Paralajmëron Putin: S’do të ndalemi, ja kë do bombardojmë

8 Dhjetor 2022, 16:17Bota TEMA

Paralajmëron Putin: S’do të ndalemi, ja kë do

Qeveria ukrainase denoncoi se në tetë sulmete fundit ruse jan përdorur më shumë se një mijë raketa për të shkatërruar strukturat energjitike të vendit.

“Këto sulme përfaqësojnë goditjen më të madhe ndaj rrjetit elektrik që njerëzimi ka parë ndonjëherë”, thanë ata.

Si duket presidenti rus s’ka ndërmend të ndalet pasi paralajmëroi se ata do të vijojnë të bombardojnë infrastrukturat energjitike në Ukrainës.

Putin tha se ishte Kievi ai që goditi i pari infrastrukturën, prandaj dhe ata do bombardojnë edhe më shumë qytetin dhe infrastrukturat e tyre.

“Forcat ruse do të vazhdojnë të synojnë infrastrukturën në Ukrainë. Kiev ishte i pari që goditi infrastrukturën, siç është ura e Krimesë”, tha Putin.

3 Komente

 1. P
  Poseidon

  PO MOJ PUTANE PERENDIMI NUK KA KETHIM MBRAPSHT ME TY ...,...........KESHTU QE DO TA PESOSH SI HITLERI SI SADAM HUSEIN OSE SI BINLADENI,PRANDAJ MENDOHU MIRE PASI PERENDIMI ESHTE NE ATE FAZE QE NUK KA KETHIM PAS ......SEPSE E DINE QE PO TE LESHUAN PE TI DO I HASH ME GJITHE LECKA............... JE SI DERRI I PLAGOSUR QE TE CAN DHE SHOETIM ESHTE VETEM VRASJA E DERRIT .

  1. O
   Ortega

   POSEIDON, ky është një qenie pa shpirt. Vëlla shpirtëror me Hitlerin, Stalinin, kryeministrin e Japonisë gjatë L2 B, Enverin, Pol Potin, Idi Aminin, Mladic - Miloshevic.. Jeta në familje - cmenduri, vetëvrasje, konflikte interesi, intriga,

   1. a
    anti25642654censurë

    Ortega,mblidhi me një fjalë të vetme "DIKTATOR"! të gjithë janë të tillë,të pa shpirt!!sociopatë të ngjzur që në vezë!!

   Lini një Përgjigje

   Blog Tema