Ilir Bejtja: Bëhuni nikoqirë siç kanë qenë nënat tona, kurseni energji

9 Shtator 2022, 15:22Ekonomia TEMA

Ilir Bejtja: Bëhuni nikoqirë siç kanë qenë

Zv.Ministri i i Energjisë dhe Infrastrukturës,  Ilir Bejtja i ka bërë thirrje të gjithëve të kursejnë energjinë dhe se 800KW i mundëson që të mos prishin standardin e tyre të jetës.

“Ju bëjmë thirrje të gjithëve. Nëse sot edhe në 800KW shkon të kursejë e të jetë nikoqir siç kanë qenë nënat tona dikur, të jeni të sigurt që nuk i kalon 500 KW konsum.

Mund të kursehet shumë, s’ka arsye që shtëpia në çdo centimetër të jetë e ngrohur, ska arsye të jetë e ndriçuar rreth e përqark si një llambë lumineshente.

Me 800 KW nuk e kemi prekur cilësinë e jetesës sepse mbi 96% e familjeve nuk e kalojnë 800-tën sot”, është shprehur Bejtja. 

 

4 Komente

 1. H
  Hako

  Shpenzoni Ju me nikoqirllek taksat tona, se i bete shkel e shko ,pa ne do nikoqerllikojme nga halli.

  1. I
   Idiotet e Bashkuar

   Ore po nuk na the ne cfare perqindje qendron konsumi nga publiku me konsumin nga biznesi .Kush eshte zeri kryesor ne konsum dhe me cfare perqindje ?

   1. H
    H/C "Drita e Partise"

    Nene ime ka jetuar me kandil.Te kthehemi prape tek ajo kohe?Do kursejme mjaftueshem.Do na kete zili Bota.

    1. L
     Lali

     KY FTYR QOFTJA VEÇ MBIEMRIN KA TE SHENJTE SE OSH I GJTHI COP MUTI ME PAK RIGON. PIKA QE STE BIN.

     Lini një Përgjigje