VIDEO/ Stafi i aeroportit vjedh para nga çantat e qytetarëve gjatë kontrollit të bagazheve

15 Shtator 2023, 14:26Bota TEMA

VIDEO/ Stafi i aeroportit vjedh para nga çantat e qytetarëve

Disa pamje të pazakonta vijnë nga pika e kontrollit të sigurisë nga aeroporti i Miamit në Florida.

Dy agjentë të TSA në Florida janë akuzuar për vjedhje nga çantat e pasagjerëve në një pikë kontrolli sigurie. Zyra e Prokurorit të Shtetit publikoi disa pamje të dyshes duke punuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Majamit.

Ata shihen në video duke marrë para në disa çanta, teksa kontrollojnë bagazhet e pasagjerëve. Njëri prej tyre ka grabitur 600 dollarë nga portofoli i një pasagjeri.

Josue Gonzalez dhe Labarrius Williams janë dy punonjësit që janë arrestuar pasi akuzohen për disa vjedhje të bëra në aeroport.

4 Komente

 1. P
  President Bidoni me mut ne breke

  Hispanic dhe Xax i zi,,fundi i Llumit ne Amerike ,i punesojne nga ngjyra jo nga aftesia dhe respekti….evgjitet e amerikes vjedhin dhe ato qe kane veshur …..

  1. S
   Salihi

   Kjo na ka ndodhe edhe ne Podgorice deshe na vodhen oren e dores e vendosem ne kuti dhe kur doli nga skaneri nuk ishte,e bame direkt problem dhe e sollen pas 15 minutash e ngelen si te dhjere,prandaj kur fute gjerat personale si ora e portofola ndigje kutin e mos ja ndaje syt

   1. G
    Gijotina

    Vetem ne Amerike nuk "vjedhje" eshte shpifje naj espanikeve qe kane kaluar murin (kufirin se mur ka lesh e ka hequr Biden) me Meksiken ilegalisht dhe ndaj copes se jevgut Amerika eshte kthyer ne geto nga mijera e mijera homeless qe kane pushtuar qytetet dhe kane krijuar mbreterine e tyre.

    1. t
     troc

     Bythzinjte nuk e hane punen,kujtuan se u be deti kos.Gjithsesi tani do marrin asistencen dhe do tallin k..in.

     Lini një Përgjigje