Debate në Komisionin e Ekonomisë, Erion Braçe: Paratë për bujqit nuk mjaftojnë

22 Nëntor 2022, 19:08Ekonomia TEMA

Debate në Komisionin e Ekonomisë, Erion Braçe: Paratë

Në Komisionin e Ekonomisë u diskutua shqyrtimi nen për nen i projektbuxhetit dhe ligjeve të paketës fiskale për vitin e ardhshëm.

Mbledhja pati debate mes deputetit socialist, Erion Braçe dhe përfaqësuesve të Ministrisë së Financave. 

Deputeti socialist tha se paratë shtesë për drejtësinë po jepen pa një analizë të mirëfilltë. 

Shqetësimi tjetër lidhej me mbështetjen financiare të fermerëve dhe skemën e naftës falas. Braçe tha se shuma e projektuar është e pamjaftueshme, në një kohë që sipas tij janë 13 mijë fermerë që kanë plotësuar kriteret që nuk kanë marrë paratë për këtë vit.

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj tha se shifra e parashikuar në buxhet për vitin e ardhshëm mund të ndryshojë.  

2 Komente

 1. a
  american16al

  Nuk kam qene simpatizant i Braces por ai gjithemone ka mbrojtur bujqit dhe blektoret, bravo!! Qeveria nuk ka nje program te qarte se cfare duhet te beje per te mbeshtetur prodhimin vendas dhe punesimin e njerezve por del me program nje vjecar dhe flet percart se cfare te ardhme do te kete nen drejtimin e kesaj qeverie, por njekohesisht jam kunder opozites se cakorduar me Berishen psikopat ne krye dhe Meten hajdut injorant.

  1. B
   Brac qe nenkupton vemie

   Gjynah se nuk e beri Minister bujqeie kete por kur i rrinte afer ne ecjet qe bente Rama kete e largonte dhe e shtynte qi qen perpara kamerave televizive duke i thene " pse me ngjitesh kaq afer" Dhe i shkreti Brac nuk bebezinte por i ka ardhur tashti goja te kritikoje kur Rama e ka lene pa asnje post qeverie apo be komisione parlamentare. Me te vertete me vjen gjynah per kete !

   Lini një Përgjigje