Telashe për Biden, konsiderohet tepër i vjetër për të drejtuar dhe nga votuesit e tij

4 Mars 2024, 13:12Bota TEMA
Telashe për Biden, konsiderohet tepër i vjetër për të

Një sondazh i kryer nga "New York Times" tregon se votuesit e Partisë Demokratike të SHBA-së janë gjithnjë e më të shqetësuar për moshën e thyer të presidentit Joe Biden dhe dyshojnë për aftësinë e tij për të përmbushur detyrat presidenciale.

Anketa u krye midis rreth një mijë votuesve të regjistruar në bashkëpunim me Kolegjin Siena.

Sondazhi tregon se deri në 61 për qind të votuesve që mbështetën Biden në vitin 2020, tani e konsiderojnë atë "shumë të vjetër" për të qenë në gjendje të udhëheqë në mënyrë efektive vendin. 

Për 19 për qind të atyre që votuan për Biden në vitin 2020, mosha e presidentit është një problem i tillë që e pengon atë të përmbushë angazhimet e tij.

2 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  "Telashe për Biden, konsiderohet tepër i vjetër për të drejtuar dhe nga votuesit e tij" a e dini se egziston presja o koqet e meros??dhe trampi 4 vjet më parë tha të njëjtën gjë-"ai është i vjetër",kurse tashti ka harruar se dhe vetë është po aq i vjetër, sa ai " i vjetri" që thoshte deri "dje"!!

  1. M
   Martin

   Nuk eshte ne "telash", por une qe ia kam dhene voten para 4 vjeteve sivjet jo vetem qe nuk ia jap, por po te me lejojne shkoj dhe e marr meshkelma dhe e nxjerr nga Shtepia e Berdhe per ta futur ne Azilin e Pleqve.

   Lini një Përgjigje