Te fundit

18:04

17:53

17:45

17:38

17:35

17:29

17:20

17:15

2024-02-20 10:32:00Blog TEMA

20 Komente

 1. S
  Shkembi

  Ka nje gje s’ke ma ma thelbesore: Keta te revoltuar qe nuk e pranojne voten e popullit, se mendojne ta marrin e ta mbajne pushtetin? Mbase duhet te na shpjegoj e se ku ndryshoje keta me fashistet?

  1. S
   Sara

   Fashitet kishin ideal, keta s'e njohin si koncept...

  2. U
   Uvi

   Po pse qenka komedi mor lepies. a po e degjeneron ky pushtet, kjo qeveri e kjo krye bashki kete shoqeri?! A po zhvasin dhe varferojne rama e veliaj me shoke e shoqe cdo te mire qe ka ky vend?! Ca te presin me njerzit - te vdesin urie. Kurva te servilosura komuniste

   1. L
    Li

    Oburra Uvi drejt rrugices të shpetojm Berishet.

    1. M
     Muzaka i Ri

     O lepires larte e poshte,po krahasoje pake Tiranen qe ndertoj Berisha, me kjoska e pislleqe qe humben paret ata qe ndertuan,ashtu dhe ne si popull qe paguam per prishjen e tyre, e beri Kandahar. Njeri qe vrau shqiptaret,dhe futi vllavrasjen mes tyre. Edhe fashistet nuk ja bene vendit ate qe beri ai. Duhet te iki Rama? po,po, sa me pare. Ta zevendsoj PD si eshte katandisur? kurre,asnjehere. Kush do vije, ka te rinje plot shqiperia, por jo te rinje nga veshjet dhe te pjerdhur nga trute .

     1. D
      Daullxhiu

      Kryekurv je ti! Do protestojme per sali kriminelin? Apo nul nocken, spiunin serb.

     2. B
      Bozhigradi

      Kur ligesia shartohet me pushtetin, pjella eshte monster kombetare. Keshtu ka qene komunizmi. Keshtu jane edhe pjellat e tij. Dhe kur keto pjella flasin ne emer "te popullit," e keqja nuk ka fund. Te nderuar vellezer shqiptare! Ka nje tjeter jete shume me te mire. Pa njerez qe shajne gjysmen tjeter te kombit te vet per t'u sherbyer padronit te radhes per t'i ndare te mirat materiale vetem per veten e tyre. Politikanet normalisht, ne nje shtet normal, jane ne krye te shtetit per te ndare te mirat kombetare per te gjithe qytetaret e shtetit te tyre. Ne Shqiperi eshte... ju e dini vete me mire. Dhe keta palo analiste si ky me lart, mbjellin helmin e urrejtjes dhe bejne detyren e radhes per te share gjysmen e shqiptareve dhe per te ngateruar mendjen e shqiptareve se fajin e paska Saliu. Vete jane ne pushtet, Shqiperia dhe jeta e shqiptareve eshte per ibret, Saliun e kane bllokuar ne arrest, dhe fajin perseri e ka Saliu!?

      1. p
       populli

       o uvil po doktori salih cfare brum eshte a nuk eshte kamunisti I findit qe I ben fresk PPSH-se ?, kur te dali brez I i rri po, do te shpresojme te zhduket kjo fare muti qe ka uzurpuar shqypnine

       1. S
        Sqarues

        Per “Populli” Ke te drejte zotrrote, Berisha ka qene komunisti me i madh qe ka njohur bota, biles edhe me komunist se Marksi e Lenini se bashku. Njerezit nuk e dine por ai ka qene Sekretari i PARE I KOMITETIT QENDROR te PPSH-se dhe jo Enver Hoxha. Po mire more kaqol qe ke rene pre e Dezinformimit alla Mero Baze e Frrok haleja me shoke. Sala ka qene anetar i Ppsh si dhjetera mijera komuniste te tjere dhe posti me i rendesishem PARTIAK ka qene Sekretar i organizates se SPITALIT. Organizata te tilla me nga pese gjashte komuniste ka patur me mijera ne Shqiperi dhe nje POST I TILLE pak vlere kishte asokohe, pasi Sekretare te tille kishte me MIJERA ne shqiperi. Por ti vazhdo ushqehu me bajgat e Temes.

       2. D
        Daullxhiu

        Hiles ti hani mutin, e ti lepini bolet. Mos e zini ne goje ju salixhinjt e mutit se e keni gojen me mut shkelzeni.

        1. D
         Durrsaku

         I paske provu dhe te vinka keq per Hilen.

        2. Besnik

         Populli yne eshte shume i zgjuar. Ai nuk u shkon pas hajduteve, kriminelet e zagareve te tyre. Kurre. Keni per te pare se nuk keni pare gje fare!

         1. c
          ce

          Kesaj radhe imazhi i foltores se vicidolit eshte prezantuar nga juristja e plepave shpifarakja me e madhe e planetit Adriana nockederrja me koken lart tek wc-ja e tyrbes se Haxhi dede Sali babes me 40 hajdute dhe nga Vokshi sygerdoqja me vetullat transverstite te marra borxh nga Cim gjata. Hajde prezantim hajde. Sonte do rixhirohet filmi koncert ne vitin 1936.

          1. S
           Shqipetari

           Pushteti fashist i antishqiptarit non grada nuk vjen me kurre.Ai te burgoset dhe bashke me bajgat te jape llogari perpara derjtesise per 500 uzinat,fabrikat,ushtrine,arsim etj..etj.luften Veri- Jug etj..etj..Te denohet per krimet e 3 dekadave..etj..etj..

           1. P
            Popull

            Rrofte U.S.A...bastardet Berrishjane e dine vitin 91....ngjashmeria eshte se;u rrezua busti i komunizmit...d.m.th. dhe i Salehut si sekretar partie...perse te dal mbas 33 vjetesh te vije i skaduari komunist?per te rruajtur 19 kullat?! Fuck bastardeve ...

            1. x
             xhoxhi

             Derisa ti vijnë mëntë një populli ,populli meriton qeverisjen me njerzit më të këqinj.Kjo është arsyeja pse Shqipëria shkon zvarë si gjarpri.Këta demokratët rahin gjoksin se na rëzuan diktaturën!!!!Ja ku janë sot le ta rëzojnë Ramën,apo ta heqin zvarë Berishën!Hiqemi si trima për tu vrarë me njëri tjetrin jo të vrasim ata qe e meritojnë plumbin kokës.Mblidhen njerzit për Berishën.Pse?Çna ka bërë ky njeri përveçse shkatëroi nga themet Shqipërinë?Po ta duam Shqipërinë më të mirë duhet ti heqim zvarë këta që janë sot se kanë 34 vjet që kamë mblehur gjithë djersën e popullit dhe ne jemi më keq se sa ishim...Të gjithë minatorët e Bulqizës janë të mbytur në borxhe sepse privati nuk i paguan atëhere ku janë minatorët?Pse nuk e djegin Shqipërinë për këto punë po e djegin pë Berishën,Ilirin,Bashën e Ramën etj etj.Ja për këtë duhet protestuar dhe jo për këta që nuk bëjnë asgjë dhe na kërkojnë të protestojmë që të kthehen e të vjjedhin..

             1. N
              Nje Tironce Autoktone

              Saliut ti vini Anash...Saliu qendron shume LART = KRYE DEMOKKRATI= DO *ZOTI FITOJME TA SHPORIM KETE MOSTER RAMOVICIN ....

              1. T
               Tropçe deshmitari.

               Disa nga komentuesit e mësiperm, duke që jeni komunista të thekur. Si keni guximin ta shani dhe t'ja ulni meritat legjendarit të demokracisë Shqiptare, Sali rracë-qirë Berishës, duke e akuzuar si spihun të sigurimit, si agjent i UDB-së, si tradhetar i kombit, si anti-UÇK dhe Kosovë, si shkerdhatë, si vrasës me pushtet, si hajdut, si trafikant droge, si kopil biologjik i Shiqeres, si i korruptuar dhe korruptues etj etj. Por ju nuk dini shumë gjëra të tjera heroike që ka bërë dumbabë Saliu për Shqiperinë, por modestia e tij e madhe nuk ja lejon t'ja prezantojë popullacit Shqiptar, por po jua them unë, që bashkë me Izet Haxhinë kemi qënë deshmitar okular, në heroizmat që ka bërë ky rrac-qiri Sali : ishte ky dhe vetem ky Sali UDB-ashi, klyshi i nji kurve katundi, që me luften e tij heroike, vrau me doren e vet Mehmet Shehun, Kadri Hazbiun, Feçor Shehun, helmoj Hysni Kapon dhe Enver Hoxhen dhe me pisqollë në dorë e detyroj Ramiz Alinë të kapitullonte. Ky, sperma e Shkaut Vuk, rrezoj komunizmin dhe na solli Demokracinë. Të gjitha thashethemet, që komunistat Shqiptar, Amerika dhe Anglia bëjnë kunder heroit dhe anti-komunistit legjendar Sali UDB-ash Berisha, janë totalisht genjeshtra, po po, pa qi nanen Shiqere, janë absolutisht-absolutisht ganjeshtra. Pra, ju kamunistat, ju Amerikant dhe ju Inglishat, boll ma me shpifje kunder heroit të katunit Viçikadol.

               1. P
                Penxherja

                Tançe e ke formuluar gabim titullin e ketij shkrimi:" Hajdari Azem eshte zevendesuar nga Bardhylka Gazi"!Mi boj te fala atij fshatarit tend qe e vetequan vehten gazetar ,por qe ne fakt ka dalun prej fakultetit te gazetarise po fshatar!Nuk e kuptoj si ta lejon intelekti ,apo ta ka perzgjedhur Rudi per te rruajtur ekuilibrat! Apo mos ka qene ne fakultet ,sekretar i rinise se PD-se,se qe ne prezantim duket shume i lodhur!

                1. K
                 Koleg

                 Perfekt si gjithmone zoti Hila!

                 Lini një Përgjigje

                 21:10 Blog 5 komente

                 17:29 Blog 12 komente

                 17:07 Blog 22 komente

                 11:43 Blog 7 komente

                 11:22 Blog 6 komente

                 10:17 Blog 18 komente

                 20:10 Blog 6 komente

                 19:40 Blog

                 17:30 Blog 2 komente

                 18:10 Blog 3 komente

                 Më të lexuarat

                 10:24 Kronika 6 komente

                 12:25 Kronika 4 komente

                 20:19 Kronika

                 10:31 Kronika 9 komente

                 12:15 Politika 15 komente

                 09:17 Kronika 39 komente

                 Blog Tema

                 09:39 Blog 8 komente

                 18:18 Blog 10 komente

                 17:05 Blog