Te fundit

10:48

10:43

10:41

10:32

10:29

10:19

10:18

10:06

2022-07-24 14:43:00Blog Nga Lorenc Vangjeli

14 Komente

 1. p
  pjeter

  Sipas Vangjelit,mikut te doktorrit Kardiolog te arrestuar per korrupsion aktiv,ngjarje qe Vangjeli e pershkroi pak a shume me te njejten konsiderate qe po tregon per "afarizmin korruptiv" e rruges se kombit.Vangjeli besoj se qellimisht harron ti faktoje ato qe shkruan,i mjaftojne konkluzione te pergjitheshme,hamendesime,opinione personale te pa bazuar ne fakte,me qellim per te orientuar opinionin publik,qe sipas tij ka korrupsion e korripsion,ne kete rast na i ben te kuptojme qe eshte korrupsion i pranushem, "para te shpenzuara mire", sipas Vangjelit.Ne qofte se ka ndonje vertetesi ato qe shkruan Vangjeli,a nuk do te ishte me mire qe ato shpenzime me "perfitime te dyfishta kombetare" te ishin publike? Ku eshte problemi? Sepse sipas Vangjelit,Bechtel na del qevec shoqeri e fuqishme ndertimi ,del edhe e paguar nen dore,e thene ndryshe e "korruptuar",Apo na del qe pervec Bechtel,na shtohet ndonje ndarje tjeter te 1.5 mld eurove?si psh si eshte e zakonit shqiptar,nje pjese per ustain e nje pjese per again???!!!Personalisht mendoj qe rruga e kombit duhet te jete objekt i nje hetimi e thelle nga SPAK.Kurse reagimet e Saliut per "non gratat" anglo - amerkane, duhen injoruar komplet,sepse kercenimet e tij per destabilitet rajonal me nje tufe gomeresh "pistolere" nuk perbejne ndonje shqetesim serioz as per amerikanet as per anglezet,prandaj nuk eshte kaq e nevojshme gjithe kjo vemendje,e gjithe keto kombinacione te koklavitura te mendimeve te Vangjelit.Saliu ka abuzuar familjarisht,njerzit e tij ne pd kane abuzuar,kane kontribuar ne rritjen e borxhit te shqipareve duke abuzuar ne dem te shqiptareve,duke vjedhur e grabitur ata,kete e dine shqiptaret,amerikanet,e anglezet,e me qe sponsori kryesor i SPAK eshte USA,BECHTEL o jo BECHTEL,duhet hetuar ku shkuan gjithe ai mullar me para qe ja faturojne rruges se kombit.

  1. P
   Pjetri i madh fare

   Pjeter, mir e ke ti, po lorenci po na thot se bekteli ka qen lobist per Shqiperine. Dhe qe Saliu qe thoshte ateher mos me u krujt me bektelin qe eshte amerikan, sot duhet ti thot vetes qe mos kruhet me amerikanet e angelezet se do te haj koken e vet. Pse skupto mo burr. Shqip e ke. Kshu e ka politka.

   1. p
    pjeter

    Po ku e di Lorenci se ka lobu a jo Bechtel mor aman!!!! Per mua ,eshte abuzuar,e vazhdon te abuzohet me ket historine e lobimit,thjesht kan vjedh pa mase,duke perfitu edhe Bechtel nga zelli zhvates i Tufes se Saliut. Per mendimin tim,Vangjeli,per te evidentuar kontraditat e Sali efendiut e nisi me "para te shpenzuara mire" dhe e perfundoi me "grata vinci" italiane,analista patatinash.

  2. Y
   Ylber

   Saliu ka ik me kohe ???? dhe as nuk i ka mbetur nje fije tru nkok … gjynah por hajt ska gje se po gezon “gradat” e dhena ahahah

   1. G
    Gloria

    Po te kishte qene i zgjuar saliu sdo ishte ktu ku esht sot… duke marr cdo dit te tilla “cmime” .turp per me qe kemi pasur dike si ai ne krye tvendit

    1. L
     Lasgush

     Po ku ze mend saliu o lenci sdi ai snjeh limite vazhdon dhe akuzon nderkombetaret

     1. B
      Besi

      Po vetem veten ka keshilluar ai ska marr ndenjeher mendim nga te tjeret

      1. a
       aris

       berishes mir ja bejn qe i fusin ate nongraten se vetem te keqija ka bo

       1. b
        bora

        Tani e tutje nuk do quhet me Sali Berisha por Sali Non Grata. Kriminel i qelbur

        1. A
         Alban

         Sali kriminelit socti vije dita shume shpejt dhe te gjithe ata qe ka ai nga pas

         1. T
          Tiku

          Mos fol per saliun o pall se do t vrasi

          1. D
           Dakord

           Do e vrasi???? Po kush e pjerdh me saliun o zoteri!!!???!! Ka filluar te behet meme dhe sa me shume ta zgjase me kete "revolucionin" aq me shpejt do katandiset te zevendesoje lul bashen te memet. Ka lindur shpellar dhe do vdese si klloun

          2. S
           Spak

           Lenci kerkon rehabilitimin pas vajtjes ne llumin e gazetarise Shqiptare Ylli Rakipi! Gazetar Lenci bente pyetje Z. qe kerkonte nga Rama, Falje!

           1. F
            Firmat e themeluesve të PD-së 1991

            Të gjithë janë agresiv, sensible, hakmarrës, të pabesë, por ja që përballja nga disa herë është e vetmja alternative.

            Lini një Përgjigje

            13:07 Blog 54 komente

            12:06 Blog 10 komente

            11:17 Blog 45 komente

            20:55 Blog 86 komente

            13:05 Blog 10 komente

            12:53 Blog 28 komente

            21:50 Blog 16 komente

            21:14 Blog 6 komente

            18:10 Blog 17 komente

            17:18 Blog 2 komente

            Më të lexuarat

            18:00 Politika 16 komente

            13:07 Blog 11 komente

            18:23 Bota 18 komente

            13:25 Politika 32 komente

            15:34 Rajoni 13 komente

            17:33 Blog 43 komente

            Blog Tema

            21:09 Blog 1 koment

            17:33 Blog 43 komente

            17:27 Blog 10 komente