Nikollaq Neranxi në tryezën e Berishës: Mafia shtetërore s’na lë të punojmë

7 Qershor 2022, 12:08Ekonomia TEMA

Nikollaq Neranxi në tryezën e Berishës: Mafia shtetërore

Nikollaq Neranxi ka qenë këtë të martë në një tryezë të organizuar nga Sali Berisha për biznesin.

Ai tha se mafia shtetërore dhe krimi i organizuar janë bërë bashkë për të rrënuar vendin.

“Mafia shtetërore po blen të gjithë Shqipërinë. Si mund të flitet për garë në këtë situatë?

Të bërit biznes është kthyer në një mision të pamundur. Kërkojmë ndihmën e opozitës për të çliruar biznesin nga mafia e pushtetit.

Shumë organizata të biznesit që duhej të mbronin të drejtat tona, janë blerë nga Rama. Institucionet ndërkombëtare duhet të dinë të vërtetën se me çfarë po përballet biznesi në Shqipëri.

Biznesi i madh është i pari që vuan nga mafia që ka kapur shtetin. Biznesin po e nxjerr nga tregu mafia shtetërore.

Biznesi i ndershëm sot është në rrezik, ekonomia e tregut është sot në rrezik. Demokracia është në rrezik. Ne kërkojmë sot sensibilizim dhe reagim,” tha ai.

8 Komente

 1. J
  Janullatos me metaqirizmeno kolo

  pederast i pabese, bythqir i grekeve

  1. N
   Na mbyten bithecat e shitur te Bregut....qe deri d

   Mbylle ate...hale...ate bej...zagare .po nuk te pelqeu ketu ne kete vend...shko e "thyej" qafen ne Athine tek zhabzinjt e tu...nuk te pengon njeri....perkundrazi....more vesh mora thuaj....legen....

   1. A
    AGUSH

    HARROJE S HALENE O NIKOLLAQE SE NUK VJEN NE PUSHTET AI KUFOMA . AI E DIN MIRE POR PO LUFTON PER FAMILJEN E VET DHE JO PER TY QE KU NUK SHKON PER TU QIRE NE BITHE. SE EDI NUK TA VE .

    1. A
     AGUSH

     HARROJE S HALENE O NIKOLLAQE SE NUK VJEN NE PUSHTET AI KUFOMA . AI E DIN MIRE POR PO LUFTON PER FAMILJEN E VET DHE JO PER TY QE KU NUK SHKON PER TU QIRE NE BITHE. SE EDI NUK TA VE .

     1. A
      AGUSH

      HARROJE S HALENE O NIKOLLAQE SE NUK VJEN NE PUSHTET AI KUFOMA . AI E DIN MIRE POR PO LUFTON PER FAMILJEN E VET DHE JO PER TY QE KU NUK SHKON PER TU QIRE NE BITHE. SE EDI NUK TA VE .

      1. A
       AGUSH

       HARROJE S HALENE O NIKOLLAQE SE NUK VJEN NE PUSHTET AI KUFOMA . AI E DIN MIRE POR PO LUFTON PER FAMILJEN E VET DHE JO PER TY QE KU NUK SHKON PER TU QIRE NE BITHE. SE EDI NUK TA VE .

       1. A
        AGUSH

        HARROJE S HALENE O NIKOLLAQE SE NUK VJEN NE PUSHTET AI KUFOMA . AI E DIN MIRE POR PO LUFTON PER FAMILJEN E VET DHE JO PER TY QE KU NUK SHKON PER TU QIRE NE BITHE. SE EDI NUK TA VE .

        1. r
         realist

         Po mire , more Agush leshi , sa here duhet te na i thuash ?

        Lini një Përgjigje