Te fundit

15:35

15:20

15:09

15:07

15:00

14:47

14:36

14:33

2024-02-22 20:38:01Blog TEMA

16 Komente

 1. B
  Beje

  Po na tguaj o Vangjeli çfare u be me Adriatik llallen ? Pse u denua , sa u denua ? Dhe kryesoren , perse nuk arrestohet dhe ekstradohet nga SPAK u. Sqaroi pak me fjalet e tua lexuesit se jo te gjithe e dine sesi rrodhen ngjarjet

  1. S
   Shqipetari

   Don Zoti dhe Amerika ne Toke te gjith maskarenjt e 33 viteve qe vodhen dhe vrane shqiptare te ballafaqohen me poshtersite e tyre,te burgosen dhe t'ju konfiskohet pasuria e vjedhur shqiptareve.Keto qelbesira zbriten nga malet,katundet dhe shpellat bythe grisur ndonese sot konkurojne sheiket e globit per pasuri keto ish morracake te pa shkolle dhe sharlatane qe nuk dine te lidhin dy fjali te kuptimta ,monstrat jane kthyer ne qesharake me e keqja se duan pushtet te perjetshem horrat antishqiptare te modelit gamor..Rrofte! Amerika

   1. Vranakonti

    Bravo Lorenc! Shume bukur i ke then keto gjera kaq te bukura. Sepse çelsat e bankve jane duaret e atyre qe takuan Dumanin,Sadushin,Zaçajn dhe Metanin". Bukur shume. Do zoti vjen nje dite qe keto para me metra katror,shkojn te populli qe dikur i kishte.

    1. M
     Mirvjeni

     Shyqyr qe ke shkruar tamam, dmth qe ta kuptojne te gjithe. Sepse ti shkruan mire shume, Po ben neper te ça filozofi që mezi kuptohet se çfare deshe të thoshe. Sot e ke shkruajtur ashtu siç duhet artikullin???????????????????????????????? për mendimin tim.

     1. E
      Ervis

      Kalama mbete o Lorenc Vangjeli? Te gjithe mendojne se ti je 7 vjeç nga mendja. Trute te paskan mbetur o Lenci ne rekrum, thote miku yt Henri Çili.

      1. V
       Vranakonti

       Ja,ka njerez si ky Ervisi qe nuk e kuptojn dot te verteten. Lorenc Vangjei ka shkruar nje te vertete,por ai aq e ka mendjen dhe nuk e kupton dot. Nuk eshte per t'u mbetur qejfi.

      2. Z
       Zoti meshirofte njerezit e thjeshte .

       E forte ky pershkrim z. Lorenc Vangjeli.... I vetmi pershkrim i thjeshte i sakte dhe me shume vlera qe me ka pelqyer ! Me kujtohet ne vitet 1986 kure pata nje raste te jem shkurt per vizite tek shtepia e njerit ne Tirane, ne ditet e sotem eshte babaxhan Miliradere . Priste te dilte nje pjestare nga banjo se nje banjo kishin te gjithe ne pergjethsi...Ndersa sote ne banjon qe pata mundesi te hyje, ishte si nje banjo si dhome gjumi....epo me demek mendova....miliardere normal qe do ta kete.....vone mora veshe qe kishte ne tre shtete te fuqishme te EU po nga nje Vile...Epo perseri them le ti gezoje....por vone ndegjova qe nje Vile ja kane bllokuar njeri nga shtet e EU... Thjeshtesia eshte vlera me me vlere kush e ka provuar,,se te gjithe si miliardere si njerez te thjeshte,,ne banjo njesoje shkarkohen tymerat e berxollave te pjekur apo tymerat e nje pjate supe te thjeshte ..rendesi ak qe nje dite secili do te vjedhe nga zorret jo ato gjera qe si ka merituar me djerse,,por dhe te tjera gjera ne jete...

       1. Z
        Zogu i Tiranës

        Zoçka e Tiranës!

        1. B
         Bumbum..bum

         Blinken erdhi të mar ca lek se I duhen për fushat. Ju kujtoni se për neve po u vjen shum von? A sa të vobekt jeni . Hani lajmet si tju a servirin. Ata vet e kurorzuan saliun tani e ka radhen shaloku

         1. Z
          Ziggy

          10 me yll. Metafora dhe krahasime te thurura me nje fjalor te pasur. Apo ishe nisur per analize politike dhe perfundove duke dremitur te lendinat qe dukeshin si te tapete te mendafshte?!?!

          1. A
           Ardesa

           ...prit ske pa gje AKOMA...kur thoshte i gjati...

           1. E
            Ethem Lalaj-MallaKASTRIOTI

            OK,L.Vangjeli: -Vdekjen time e di se do ndodhi një ditë si gjithkush që ka lindur.Por,nuk besoi që VIPAVE QË NGA 1992 që kan vjedhur Pasurin e popullit mbi 350 mild.

            1. T
             Treni

             Optimist ky Lorenci? Epo, shpresojmë të ketë të drejtë, por dyshoj. Ka shumë kriminelë të gatshëm të zëvendësojnë "gardën e vjetër", thjeshtë pjesë e kulturës Shqiptare.

             1. P
              PRoShi

              E qëndisur e qepur bukur si një rrobaqepës me përvojë. Urime Lorenc.

              1. Y
               Ymeri nga Yzberishti

               Fjala jote, ne vesh te ZOTIT, Lenco….

               1. l
                lindio

                Koken te menca e ministrise se brendeshme e kishte Lenci ne kohen e Dulles.

                Lini një Përgjigje

                17:11 Blog 13 komente

                10:05 Blog 58 komente

                21:00 Blog 10 komente

                19:24 Blog 20 komente

                16:58 Blog 3 komente

                13:23 Blog 7 komente

                11:13 Blog 33 komente

                10:39 Blog 5 komente

                20:28 Blog 81 komente

                20:17 Blog 6 komente

                Më të lexuarat

                20:00 Rajoni 99 komente

                17:42 Politika 19 komente

                10:49 Rajoni 14 komente

                10:31 Sport 4 komente

                09:15 Politika 20 komente

                20:18 Bota 6 komente

                Blog Tema

                12:22 Blog

                11:37 Blog 2 komente

                21:10 Blog