Vendimi për fashën mbi 800kwh/ Balluku: Faturimi i energjisë, pas javës së parë të nëntorit

31 Tetor 2022, 17:45Ekonomia TEMA

 

Vendimi për fashën mbi 800kwh/ Balluku: Faturimi i energjisë, pas

 

Shirat dhe ulja e konsumit jane dy indikatoret kryesore qe ndikojne ne vendosjen ose jo te fashes 800kwh. Ministrja e Energjise Belinda Balluku me ane te nje postimi ne twitter njofton se ky vendim do merret ne ditet ne vijim, pasi sipas saj edhe pse eshte ulur konsumi, mungesa e reshjeve ka ulur ndjeshem nivelin e Fierezes.

”Faturimi i energjisë nis pas javës së 1 të muajit. Me një situatë jo të mirë hidrike, kur niveli i Fierzës është më pak se 268m, por me pritshmëri për prurje më të mira në vazhdim & bazuar në uljen 6.2% të konsumit, do të analizojmë cdo detaj, para vendimit për fashën mbi 80kwh.’‘, shkruan Balluku.

1 Komente

  1. H
    Hana

    Sa te jete Sali Berisha gjalle, fasha e energjise elektrike nuk vihet ne Shqiperi.

    Lini një Përgjigje

    Blog Tema