VIDEO/ Rama-pronarit të fabrikës në Maqellarë: Rroga duhet rritur akoma shef

29 Tetor 2022, 09:38Ekonomia TEMA

VIDEO/ Rama-pronarit të fabrikës në Maqellarë: Rroga duhet

Kryeministri Edi Rama vijon këtë të shtunë turin paraelektoral në Qarkun e Dibrës. Ai është ndalur në Maqellarë, në një fabrikë që thotë se punon për Fiatin dhe një sërë kompanish të tjera të huaja.

Pronari i këtij biznesi sipas Ramës është një qytetar që është kthyer nga emigrimi për të ndërtuar një të ardhshme të sigurtë në vendlindjen e tij.

Megjithatë, gjatë një video të postuar në rrjetet sociale, Rama i thotë pronarit që rroga duhet rritur akoma për punonjësit.

“Një super fabrikë këtu në Dibër, ja punojnë për Fiatin, për makinat elektrike në francë, për automjetet bujqësore në Gjermani. Ja dhe drejtoresha e ardhshme. 

Ja dhe babai, emigrant, ka filluar çdo gjë nga zero, sot është pikë referimi për Fiatin dhe një sërë industrish të tjera. 

Ja dhe gratë këtu dhe burrat, mesatarja e rrogës 500 mijë lekë neto, por duhet rritur akoma shef. E kuptove? Jo patjetër, por duhet rritur shpejt”, u shpreh Rama.

19 Komente

 1. I
  Igli

  Ky i riu ka bere nje investim shumete mire ne kete qytet

  1. D
   Dori

   Banoreve aty do ju ofroje pune shume te mire kjo fabrike

   1. A
    Ani

    Ju uroj suksese per kete udhetim qe ke nisur dhe shpresoj te jete sa me i sukseshem

    1. j
     jori

     bravo i qoft atij shume i shkathet dhe shume i guximshem

     1. v
      vini

      me vjen mire qe kemi dike ne kryje qe kujdeset kaq shume per popullin e tij

      1. S
       Shuaip

       Hahaahahh me tqeshur me tngjeshur.Bravo z.Rama qe ja ben t ditur

       1. L
        Lura

        Dibraneve,ju vjen anash. Nder shekuj kane zgjuarsine qe e perdorin sic dine nga te paret e tyre,ne te dyja Dibrat!! Tung

       2. P
        Petrit

        Normale qe duhet ta rrisi akoma me shume.Punetori eshte ai qe sjell gjith punen kshuq duhet ta vleresojn

        1. R
         Rezi

         Shpresoj shumw qe rroga e punetorit te jepet aq sa e meritojne.Dhe tani q ja that ju z.Rama ka per tu realizuar

         1. E
          Eno

          Shume emigrant kane ardhur ne vend dhe kane investuar kurismet e tyre ne shume fusha te ndryshme te jetes

          1. E
           Elma

           Me behet qejfi kur shikoj qe zhvillohet kaq shume vendi jone me keto investime te bera nga qytetaret

           1. O
            Orsi

            Gjithmone investohet per mire ne vendin tone

            1. A
             Anisa

             Po mire i thot, me rritjen e inflacionit si pasoje e luftes duhen rritur pagat per te perballuar krizen

             1. A
              Arbana

              Vetem kohet e fundit puntori po vleresohet e po paguhet se vite me pare punonin ne te zez e sot vuajne per pension

              1. J
               Jorgo

               Po i ben punen pse mis ja u rrisi

               1. k
                koli11

                mire e ke o shok edhe folu gjitha biznesve se ju bojn padrejtesi puntoreve duke thy ligjin

                1. v
                 veli

                 gjerat vijne avash avash,kemi kohe per permirsim

                 1. l
                  leone

                  tani jemi ne kohe lufte dhe prap po marrim ndihmesen e duhur

                  1. m
                   merr rrogen nga rilindja

                   Qe nga Igli e deri te Leone eshte i njejti qelbesire qe komenton!Mendon se i ndihmon paguesit e tij!

                   Lini një Përgjigje

                   Blog Tema