Donald Trump reagon për dosjen e McGonigal: Djali i FBI le të kalbet në ferr tani!

27 Janar 2023, 09:52Bota TEMA

Donald Trump reagon për dosjen e McGonigal: Djali i FBI le të kalbet

Donald Trump ka bërë reagimin e parë lidhur me dosjen e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal, i cili e hetoi ish-presidentin për lidhjet e dyshuara me Rusinë në zgjedhjet e vitit 2016.

Në një postim në rrjetin e tij social Trump shkoi: “Ky djali i FBI-së që mu vu pas për atë rrengun e Rusisë, Rusisë, Rusisë… që shumë kohë përpara zgjedhjes sime si president, u arrestua për marrjen e parave nga Rusia, Rusia, Rusia. Le të kalbet në ferr!”

NewsWeek shton se McGonigal ishte një nga figurat e para të FBI-së që u vu në dijeni të pretendimeve se George Papadopoulos, një këshilltar i fushatës së Trump-it, mburrej se e dinte se rusët kishin të dhëna që mund të dëmtonin kandidaten demokrate Hillary Clinton. 

Në vitin 2019, hetimi i këshilltarit special Robert Mueller përcaktoi se nuk kishte prova që Trump dhe fushata e tij komplotuan ose u koordinuan me Rusinë.

Vetëm tre ditë më parë u publikua dosja e plotë dhe aktakuza me 9 pika që FBI ka kopsitur për ish-agjentin dhe shefin e kundërzbulimit të FBI, Charles McGonigal.

4 Komente

 1. a
  anti25642654censurë

  ky është një kopje e ndyrë e saliut tonë!tashti mund të themi se eksporti shqiptar është i fuqishëm! jo vetëm kriminalitetin ordiner por dhe kriminalitietin idiot politike e eksportojmë në botë!!

  1. z
   zhelenska

   dole ti pederasti i bidese?

   1. a
    anti25642654censurë

    jo mor jo nuk të kam dalë!më ke akoma brënda!nuk ndjen më?u rraskapite o i çkletë!copë tu bë pafidhja!!

   2. N
    Nardi

    Ik e nderroi pampersat Bidonit o byth pore komjuteri

    Lini një Përgjigje