Përhapja e Covid, zbulimi tronditës i shkencëtarit: Kam punuar në laboratorin e Wuhan, e di çfarë ka ndodhur

3 Dhjetor 2022, 16:08Bota TEMA

Përhapja e Covid, zbulimi tronditës i shkencëtarit: Kam punuar

Një shkencëtar që ka punuar në laboratorin e Wuhan ka pohuar se Covid kishte rrjedhur nga laboratori dhe nuk ka kaluar nga kafshët te njerëzit, shkruan The Sun.

Andrew Huff, ish-zëvendëspresident i Aleancës EcoHealth, tha se kjo është një nga fshehjet më të mëdha në histori dhe dështimi më i madh i inteligjencës amerikane që nga 11 shtatori.

Instituti i Virologjisë në Wuhan,  një laborator i sigurisë së lartë i specializuar për koronaviruset ka qenë në sy të botës ndërsa ende nuk është zbuluar origjina e saktë e koronavirusit.

Si  Kina  ashtu edhe ekspertët e labaratorit në Wuhan kanë mohuar çdo akuzë,  por provat se virusi në fakt ka dalë nga laboratori. Dhjetra ekspertë kanë sugjeruar se Covid mund të ketë dalë nga laboratori i Ëuhanit përmes një studiuesi të infektuar ose shkeljeve të mundshme të sigurisë në vend.

Edhe kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë thuhet se beson se Covid ka rrjedhur nga laboratori pas një “aksidenti katastrofik” .

Në librin e tij të ri, “The Truth About Ëuhan” – sinjalizuesi Dr Huff pretendon se pandemia ishte rezultat i financimit të qeverisë amerikane të inxhinierisë gjenetike të rrezikshme të koronaviruseve në Kinë.

Epidemiologu tha se eksperimentet e Kinës, të kryera me siguri të dobët çuan në një rrjedhje laboratorike në Institutin e Virologjisë Ëuhan të financuar nga SHBA.

“Aleanca EcoHealth dhe laboratorët e huaj nuk kishin masat adekuate të kontrollit në vend për të siguruar sigurinë e duhur, dhe të menaxhonin rrezikun, që përfundimisht rezultoi daljen e virusit në Institutin e Virologjisë Ëuhan,” tha ai.

Aleanca EcoHealth kishte studiuar koronaviruse të ndryshëm te lakuriqët e natës për më shumë se dhjetë vite dhe kishte bashkëpunuar me laboratorin e Wuhan.

14 Komente

 1. A
  Arta

  Hajde rrenë hajde..........

  1. G
   Genjeshter me bisht

   Cdo gje qe del nga goja e cifuteve (Huff) eshte genjeshter. Virusi eshte pergatitur nga te njejtat kompani qe bene vaksinat per te vrare njerezit. Kina eshte viktime e genjeshtrave te ketyre djajve qe e pergatiten virusin dhe vaksinat.

   1. a
    anti25642654censurë

    ty duhet me të besu,o bisht me gënjeshtër!! sidomos kur thua se çifuti huff gënjen sepse ti e vërteton me një gomarllëk!! e gomari duket që në shkronjat e para!!kurse hufin nuk e kupton dot,se ai thotë se "ka mundësi të ketë dalë"!për shkak të kësaj a asja!por askund n uk thotë se "ka dalë,në këtë dhe atë moment,ku unë kam qënë prezent dhe ku unë vë dorën në zjarr"!!

  2. T
   Teo

   NE kete rast esht Dr fauci sponsorizuesi dhe kuptohet kush qendron MBAs fshehjes SE faktit. Dr mortja qe mbylli femijet NEper shpira e mbylli shkolla ,AI esht nje NGA fajtoret kryesor. Faktete,emIlet te gjitha kane rrjedh NE shtyp megjithese FBI,FB Twitter NE ate kohe e shumica shtypit amerikan u perpiqen ta hiqnin si lajm,kuptohet me bekimin e demokrateve,Sorros,schwabb,biden Obama e klinton.

   1. S
    Sara

    merr ilacet o shoku.... thone qe ka efekte dhe ne tru korona dhe ti je shembulli tipik...

   2. P
    Pcjenti Zero, qe nuk u gjete Asnjehere..jane ata q

    Shefi i Laboratorit Shkencore ne Wuhan ishte nje Kanadez, i cili u gjet i "Vdekur" me 7-Janare te viti 2021...Kohe ne te cilin Velonte Virusi gjithandej ne Bote... 1-"Vdekja" e tije..u kalua ne Heshtje...por shume Vete Pyeten:E vrane per ti mbyllur Gojen apo Vdiq Vete???????????? 2-Nuk ka senje Dyshim se Corana virusi..doli nga Wuhani, nga "Pakujdesia" e "Dikujt"..me dashje apo Pa dashje?? 3-Me shume Gjasa, edhe ata qe merreshin me Eksperimentimin e Virusit nuk e dinin Forcen e Vdekjes dhe Infektimit nga ky Virus....jo me kote Qeveria Kineze Bllokoj dhe Bllokon Qytete Miljona Banoreshe...dhe shkone ne Masat ekstreme IZOLIM TOTAT TE BANESAVE DUKE SALDUAR EDHE DYERT..pra me then Shqipe i le Njerezit e prekur nga ky Virus te vDESIN NE sHTEPITE E TYRE...Pra Shtepia behet nje Varre i hapur Torturues::: 4 EDHE aMERIKA ka mekatet e saj ne kete Histori..prandaj edhe te gjithe kane Mbyllur Gojen::LOL

    1. L
     Lala i Myzeqesë, pa Myzeqe

     Edhe Amerika ka mëkatet e saj? Mëkat amerikan "pa dashje,,? "Mëkat,, kinez me dollar amerikan besoj.!!!???

    2. O
     Oriola

     Faktin se Covid 19 rodhi nga laboratori i Whan-it dhe nuk ka kaluar nga kafshët te njerëzit, e ka deklaruar me kohe Presidenti amerikan i kohes, D. Trump. Udheheqesit diktatore kineze jane njerez konspirative, ata duhen zhdukur me disa bomba atomike.

     1. j
      jon

      Ky eshte klasik lajm I rrem dhe I vjeter. Tani propaganda perqendrohet midis vaksinave qe sfunksionuan sic duhet dhe gjoja gabimeve te qeverive per masat e ashpera. Fakti I padiskutueshme eshte se Corona si virus s’ekziston. Pra shkurt kur thone Covid keshtu apo Covid ashtu, shiko ku eshte manipulimi. Ata qe kane sy te shikojne dhe veshe te degjojne e dini se Covid ishte( dhe eshte akoma) nje operacion psikologjik. Dhe sic do operacion psikologjik e verteta ska rendesi. Rendesi ka nqs se beson cfare te thone.

      1. N
       Nardi

       Teo je 100% right.Kush nuk beson akoma qe covid erdhi nga Kina ja ka pjerdhur trurin prapaganda e CNN dhe ska ilaç ti beje derman.

       1. E
        Elton

        Po pse ka akoma njerez qe besojne se kaloi nga lakuriqi.Sigurisht qe nga lab doli .Por Wuhan financohej nga USA ndaj dhe nuk ndjehet as Kina as Usa

        1. S
         Sandri

         Paskishte te drejte Trumpi qe e quante "virusi kinez".

         1. B
          Berti

          Duket se Trumpi paska pasur te drejte per çdo gje qe thonte.

          1. a
           anti25642654censurë

           Një shkencëtar që ka punuar në laboratorin e Wuhan,Andrew Huff ka thënë këtë e atë!!nuk jam i të njëjtit mendim!! për mua e kanë përhapur alienët!!ata e kanë krijuar në ripin e orionit dhe e kanë shpërndarë me helikopterë e karroca fluturuese!si ato që kanë përdorur në kohën e romës kur bëni n luftërat në qiell!!këtë mund tua vërtetojë dh ealFredo kaCo!!kemi qënë bashkë kur i pamë në kashar para katër vjetësh!!ne nuk i ramë në të,por kaCo tha "diçka nuk shkon këtu,këta të rripit të orionit,nuk vijnë kot për gallatë!kanë një bombë për të na hedhur"!e këshut dy vjet më pas plasi kovidi!! që atëherë i besoj gjithçka kaCos,i ka bomba të gjitha!!një gjë nuk më pëlqen tek ai,nuk ka ndonjë rëndësi të madhe,por të bezdis!!gjitha bombat i shpërthen në bythën e tij!!të qelbin erë!!duket sikur pjerdh!!

           Lini një Përgjigje