Te fundit

18:20

18:10

18:01

17:49

17:40

17:29

17:19

17:10

2022-07-20 16:56:00Blog TEMA

15 Komente

 1. Q
  Qytetari

  Po ju si Qeveri cfare beni? Te pakten mbani ujin Standart 500 leke 1/2 litro

  1. K
   Kalec Dega

   Burri me i mire i kampit marksist, qysh nga Zeri i Popullit. ------- Kokonja ka te drejte, si ne podium, kur bente gam gam gam, ham, ham ham kunder Berishes dhe armiqeve te realizmit soicilaist....

   1. T
    Taulant

    Edhe ne Ibiza eshte nje dreke 200 euro per person nje pjate sallate 25 euro. Por ti debil leri ato lokale qe jane shtrenjt do kene me pak klient . Mendo per pjesen tjeter te bregdetit .

    1. T
     Te shkerdhej nusen

     Po o kar ama ne Shqiperi rroga minimale eshte 160 euro dhe dhe ne krahasim me Ibiza jugu eshte hale turku

     1. T
      Te shkerdhej motren

      Jo o kar rroga minimale eshte 300.000 lek

     2. x
      xx

      tao nuk i vendos qeveria cmimet ke privatet.

     3. Z
      ZadomizojJanullën

      Mbi 25 euro nje shalqi 4 kg! HAHAHA ...edhe ate ne Analbananistan ku halet derdhen ne det pa u pastruar fare

      1. Roberto

       Ju mund te ironizoni dhe te shani sa te doni por te pakten jugun une e njoh shume mire dhe e di qe abuzohet me cmimet ne maksimum. Nuk behet ekonomia apo pasuria per tre muaj sic duan ta bejme sarandjotet dhe komshinjte e tyre gjate bregut. Brace ka te drejte sepse eshte ekonomist dhe e di me mire se ne situaten. Shteti nderhyn per kasat fiskale por privati vendos cmimin dhe ketu privatet jane hunj qe se kane haberin si afrohet,si mbahet klienti qe neser te vije prap dhe jo te iki nga Hoteli,Bari apo Restoranti duke share e duke shfryre neper dhembe per cmimet e larta dhe pastaj mos ti hyjme edhe manipulimeve te kamarjerve tek faturat apo bashkepunimin midis stafit kamarjer,banakjer,guzhinjer.

       1. D
        David

        Ekonomi tregu, mos shkoni. Cmimet I vendosin vetë pronarët, ku është problemi? Mos na cani trapin, mjafton mos të frekuentoni këta robsha dhe tu rrojë investimi.

        1. S
         Student

         Ky eshte problemi Pronaret po ankojne dhe kerkojne turist nga qeveria.S kacturizem thone, po falimetojme gerthasin.Erjoni po thote ju vete I deboni turistet, pra mos u qani. Ekonomi tregu. C.do subjekt vendos vete cmimet dhe merr persiper rrezikun. Turistet nuk sogurohen kur mbetet bosh hoteli,.po me kohe siguron klientele e per kete ofron paketa turistike, jo te veprojne so kacak me parimin " te zura ta vura"

         1. A
          Altini

          Me vjen keq qe dhe ti ke rene preh e lajmeve te rreme. Te dija te mencur por ke rene ti preh e lajmeve te keqe dashesve Mos u beso portaleve te paguar me para te dyshimta qe bejne propaganden e atyre qe sna duan. Je deputet, vizito jugun dhe pataj fol.

          1. K
           Kapedani

           Si gjithmone edhe kete vit pushimet i kalova ne jug .Çmimet nuk ishin shtrenjtuar shume ne krahasim me vitet e tjera.Ne Lungomare tek Titanic qe mbahet nje prej lokaleve me te mira çmimet ishin me se korrekt ,linguini me fruta deti kushtonte 900 leke pjata dhe sasia ishte korrekte.Vjet ka qene 800 leke .Ne Drimadhe gjithashtu keni lokalet disa lokale qe propozojne gatime vendi me çmime normale.Mos te them se nqs nuk do te hash ne buze te detit por ndjitesh ne ndonje restorant qe ndodhet ne vijen e dyte çmimet jane akoma me te lira0 Nje reklame te vogel per nje lokal ne Lepenice ,rruga e re Vlore - Qeparo .Sherbimi mrekullueshem dhe produktet bio me çmime fantastike. Ne Ksamil çmimet jane te ndryshme por çdokush gjen per portofolin e vet.Nuk e di si jane ne Sarande dhe pjesa e Radhimës. Nqs nuk ke mundesi merr nje apartament me qira dhe gatuaj vete.

           1. P
            Petrit

            Cmimet leri te jene si dhe sa te duan, por ti si pjese e partise qeverisese, lufto qe te leshohen me kupone te rregullt tatimor, dhe te derdhin ne shtet taksat dhe detyrimet, Pa te tjerat i rregullon tregu automatikisht.

            1. P
             Ppsh

             Un sygjeroj nje levizje nga qeveria kush nuk leshon kupone tu hiqen çadrat qe kan ne koncesion Pa te shohim pastaj nje hotel apo restorant pa çadra

             1. B
              Blerimi

              Dhe ne fund fare, ai qe jep lekun eshte Mbreti, respektojeni Mbretin se pastaj do te ngeli turizmi bosh, mos lejoni qe kosovaret te gjejne alternativa sepse ata qe duan ta vizitojne shqiperine dy her, kan per ta vizituar ndoshta njehere ndersa ata qe kan pasur mundesi per te bere plazh nje her ne vit, ata preferojne nje her ne dy vjet.

              Lini një Përgjigje

              14:03 Blog 16 komente

              09:22 Blog 24 komente

              20:40 Blog 26 komente

              15:21 Blog 12 komente

              12:56 Blog 2 komente

              11:25 Blog 12 komente

              10:05 Blog 91 komente

              10:01 Blog 4 komente

              22:24 Blog 9 komente

              21:00 Blog 7 komente

              Më të lexuarat

              10:06 Dossier 3 komente

              18:48 Politika 7 komente

              09:14 Blog 10 komente

              09:10 Politika 5 komente

              20:43 Politika 8 komente

              18:35 Politika 25 komente

              Blog Tema

              17:49 Blog

              17:29 Blog

              16:36 Blog