Te fundit

15:33

15:20

15:10

15:07

15:09

14:58

14:49

14:36

2020-05-26 15:23:59Kulturë TEMA

23 komente në “Kapur pas Enver Hoxhës: Ruajtja e statujës së fundit të Shqipërise komuniste nga një grua 78-vjeçare ne Labinot”

 1. vjola says:

  Po cfare intervistash bajate qe beni . Si nuk ju vjen turp . A shahet Ai Zot i Shqipetareve ….Ja ku jeni sot gjejuni varret te vrareve ne keto 30 vjet 1992 – 2020

  1. i relaksuar says:

   ENVERI HERO KOMBETAR I SHQIPTAREVE!
   Mos kini asnje dyshim, te gjitha permendoret e Enverit do ringrihen atje ku ishin dhe te reja e me te medha do ngrihen per te. Eshte thjesht ceshtje kohe!

 2. Emigranti-UK says:

  Kafshet e PD te nxitur nga agjenturat serbe te Sali Millosheviqit shkaterruan ne menyre barbare pjese te histoires dhe pasurise kombatare.

 3. Ha ha ,Enveri u tha shqiptareve bar do hani,
  Per veten e tij po ha kashte ?

  1. Eri says:

   Shteti i korruptuar qe kemi mban shtatoren e tradhtarit dhe vrasesve te patrioteve Ahmet Zogollit dhe injoron shtatoren e projektuesit te shqiperise moderne Enver Hoxhes qe vrau tradhtaret dhe spiunet e vendit.Kjo flet shume se cfare te “ardhme “kemi si popull dhe si vend.

   1. Shqipetar says:

    Ti ore koqe gjermania po mundohette kedhej leninin ti per njerez te pa aft

 4. Moisi Golemi says:

  Ju dhjefsha Al Xhazirën. Këta kanë inat se Enveri e zhduku anadollizmin dhe islamizmin nga Shqipëria.

 5. Vertino says:

  Na hengersh mutin ti gazetar i Aljazira shko e meru me talebanet arabe e mos u mer me shqipot se i kane dale zot vendit te vet per mire apo keq nuk ju jep te drejten juve te nxini e transforming historine e popullit shqipetar.Fuck you all!

 6. Olsi says:

  Nuk them se bustet te mos hiqeshin. Por jo te shkaterroheshin shume mire mund ti vinin ne nje muze dhe mund te ishin kuriozitet per te huajt dhe per brezat e ardhshem.

  1. zhaku i pamposhtur says:

   Qoftëlargu ka përfunduar aty ku e meriton. .në bodrum ..edhe unë mendoj si Olsi që nuk duheshin shkatërruar bustet pasi kur të çlirojmë Shqipërinë nga bijtë e nomenklaturës të përfaqësuar nga edi rama dhe sali berisha populli shqiptar mund të nxirrte dufin tek busti i qoftëlargut enver duke e dhjerë apo duke e përmjerë sipas dëshirës. .hmmm po ju shket situata, populli do ju japi fiks atë që meritoni ndofta pak me vonesë por drejtësia do shkoj në vënd ,askush nuk del dot kundër dëshirës së popullit herët apo vonë do paguani për dhimbjet që i keni shkarkuar këtij populli. .

 7. I urti says:

  Krahasoni Enverin me…Ramizin,SalenMeksin,Fatosin Edin,Bashkim Finon etje.
  Pse nuk u bejne edhe ketyre nga nje mmonument…Dhe ta ruaje Liria me kompani…

 8. vjeshta says:

  Qeverisi brutalisht???!!!Po ik moj pill i marrë

 9. lazy says:

  sa me shume ta shajne talibanet aq me shume lartesohet. prandaj me mire mbylleni halen.

 10. Cuni i vuk karaxhicit nga Vicidoli says:

  “… do te bridhni si cifutet ne shkretetire dhe nuk do te gjeni
  strehe kerkund … ! ” Kush po te behet me i mire nga te huajt :
  Greket , serbet , amerikanet , englezet , francezet apo plehrat e
  europes , holandezet me te tjere ?! Eshte me aktuale se kurre
  thenia e Ali Asllanit ” Eshte koha e maskarenjve…” Sot ngrihen
  ne piedestal spiunet e atyre , qe na kane vrare e djegur gjithe
  jeten … ! Shqiperia e Jugut eshte mbushur me varreza fantazma
  te “ushtrise” greke dhe ne oborrin e asaj qe vetem emrin ka
  “Ministri e Mbrojtjes ” ngrihet madheshtore selia ,prej nga
  komandon Jakomoni (kolonel Janullaqisi ), qe nuk guxon kush
  t`i hedhe syte , se te vret me “shenjterine ” e tij !

  1. Eri says:

   Selia e Katedrales Orthodokse u ndertua qellimisht prane Ministrise se Mbrojtjes me themele 20 metra me te thella se Ministria per te intaluar pajisje pergjuese dhe kaptuar mesazhet e transkriptuara te Ministrise.Te ne e ka marre ne dore tradhtia.Respekte per nene Sabirijen dhe popullin e Labinotit qe gjithmone e kane treguar me vepra Atdhedashurine e tyre.

  2. ..... says:

   Ti I shikon te gjitha ne prizmin jot
   Vetem kisha te shqeteson???
   Po grate e veshura me perce koke e kembe?
   Po burat me mjekra e trecerekshe??
   Po sheshi mbushur sikur jemi ne arabi???
   Keto nuk te shqetesojne.

   1. Eri says:

    Dhe burrat me mjeker cjapi dhe pantallona trecerekshe me shqetesojne.Po fola per kishen greke qe na ka marre autoqefaline e kishes tone dhe qe ka ardhur ketu vetem me qellimin e spiunazhit dhe percarjes se shqiptareve nga njeri-tjetri.Une jam Ortodoks qe nuk e duroj dot shovinistin Janullatos ne krye te kishes tone sepse ai eshte armik i Shqiperise.

 11. kripa me karar says:

  Ajo plaka e Labinotit eshte 100 here me e mençur se gjithe “te mençurit” e sotem qe e bene Shqiperine kembehapur ku shkelin te gjithe mbi te dhe shqiptaret e ndershem i sakatuan fizikisht e menderisht. Kerkojme qe domatja te kete shije domate apo dhe frutat, por ato s’kane me shije; sepse dhe njerezit e kesaj kohe jane pa shije, bajat e bastard. Merrni shembull nga Aleksander Gjoka apo dhe nga Ilir Meta, prandaj respekt asaj plake te mençur qe ploteson deshiren e saj dhe ne kushtet e pushtimit total shpirteror qe i behet. Ndersa gazetarja rri pa breke se ato i perdor si maske kunder corones! Ky eshte morali saj dhe i asaj shoqerie bastarde qe po ndertohet.

 12. e drejta e c´do njeriu says:

  MOISI GOLEMI o te dhj…………sha trut qe ke derrr i felliqur kaurr i palar ca ka enveri me anadollin dhe islamin o derr i palar vjen era perrc te ka ngelur sahati tek urrejtja fetare.

 13. Shote Galica says:

  Mè pèlqen qèndrimi i kèsajè gruaje mga Labinoti, meriton shumè respekt. Ky èshtè njè shembull qè na tregon se vlerat e vèrteta tè njè personi dallohen nga ndjenja e respektit qè AI gèzon nè njerèzit e thjeshtè. Njè vepèr arti e hedhur nè kashtè?! Njè udhèheqès qè shqipètarève ju ringjalli dashurinè pèr jetèn, punèn nè rrugèn e nderit dhe tè luftès…Rruaje atè bust moj Nènè se shqipètarèt e ndershèm patriotè nuk e harojnè kurrè.

 14. Vlonjati says:

  Bravo gjýshe

 15. eh me Busti kur ti ishe gjall asisoj
  ta thithte me t’morr kampioni e shurrs ,salih berisha me goj

 16. uha ha says:

  Mallkuar kjofte ….. enver HALJA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje

13:58 Kulturë

07:43 Kulturë

18:13 Kulturë

12:51 Kulturë

10:34 Kulturë

19:00 Kulturë

11:27 Kulturë

10:16 Kulturë

22:20 Kulturë

21:40 Kulturë

Më të lexuarat

12:04 Sociale 20 komente

20:50 Sociale 7 komente

09:05 Kronika 1 koment

10:18 Rajoni 10 komente

17:00 Politika 11 komente

18:10 Politika 12 komente

Blog Tema

12:18 Blog 1 koment

11:41 Blog 1 koment

09:34 Blog 1 koment