Erion Braçe sulmon Bordin e Transparencës: Nafta në bursë ra, pse nuk e ulni çmimin?

2 Qershor 2022, 17:50Ekonomia TEMA

Erion Braçe sulmon Bordin e Transparencës: Nafta në bursë

Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar i revoltuar me Bordin e Transparencës, për shkak të rritjes së çmimit të naftës.

Sipas tij, Bordi e rriti çmimin kur u rrit çmimi në bursë, por tani që çmimi në bursë ra, nuk e ul çmimin.

“Nafta tani, nga 120 dollarë fuçia më 31 maj, në 112-113 fuçia tani.

Meqe po shisni me 248 leke/liter, jo per gje tjeter!

Se ju shisni sipas burses apo jo, jo sipas rezervave te rafinerive e aipas rezervave tuaja kur blini nga rafinerite!

Apo jo?”, shkruan deputeti socialist.

7 Komente

 1. B
  Bordi Leku Leter

  Po rri o Brace mos na mblidh kot se pas nje jave do rritet prap.

  1. T
   Titi

   shko ne foltoreja te marresh pergjigjen e pse, pse pse.

   1. S
    Sul Shtupa

    Cmimin e komandon kastrati jo bordi, do ti keye rene fitimi ne sektoret e tjere e do ti zvendesojne....

    1. S
     Sul Shtupa

     Cmimin e komandon kastrati jo bordi, do ti keye rene fitimi ne sektoret e tjere e do ti zvendesojne....

     1. S
      Sul Shtupa

      Cmimin e komandon kastrati jo bordi, do ti keye rene fitimi ne sektoret e tjere e do ti zvendesojne....

      1. S
       Sul Shtupa

       Cmimin e komandon kastrati jo bordi, do ti keye rene fitimi ne sektoret e tjere e do ti zvendesojne....

       1. J
        Jeti

        Pse brace nuk din ti qe ne prodhojme per vete dhe na tepron dhe kir vjen puna ne importojme, po ti mor brace aty ishe kur bursa ishte 60$ dhe cmimi ishte 175lekpse mistrec si ty po kerkon te beje propagante tani e vidhni me bord(ligj) se i duhen ca para zahos.ke harru tacin oil, o brace vllai, kastrati eshte oligark o brace se ai i ka gjith shumic e pakic i ndan me zahon.

        Lini një Përgjigje