"Nuk do të lejojmë që burrat të...", premtimi i çuditshëm i Donald Trump

7 Gusht 2022, 12:33Bota TEMA

"Nuk do të lejojmë që burrat të...", premtimi i

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump bëri thirrje të shtunën që transgjinorët të mos lejohen që të marrin pjesë në sportet e femrave.

“Mjafton të kesh tru dhe pak logjikë për të kuptuar që është e padrejtë. Është e qartë fare. Sportet ku femrat konkurrojnë me njëra-tjetrën duhet të praktikohen vetëm nga femrat”, tha Trump, i cili kishte në krah Riley Gaines, një notare e cila doli barazim me atletin transgjinor Lia Thomas në garën e 200 metrave për kampionatin e kolegjeve.

“Ne do t’i mbajmë burrat larg sporteve ku marrin pjesë gratë”, premtoi më tej Trump.

3 Komente

 1. R
  Respect from Albania

  Thanks true Mr. Trump! Clear logic!

  1. b
   bob

   ku eshte cudia ketu?

   1. L
    Lexuesi21

    Trump eshte correct, transgenders le te hapin nje kampionat te tyren dhe tek konkurojne. Cudia eshte per ata qe duan ta transformojne shoqerine njerezore ne moster parahistorike.

    Lini një Përgjigje