Balluku: Në kulmin e krizës energjitike, mbrojtëm biznesin e vogël dhe atë të mesëm

29 Dhjetor 2022, 17:50Ekonomia TEMA

Balluku: Në kulmin e krizës energjitike, mbrojtëm biznesin e

Zëvëndëskryeministrja Belinda Balluku, në cilësinë ministres së Energjisë dhe Infrastrukturës mbajti këtë të enjte një takim përfaqësues të prodhuesve të energjisë elektrike, bizneseve të lidhura në tensionin e mesëm dhe atyre në tregun e lirë të energjisë.

Në fjalën e saj Balluku shprehu falënderimet për kompanitë e prodhuesve të energjisë, për të cilat tha se së bashku me qeverinë ndihmuan në përballimin e krizës energjitike.

Ajo tha se kriza në kulmin e thatësirës 2021-2022 u përballua me sukses dhe qeveria mbrojti biznesin e vogël dhe biznesin e lidhur në tensionin e mesëm nga rritja e çmimit të energjisë.

“Të gjithë së bashku ne kemi arritur që ta përballojmë krizën. Një vend i vogël në kulmin e thatësirës 2021-2022 ne jemi përballur me një situatë që kishim vite me të cilën nuk përballeshim dhe duke i bërë të gjitha forcat bashkë ia kemi dalë që edhe të mbrojmë biznesin e vogël edhe të mbrojmë biznesin e lidhur në tensionin e mesëm”, Balluku.

3 Komente

 1. L
  Londi

  Ik moj legene, mashtruese njeri pa nivel, ske len njeri nga fisi jot pa e fut ne administrat. Ku e ke ate vllan tat pa shkoll dhe e ke bo drejtor. Ske faj ti fajin e ka rama qe ju jep krah ju iditoteve.

  1. L
   Liria

   ...mbrojtet edhe "Biznesin e Madh dhe Pasniket", duke hequr fashen!

   1. R
    Raimond vlonjati

    HAHAHAHAHAHAHAHA Kulmi i krizes energjitike, kur nderkaq Shqiperia e veriut po mbytej nga uji C'eshte kjo sharlatane femer , Krijese e qelbur qe genjen si ndyresire kjo deficente Aty akoma Shqiperia e Veriut eshte nen uje e permbytur , kjo na tregon se paskemi pasur krize energjitike Bajga e qeverise hajdute po na hedh hi syve me genjehstra qe dhe femijet nuk i thone

    Lini një Përgjigje