Një person i vë flakën vetes përpara ambasadës izraelite në Uashington

25 Shkurt 2024, 22:42Bota TEMA

Një person i vë flakën vetes përpara ambasadës

Një burrë ndodhet në gjendje kritike pasi i vuri flakën vetes përpara ambasadës izraelite në Uashington DC.

Zjarrfikësit kanë mbërritur në orën 13:00 dhe kanë shuar zjarrin, thanë autoritetet, sipas Sky News.

Zyrtarët kërkuan reagim për shkak të një “makine të dyshimtë që mund të lidhet me individin”, sipas një deklarate nga departamenti.

Ky incident është  rasti i dytë jashtë një ambasade izraelite në muajt e fundit.

Një protestues i vuri flakën vetes jashtë konsullatës izraelite në Atlanta, Georgia.

Lini një Përgjigje