Rusia kërcënon Perëndimin: Nëse furnizoni me tanke Kievin, ukrainasit do të vuajnë

23 Janar 2023, 13:20Bota TEMA

Rusia kërcënon Perëndimin: Nëse furnizoni me tanke Kievin,

Ukrainasit janë  ata që do të vuajnë nëse Perëndimi dërgon tanke në mbështetje të Kievit, tha në një deklaratë ditën e sotme Kremlini, pasi pyetjes nëse Berlini do të japë leje për dërgimin e tankeve Leopard në Ukrainë.

Siç tha Dmitry Peskov, mosmarrëveshjet në Europë për furnizimin ose të jo të Ukrainës me tanket Leopard tregojnë “nervozizmin” që mbizotëron brenda NATO-s dhe shtoi se të gjitha vendet kanë përgjegjësi për pasojat që do të ketë furnizimi me armë i Ukrainës.

“Por sigurisht që të gjitha vendet e përfshira, drejtpërdrejt ose tërthorazi, duke furnizuar Ukrainën me armë mbajnë përgjegjësi për vazhdimin e konfliktit. Përfundimi është se ukrainasit janë ata që do të paguajnë çmimin ”, tha zëdhënësi i Kremlinit.

8 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  mirë e ke,tashti janë tu bo dasëm ukrainasit!! ju di ta hani sa krahu o preski!! po të afrohet dita,do shkosh dhe ti në pidh të nënës së lokut!!

  1. L
   Loku

   Ata po ji qin para e mbrapa ti vazhdo.

  2. X
   Xho bidoni

   Ku qe kercenimi ketu !!?? Gazeta tema bene vetem propagand ,si “zerri i popullit” dikur. Ukraina ka humbur 1/3 e teritorit te saj qe nga fillimi i luftes , dhe keta kujtone se dergimi i 3 tankeve do ndryshoje fatet e luftes. Ajo qe i duhet ukraines nuk jane tre tanke por tre mendje te ftohta ,te ulen ne tavolin dhe te fillojne negociatat per paqe, po ku ti gjejne !? Zeliski , xho dhjeramani ,makron zingoloja , apo raçkapuri i anglis !!! Me keto ”ndihmat” te drejte ka ky xhepisti i putinit ( se si xhepist ngjane) vetem me shume do shkatrohet ukraina dhe e garantuar rusia do marshoje drejt kievit . Qellimi eshte te shkatrohet rusia , jo te ndihmohet ukraina , ne fund te luftes do ti lene ne meshire te fatit ukrainasit, koha fo ta tregoj.

   1. P
    Petro

    Koment filorus sponsorizuar nga ambasadda ruse e Bathores

    1. a
     anti25642654censurë

     petro,si toshin gjermanët në L2B"në të gjithë botën i paguajmë spiunët,në shqipëri i kemi falas"!!dhe ky bqiri falas është!!e bën për kënaqësi që të duket si vip big bradhërsi!! bqiri akoma tek 1/3 e teritorit,në një kohë që super fuçija e dytë botërore ka tre muaj që nuk pushton dot një katun!! qiju robt gomerëve!këta janë nga ata me kokë të sheshtë e tokë të sheshtë!!

     1. X
      Xho bidoni

      Mire e ke gruan , apo e ke derguar tek zelinski !?

      1. k
       kacaku

       Kurse tenden mos e kerko te Putini .....po ja jap ne goje une ketej ......

       1. g
        ganiu

        Kurse unë në sumë. Cenua dhe pak e i zë dhe vrimën e mbetur. Ça gallate, do tërbohet biri i kurvës së Putinit. Një rrugë e dy punë. I kënaqet mami.

   Lini një Përgjigje