Mediat ukrainase: Lideri i Çeçenisë është në gjendje kritike për jetën

15 Shtator 2023, 21:10Bota TEMA

Mediat ukrainase: Lideri i Çeçenisë është në

Lideri i Çeçenisë, Ramzan Kadyrov, raportohet se është në koma, sipas mediave ukrainase.

Përfaqësuesi i Drejtorisë kryesore të Inteligjencës së Ukrainës, Andrey Yusov, tha se gjendja shëndetësore e liderit çeçen Razman Kadyrov është kritike. Të tjera informacione thonë se “Kadyrov është në koma pas përkeqësimit të papritur të shëndetit të tij”.

Vihet re se Kadyrov është një aleat i ngushtë i presidentit rus Vladimir Putin dhe për momentin nuk ka të dhëna për problemet shëndetësore me të cilat po përballet.

3 Komente

 1. P
  Paragjykim

  Eshte kujdes " shendetsor" I Putin. Ky tipibe liajti bythen lehte ndaj Putin dhe sot....

  1. M
   Miri

   Se gjen gje gjen e keqe

   1. A
    Artan

    Ve bast qe Putana eshte agjent i C.IA-s. Po i heq qafe gjithe keta plehrat me radhe.

    Lini një Përgjigje