Ruanin drogën në një vilë luksoze të blinduar nga siguria, arrestohen dy shqiptarët në Spanjë

4 Mars 2024, 14:49Bota TEMA
Ruanin drogën në një vilë luksoze të blinduar nga

Dy shqiptarë janë kapur ‘mat’ nga policia spanjolle teksa kujdeseshin për mbi 1600 bimë marijuanë, në një shtëpi në zonën rurale të Mallades në Tàrbena.

Banesa ishte një vilë e ‘fortifikuar’ me kamera sigurie, sisteme alarmi, qen që ruanin hyrjen apo dhe sisteme për kontrollin e makinave.

Pas një hetimi, prej disa kohësh, policia arriti që të lokalizonte këtë banesë dhe të vinte në pranga dy shqiptarët, të cilët mesa kuptohet kishin rolin e roje rojeve të bimës.

Ndërkohë, ka rezultuar që në këtë banesë ishte bërë lidhje e paligjshme elektrike, me një dëm prej 35 mijë euro për kompaninë energjetike.

 

 

3 Komente

 1. I
  Idiotizmi ska kufi !

  Sa te zgjuar jane dembelet...Vjedhin energji ! keta te zgjuarit harojne qe edhe nje pike uje te maresh pa leje te kapin dhe jo Energji mbi 35 mijera euro .Tani keto mijra euro ja kthejne ne burg...Dhe humbasin gjysmen e jetes ne burg si trima... Ore ky popull dhe shume te tjere ! kure do ta kuptojne qe cdo gje do i dali prej hundesh... Shkoni mer merni nga nje kazem dhe nga nje lopate .... djersituni pake dhe ne mbremje prane families ju shijo dhe buka thate .... se sa ne burg dhe torturoni dhe familine mire vete e vete..

  1. I
   Idiotizmi ska kufi !

   Sa te zgjuar jane dembelet...Vjedhin energji ! keta te zgjuarit harojne qe edhe nje pike uje te maresh pa leje te kapin dhe jo Energji mbi 35 mijera euro .Tani keto mijra euro ja kthejne ne burg...Dhe humbasin gjysmen e jetes ne burg si trima... Ore ky popull dhe shume te tjere ! kure do ta kuptojne qe cdo gje do i dali prej hundesh... Shkoni mer merni nga nje kazem dhe nga nje lopate .... djersituni pake dhe ne mbremje prane families ju shijo dhe buka thate .... se sa ne burg dhe torturoni dhe familine mire vete e vete..

   1. a
    anti25642654censurë

    "mesa kuptohet kishin rolin e roje rojeve të bimës."ky është nivel,or lal!roje të rojeve!për fat nuk kanë kapur dhe rojet e rojeve të rojeve që ruanin rojet e rojeve!!nuk e di sa vlejnë ato bimët,por nuk ma merr mëndja të paguajnë kaq shumë njerëz!!

    Lini një Përgjigje