Zelensky falenderon Johnson: I bashkove të tjerët për të na ndihmuar në një moment kur dukej e pamundur

8 Shkurt 2023, 15:12Bota TEMA

Zelensky falenderon Johnson: I bashkove të tjerët për të na

Gjatë fjalimi të tij në parlamentin britanik, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka falenderuar edhe një herë Mbretërinë e Bashkuar për mbështetjen e saj, moment që është shoqëruar më shumë duartrokitje nga deputetët.

Ai tha se Mbretëria e Bashkuar ka mbështetuar Kievin që nga dita e parë. Duke iu drejtuar drejtpërdrejt ish-kryeministrit Boris Johnson, ai tha: “Boris, i bashkove të tjerët kur dukej absolutisht, pamundur, faleminderit”.

Zelensky tha se ish-kryeministri kishte “karakter të fortë” dhe kurrë nuk bëri kompromis me Ukrainën. Zelensky tha gjithashtu se ukrainasit dhe britanikët mbrojtën lirinë gjatë Luftës së Dytë Botërore.

“Liria do të fitojë, ne e dimë se Rusia do të humbasë,” theksoi ai.

2 Komente

 1. P
  Pirdhni se liroheni.

  O koqe o kar-agjoz Jonson ka bashauar Perendimin jo per te mbrojtur Ukrainen se ajo per lesh ka ikur, por per te luftuar Rusine.

  1. z
   zhvejku

   Bobo sa race e keqe pasken qen keta sionistet, ukrainasit dhe britaniket pasken mbrojtur lirin gjate luftes se dyt bot. Po te ishte per ukrainasit me Stefan Banderen ju si hebrej do ishit zhdukur si race prandaj po e reabelitoni me grupin azov fashistin Bandera dhe hidhni ne ere te gjitha simbolet dhe permendoret e asaj lufte heroike te popujvet te ish B.R.S.S. Mjer populli i ukraines qe po e varos per interesat e padroneve perendimor, o gastor! Nje dite do gjukohesh si tradhetar i popullit ukraines.

   Lini një Përgjigje