Shefi i Inteligjencës ukrainase nxjerr provat: Ja pse kemi dy Vladimir Putin

5 Gusht 2022, 11:07Bota TEMA

Shefi i Inteligjencës ukrainase nxjerr provat: Ja pse kemi dy Vladimir

Nuk është hera e parë që zyrtarë të njohur dhe analistë me zë, ngrenë dyshimet se në daljet publike shpesh nuk është Vladimir Putin i vërtetë, por sozia e tij.

Tani, shefi i inteligjencës së Ukrainës ka përsëritur pretendimin se Presidenti rus po përdor “një trup të dyfishtë…” dhe thotë se veshët e tij janë prova për këtë!


Gjeneral-major Kyrylo Budanov ngriti dyshime për sjelljen e Putinit në transmetimet televizive.

Ai pretendon se një ekzaminim i afërt i veshëve të presidentit tregon se ata kanë ndryshuar.

Budanov gjithashtu pretendon se trupi i “dyfishtë” i Putinit herë pas here ka ‘zakone, ecje dhe gjatësi të ndryshme’.

Shëndeti i presidentit 69-vjeçar rus ka qenë temë e diskutimeve të ashpra mes komentuesve në rrjet.

Aleati i tij i ngushtë Nikolai Patrushev thuhet se ka qëndruar në vend të presidentit Putin gjatë kohës që ai ka pasur probleme shëndetësore.

Këtë javë, gjeneralmajori i Ukrainës Kyrylo Budanov u shfaq në TV për të pohuar para shikuesve se gjatësia dhe veshët e Putinit kanë ndryshuar në paraqitjet e fundit, raporton The Sun.

Ai tha: ‘Pamja e veshëve, është e ndryshme… Dhe është si në rastin e një gjurmë gishti, fotografia e veshit të çdo personi është unike. Nuk mund të përsëritet’.

Budanov pretendoi më tej se trupi i dyfishtë i Putinit ‘kanë zakone të ndryshme, sjellje të ndryshme, ecje të ndryshme, ndonjëherë edhe lartësi të ndryshme nëse e shikoni nga afër’.

Budanov kishte pohuar më parë se Vladimir Putini “i dytë” mund të ishte në një samit të mbajtur në Teheran muajin e kaluar.

Ndërsa lideri rus dukej në diklet teksa zbriste nga shkallët e avionit të tij presidencial në Teheran, burimet ukrainase vunë në dukje se ai lëvizte jashtëzakonisht shpejt dhe ishte më vigjilent sesa në paraqitjet e mëparshme publike.

Presidenti rus dukej i animuar teksa përshëndeti të pranishmit, përpara se të hiqte xhaketën dhe të hipte në një limuzinë të blinduar.

 

13 Komente

 1. J
  Jeton

  Janë dhe veshë të kundërt more Qazim, nuk janë saktësisht njëlloj I majti me të djathtin.

  1. K
   Kim Yong

   Shifeni se mos i ka ndryshuar edhe gjatesia e *arit. Na hapet barkun me budallalliqet qe botoni. Apo gje shkrime ne internet dhe perkthe. Putani ne se semes shkofte nje ore e me pare, po gjeni ndonje gje me bindese...se me gjatesine e vesheve dhe trashesine e hundes apo gjeresine e bythes nuk keni gje ne vije.

   1. h
    humoristi

    Shikojeni nga loqet ,po qe bere synet nuk eshte Vlladoja jone

    1. G
     Gjeopolitika 123

     Kjo nuk ka rendesi. Me apo pa Putin politika Ruse nuk ndryshon. Celesi I situates eshte Gjermania. Asaj I duhet te vendosi nese do deindustrializohet dhe qendroje ne krah te Europes apo vazhdoje te jete e industrializuar dhe hapi driten jeshile Rusise per te gllaberuar vendet lindore. Nuk eshte ceshtja vetem tek energjia elektrike. Gjermania ka industri kimike, makinash etj qe varen nga Rusia Pasi Gazi e nafta perdoren per te prodhuar cdo pajisje a material te jetes moderne plus plehrat kimike etj. Do shihet qarte ne tetor nese Europa shperbehet apo qendron e bashkuar me nje Gjermani ne renie te lire.

     1. P
      Pickaxhiu

      Ai mut eshte te 2 fotot

      1. a
       anti25642654censurë

       edhe nëse janë 2 mutra të ndryshëm,prapë mut janë!!

      2. D
       Dauti

       Gjeneralet ukrainas te luftojne ne front. Jo te bejne rolin e komikut. Nuk mbahet dot sekret sozia i Putinit, nese ekziston. Mire veshet, mire levizjet...po zeri kur flet. E Putini flet cdo dite. Ai po vepron. E keta thone veshet...ecja...

       1. v
        vang

        Shkoi dhe ne Teheran thote.PO ai ka njohje te mepareshme,ka marveshje, si do reagoje? PO ZERI? Veshet thone.Sozite mund te perdoren sa per te krijuar pershtypjen se egziston personi i perfolur e jo te jete ne qender.Sozise do ja besoje politiken ruse Putini?

        1. N
         N.VJOSA

         Ky shefi intelegjencès ukrahinase qenka me trap se Zelenski apo Kliçkua! Çfare argumenti eshte ky i vesheve?!... Putini ka bëre operacione ne fytyre se do te duket me i ri , se i pelqejne zoçkat...Por edhe keta komentuesit me larte e thone kritiken e tyre me nje sens te larte humori! EU edhe i do lendet e para te Rusise , por e do edhe Ukrahinen ta kete kopshtin e vet ... Medet , medet!....

         1. i
          ilir

          Cja keput kot,mua njelloj me duket veshi...

          1. Z
           Zyko

           Legena dhe injorante. Merren me veshet etj. te Putin dhe harrojne veshet e gomarit zelensky. Po kur shkruani per girlfriend-et e Putinit a nuk tregon kjo se ai eshte okay? Nga njera ane Putin po vdes e nga ana tjeter Putin me girlfriends e femije te jashteligjshem!!! Trapa deri ne ekstrem.

           1. A
            Anila Guga.

            Europa mbylli syte.Dhe tani.Eshte e vertete jemi ne prag te Luftes Boterore te Trete.Por jam e bindur.Qe ne te gjithe kete e peson Europa.Por sipas nje vizatimi qe kam tek nje liber.Irani 90%te rasti do godase Shqiperine.Ai qe ka bere harten.Eshte Profet.Dhe kjo eshte 100% E sigurt.Ne shkrim qe kam lexuar.Ne gazeten Ushtria.Te Shtatorit 2013.Bente nje analize te shkelqyer te ngjarjeve.Dhe Gjeo-Politikes.Une .Kam lexuar te pakten qe vitet '70 beheshe fjale per makinat elektrike.Por ky projekt u ndalua.Dhe kjo axhenda 2030.Cfare eshte???Ky plan do te jete shkaterrimi i njerezimit.Lutem Zotit.Te mos shtypet butoni I Bombes Berthamore.Atehere fjalet do ishin kot.Kjo vlen per te gjithe VIPat.Ndaloni sepse do jete FERRI mbi TOKE.Do ndizen detet ne flake sepse ka GAZ ne Mesdhe.Do digjeshim te gjalle si te medhenj dhe te vegjel.Te kujtohen pak kur Vezufi qe eshte ne Itali.Zhduku dhe dogji cdo gje qe dilte.Para.

            1. A
             Anila Guga.

             Europa mbylli syte.Dhe tani.Eshte e vertete jemi ne prag te Luftes Boterore te Trete.Por jam e bindur.Qe ne te gjithe kete e peson Europa.Por sipas nje vizatimi qe kam tek nje liber.Irani 90%te rasti do godase Shqiperine.Ai qe ka bere harten.Eshte Profet.Dhe kjo eshte 100% E sigurt.Ne shkrim qe kam lexuar.Ne gazeten Ushtria.Te Shtatorit 2013.Bente nje analize te shkelqyer te ngjarjeve.Dhe Gjeo-Politikes.Une .Kam lexuar te pakten qe vitet '70 beheshe fjale per makinat elektrike.Por ky projekt u ndalua.Dhe kjo axhenda 2030.Cfare eshte???Ky plan do te jete shkaterrimi i njerezimit.Lutem Zotit.Te mos shtypet butoni I Bombes Berthamore.Atehere fjalet do ishin kot.Kjo vlen per te gjithe VIPat.Ndaloni sepse do jete FERRI mbi TOKE.Do ndizen detet ne flake sepse ka GAZ ne Mesdhe.Do digjeshim te gjalle si te medhenj dhe te vegjel.Te kujtohen pak kur Vezufi qe eshte ne Itali.Zhduku dhe dogji cdo gje qe dilte.Para.

             Lini një Përgjigje