pasojë e bombardimeve me anë të dronëve të tipit Shahed.

Sipas të dhënave të publikuara nga Kievi, që prej 24 shkurtit 2022 kur Rusia nisi ofensivën në Ukrainë, më shumë se 20 mijë ndërtesa janë shkatërruar totalisht në Kharkiv, duke e bërë një nga qytetet që ka ndjerë më shumë luftën.

4 Komente

 1. s
  shori

  Po te besosh majmunet ukrainas dhe Meron, qe genjeshtra per ta eshte dhunti, deri tani s'ka mbetur asnje ushtar rus...(???!!!) Atehere si shpjegohet qe makina ushtarake e Moskes po fuqizohet dhe Evropa (karaputane) ka friken e nje sulmi nga Rusia...!!!??? Ndersa hajvanet ukrainas po vriten si mizat dhe humbasin hap pas hapi luften..., i besojne akoma nje majmuni hajdut, drogaxhi naziskin, qe po e con popullin e tij (budalla) ne humnere per...topet e Daj Semit...dhe per milionat qe vjedh cdo dite...!!!

  1. K
   K

   Sa here degjojme. Per ushtare rus te vrare,javen tjeter degjojme se si ra dhe nje qytet tjeter ukrainas ne duart e ruseve, ne nje terheqje taktike qe.zelinski te shpetoje. Jete. Ushtaresh.

   1. P
    Pirdhni se liroheni.

    Ore ka ndonje kelysh kurve te tipit "anticensure" te na sqaroj qe Ukraina nuk e ka te sakte numrin e ushtareve te te vrare rus, nuk jane vrare 415,640 per nje me shume 415641 ushtare dhe nga Ukraina ky numer shkon 31 mije ushtare te vrare, mos behet fjale vetem per te vraret ne sulmin e dy jave jave me pare ku Rusia pushtoi Avdiivken. Ukraina ka nje "komision" ne terren qe numeron tevetem te vraret e ushtrise Ruse, ndersa te vetet jane Rambo bythe dhe nuk vriten. Te gjithe ekspertet ushtarake te Botes ne perendim apo ne lindje e bejne te qarte, vendi qe sulmon ne kete rast Rusia ka shume me pak humbje njerezore se vendi qe mbrohet ne kete rast Ukraina.

    1. s
     slava ukraini !

     i uroj ukraines gjithe te mirat po ky lajm duket me shume si propagande lufte

     Lini një Përgjigje