Propozimi i Kanye West që tërboi Trump-n

26 Nëntor 2022, 14:40Bota TEMA

 

Propozimi i Kanye West që tërboi Trump-n

Reperi amerikan Kanye West njoftoi se i kishte thënë ish-presidentit Donald Trump se do të ishte një kandidat i madh – të bëhej zëvendëspresident i tij në vitin 2024, gjë që e bëri ish-presidentin amerikan të zemëruar.

Reperi i njohur tani si Ye pretendon se i tha ish-presidentit se donte që Trump të kandidonte për zëvendëspresident në Shtëpisë së Bardhë të udhëhequr nga Kanye për president gjatë një takimi të nxehtë në pronën e Trump në Mar-a-Lago në Palm Beach, Florida.

“Mendoj se Trump ishte i mërzitur që i kërkova të ishte zëvendësi im”, tha Kanye në një video të postuar në llogarinë e tij të rikthyer së fundmi në Twitter.

“Kjo e kapi atë në befasi.”

Trump e ka bërë të qartë se ai nuk do të mbështesë askënd përveç vetes në zgjedhjet presidenciale të vitit 2024.

“Trump në fakt filloi të më bërtiste në tavolinë duke më thënë se do të humbisja”, vazhdoi Kanye. Reperi i tha Trump-it që të qetësohej: “Unë i thashë “Stop, stop, stop Trump, ju po flisni me Ye”.

Si West ashtu edhe Trump u kthyen së fundmi në Twitter nga pronari i ri i platformës, miliarderi Elon Musk.

Nëse West kandidon në 2024, mund të jetë një provë e miqësisë së dy burrave dhe aleancës politike të së djathtës ekstreme. Reputacioni i West ka qenë në rënie kohët e fundit, veçanërisht pasi ai bëri një sërë deklaratash antisemite duke pretenduar se një kabal hebre kontrollon biznesin e muzikës dhe median.

Reperi është larguar nga Adidas dhe marka të tjera të njohura, dhe prodhuesi gjerman i atleteve tani po heton raportet për sjelljet e tij të pahijshme seksuale të lidhura me biznesin.

Trump njoftoi zyrtarisht një fushatë rikthimi në 2024 javën e kaluar, vetëm disa ditë pasi republikanët dolën më keq nga sa pritej në zgjedhjet afatmesme.

2 Komente

 1. Y
  Ylli

  Terbohet Trump???Nga I gjeni keto shkrime ore dallkauket e Meros.

  1. a
   anti25642654censurë

   yll trapi,a trampi,quaje si të duash, ça gallate??edhe sikur të ishte një nga to satirat e meros,ja vlen!!dy gomerë në një tavolinë së bashku,një plak një i ri,një i zi e tjetri i bardhë që bën solarium për tu dukur i zi!! e ça gallate,një gomar që të pranojë të zgjidhet zëvëndësi i një kërriçi!! do plasë gallata me të vërtetë sikur të dy të bëjnë garë elektorale në '24ën!pale po të hyjë dhe maski në garë!? atëherë!?!? i ka ardhur fundi botës!!ska për të pasur më luftëra!njerzit o do qeshin sa të dhiten në brekë o do bien në depresion që nuk do ti lërë të ngrihen në këmbë!!

  Lini një Përgjigje