Zgjerohet sherri mes Zelensky-t dhe Vitali Klitschkos

27 Nëntor 2022, 21:25Bota TEMA

Zgjerohet sherri mes Zelensky-t dhe Vitali Klitschkos

Kryetari i bashkisë së Kievit, ish-boksieri profesionist Vitali Klitschko, u përgjigj të dielën ndaj kritikave të presidentit të Ukrainës për masat për të ndihmuar banorët të përballojnë ndërprerjet e energjisë elektrike, duke i përshkruar mosmarrëveshjet si “të pakuptimta” në mes të fushatës ushtarake të Rusisë.

Klitschko tha se 430 “qendra ngrohjeje” po i ndihmonin banorët të përballonin efektet e sulmeve ruse në termocentralet dhe më shumë se 100 të tjera ishin planifikuar në rast të kushteve ekstreme. Presidenti Zelensky vuri në dukje javën e kaluar se kishte shumë ankesa për masat e miratuara në kryeqytet.

“Nuk dua të përfshihem në beteja politike, veçanërisht në situatën aktuale”, tha Klitschko në një video të postuar në Telegram.

“Kjo është e pakuptimtë. Kam gjëra për të bërë në qytet”, shtoi ai. /abcnews.al

5 Komente

  1. e
   edmond( koder rreshen)

   Nderroje foton "shoku",se ky nuk esht Vitali Kryetari i Bashkis,por Vladimiri !

   1. H
    Hajro Lula

    Ska problem , eshte ndoshta nje gabim ne botim ...vec sa per kujtese qe dhe vellai i tij , Vladimiri ne foto , ehhte ne nje vije te drejtperdrejte ne mendime me te vellane , me kryetarin e Bashkise se Kyevit Vitali Klitschko..keshtu qe gabimi eshte gjysma e se keqes ...tung

   2. B
    Beni

    Zelinski eshte legen.

    1. K
     Kafe Elbi

     Ndojë kafe për ju trë .

     Lini një Përgjigje