U qëllua me 4 plumba, njoftimi zyrtar: Kryeministri sllovak në gjendje të rëndë pas atentatit

15 Maj 2024, 16:30Bota TEMA
U qëllua me 4 plumba, njoftimi zyrtar: Kryeministri sllovak në gjendje

Sllovakia u trondit nga një ngjarje e rëndë. Kryeministrit Robert Fico iu bë atentat me armë zjarri.

Fico ka përfunduar fillimisht pa ndjenja në tokë nga të shtënat me armë, ndërsa më pas është transportuar për në spital, sipas asaj që raportojnë mediat lokale.

Fico, u godit në stomak pasi u shkrepën katër plumba pranë Shtëpisë së Kulturës së qytetit, Handlova, rreth 150 kilometra në verilindje të kryeqytetit. 

Stafi i kryeministrit ka bërë një reagim zyrtar në profilin e Robert Fico në Facebook, ku shkruajnë se ai ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Kryeministri u transportua me helikopter në Banská Bystrica, sepse do të duhej shumë kohë për të arritur në Bratislavë, për shkak të nevojës së një ndërhyrje urgjente kirurgjikale.

13 Komente

 1. .
  .

  Gjynah. Si mund te qellohet nje koke shteti me plumb dhe mbrojtja e sigurise te jete kaq e dobet. Keshtu i ndodhi edhe liderit te Japonise qe e vrane ne atentat.

  1. .
   ...

   Evropa ka filluë me ikë për lesh për shkaket të imigration Arab dhe Afrikan.

  2. p
   pjeter

   Me sa duket ne video,ai futet me kembet e tija ne makine i mbuluar nga truprojat,e jo per toke si po e pershkruani!!

   1. I
    Ilirian Qelbaci

    Vertet cudi e madhe se ky Kryeminister qe kane qelluar me arme as ka shpopulluar vendin e tij as ka te arratisur zevendesin e tij per hajduteri...

    1. K
     Kritiku

     O shpellar, kerkoja babit tend Berisha ate shpopullimin. Tipa si ti qe kuptojne vetem fjalet e Berishes, i rendojne kot kesaj toke.

     1. S
      S vriten kryeministrat se bejne mire apo keq

      Cudi tjetri vrau 3000 shqipetare dhe ende ligjeron nga ballkoni I apartamentit ..duhej te ishte 7 pashe nen toke .. Jemi popull me tolerant...naming kemi qe s te falim.

      1. C
       Cadra pistolet

       Ka bere dicka me te rende; ka shitur vendin e tij te Rusia e Putinit.

      2. E
       Emiljano

       Hajde ne shqiperi se kemi ne ca plehra per te qeruar

       1. K
        Kanguri dykrenor

        Terheqte kemben zvarre ... me shokun Edver

        1. @
         @

         Imagjino cfare do i kishin bere sllovaket ndonje kryeministri qe eshte i korruptuar deri ne palce, i droguar, ka shpopulluar vendin e tij, ngre inceneratore imagjinare, i mbyll gojen medias me favore, ngre ndertime vend e pa vend per pastrim parash, betonizon qytetet dhe plazhet, shet me qira toka e vendit per te ndertuar kampe perqendrimi per te padeshiruarit e Evropes, ofron ishujt e vendit per pastrim parash te mafiozeve te huaj, katandis qytetaret e vet qe mezi te shtyjne muajin, le pensionistet me nje kore buke, zhvat kombin majtas e djathtas, etj etj etj Nuk do kishte mbijetuar as 15 muaj, jo 15 vjet si ca te tjere.

         1. P
          Prind

          Avni Rustemi sllovak, hallall ja befte zoti!

          1. C
           Cudia

           Kemi edhe ne një shkrim ato publicits me emrin Lubonjë këtu që do na bënte nder nqs do dinte kë të gjuante. Fatkeqësisht, edhe aq pak true që gjykonte i la në burg dhe tani ai nuk di këtë vërë në shënjestër. Po I hodhe kockën ai kthen krahun...

           1. C
            Cadra pistolet

            po mundohet te qeroje nje vegel te putinit

            Lini një Përgjigje