Te fundit

19:41

19:40

19:30

19:20

19:17

19:10

18:52

18:50

2024-03-02 15:30:00Blog TEMA

46 Komente

 1. m
  mirel

  Bravo Denis.

  1. P
   Per korrektese

   Denisi ka marrë 100 pikë nga 10 të mundshme. Bravo, per zotin. Se na hapi barkun Andi Syri.net Bushati. U bë papritur grek, kur as nga e jëma dhe as nga i jati Ka ndonje gjak greku. Grekëqirin Arjan Çani e kuptoj sepse babane ka shqipetar. Ndersa mamanë, lere mos e pyet. Minoritet në shtepi të vet. Por analistet si Bushati? Turp e faqe e zezë.

   1. P
    Pordhe me rigone....

    Turku i piset Deniz Baykar ik o te rrjepsha koken.... plehre sunite

    1. T
     Tarras-Bulba

     Shume bukur e ke shkruar o denis, po a kupton ky llum mediatik se c'ke shkruar. Ata jane laviret, bucet qe per nje qindark shesin jo vetem bythen e tyre por dhe dinjitetin, nonat grat, motrat vajzat e tyre... Shif psh Andi Buce-atin, Qeros Fatziun, Cimken Peka e shume gazetar te tjer qe te vjen peshtir t'iu permendesh emrat.

    2. S
     Sqepari

     Te lumte Denis!

      1. l
       luti me vile

       Une jam nje nga ata qe nuk me dhemb barku per Fredi Belerin dhe per asnje kesisoj e kesilloj. Por me dhemb shume koka kur ne Shqiperi edhe ne 2023 akoma shiten dhe blihen vota. Kjo nuk ndodh as ne Kosove, Maqedoni e Mal te Zi. Nese Fredi Beleri ka blere vota le te qendroj ne burg. Por ti si Gazetar/uc nuk te bene pershtypje qe ketu blihen votat (edhe e jotja) nga Tropoja ne Finiq (me 90%minoritar fiton PS). Nuk e di shkollimin tend i vetequajtur gazetar por nuk te lejoj qe te fyesh mbi njohurite dhe njohjen e realiteti nga ana jone. Je nje Baton me i vogel ne trup dhe shpirt gjithashtu. Te fala Sandrit

       1. A
        Aron

        Kudo shiten e blihen vota. A nuk te mbahet mend qe u kapen ne Greqi me valixhe me leke dhe u arrestuan e denuan? Njesoj edhe ketej nga ne, ndaj nuk kuptoj kete mentalitet, se meqe blihen e shiten, edhe ata qe kapen, nuk duhet te denohen. Pastaj, Beleri nuk eshte i vetmi qe eshte kapur ne kete menyre. Te tjere kane marre edhe denimin, ndersa per Belerin po behen keto akrobacira, sepse Greqia dhe opozita po e perdorin per politiken e tyre. Ja nje shembull, njesoj sic eshte kapur Beleri. Se keshtu u kap edhe Beleri, ishte nen vezhgim per gjera te tjera dhe u kap kur ai po bente keto manovra per shitje-blerje votash. https://www.youtube.com/watch?v=4e-oqoOV2t0

        1. H
         Himarioti

         Luti me vila, ti qënke një rob koti, një idiot i vërtetë.

         1. L
          Li

          Ka diçka me shume se vota apo pozicionimi i njeresve ndaj partive politike o lut. Dinjiteti. Po çar të të thuash ti ndoshta se njef.

          1. D
           Dukesh nga fjalori qe je kamikaz I Sali Pordhes...

           Ti je padyshim nje bleres votash dhe jo vetem s te dhemb por e promovon shalatanizmin ne zgjedhje...

           1. v
            vlonjat

            Ti muti me bile qe flet kaq i sigurte per shitblerje vote dhe perdor nje gjuhe alabake ndaj gazetarit, ke bere ndonje denoncim per shitblerje vote, apo te kane thene atje te Rrugica e te Marrit!

            1. T
             Të mos harrojmë Arsen Gjinin

             Futu në politikë, dil vetë kandidat, na trego programin, thuaj si e do, ku, nga, kur. Pëndryshe mbetesh një karçarës i llojit të atyre që na thonë “lum Kosova që ka Albinin, mjerë Shqipëria që s’e ka”, ose je votues i Salës dhe qyrravec me profesion.

            2. #
             #@#

             Ndihen të pamposhtur. Kanë para. Kanë vila. Kanë famë. Kanë " imunitet". Kanë motërqirllëk. Kanë harbutërinë tipike të qelbësirave. Kanë në krah qen të rrezikshëm. Kanë. Kanë. Kanë... Veçse nuk janë të mënçur. Nuk janë të zgjuar. Nuk janë trima edhe pse mjaftueshëm hileqare, të paskrupullt, të prostitueshëm, grykës dhe të ndyrë. Por ka diçka që nuk e kanë dhe e ka dikush tjetër për t'a. Dakort Bushat!

             1. I
              Illo

              Sidomos Bushatlliu, si mendon se ka lindur aristokrat!!! Iu nxi shpirti te shkretit nga zilia per E. Ramen! Bloze eshte!!!

             2. l
              leshspathari

              O Denis a marc "dynjane" e te qifshin Greket mamane,motren gruan dhe te tate. Se ti je nje mut i thate.

              1. ΑLiu

               O prehistorike I koheve moderne,te drejtën shkruan gazetari,o njethundrak

               1. S
                Seldi

                Grekeve po ju shkerdhejme grate e gocat e ckane femra mes Greqise qe ta dish o pederast pa emer

                1. z
                 zhigolo

                 Këtë që thua po e bëjnë emigrantët shqiptarë në Greqi mamave, motrave,grave greke dhe jo rrallë edhe ndonjë dylberi grek në bythë.

                2. A
                 Aron

                 Po te besh nje liste te te gjithe kesaj lukunie qe del ne cdo ekran dhe mbron me zell te madh Belerin dhe tu besh nje hetim te mirefillte, do dalin te gjithe qe jane te zene me dosje, ose nga greku ose nga Saliu qe i xjerr neper ekrane si ai pimpi qe nxjerr prostitutat tek dritat e kuqe, edhe pa deshire.

                 1. S
                  Shqiperia Etnike

                  Është ves i gjithë atyre delirantëve të paskrupullt që bëjnë të pamundurën për të merituar bishtin e lopatës në bythë. A nuk kishte para pak kohësh një mbret që akoma po i kërkojnë gjoja kockat, që kishte vënë poshtë karit, politikën, drejtësinë, median, spektaklin, tallavaje, policinë, bankat, bixhozin, mafjen, Dubain dhe Kolumbinë?! Arriti t'i bënte të gjithë bashkë kundër vetes; miq, horra, psikopatë mazokistë, policë, "ustallarë", balena dhe i bënë dasmën dhe videon në lartësinë e " madhështisë" së tij

                  1. E
                   Erdogan

                   Zoti me Mbiemer turk Dyrnjaja (Dynja turqisht) dhe Emer kopje e Perendise Greke Dhionisos (Denis). Beleri ne qofte se eshte fajtore perse nuk respektohet vullnti i popullsise Greke shekullore e Bregdetit te tere jo me te Himares,Pilurit,Dhrimadhes,Qeparoit,Vuno etj? Perse you o Dynjaja nuk kini njohur ne Kombesi Greke kete popullsi Afto-Hthone (Autoktone "shqip") qe ne 1913en kur popullsua ne Albanistane ishte me shume Greke Orthodhokse se sa Turke myslimane. Aresyeja dihet. Se jini bijte e Vezireve,Pashallareve,Bejlereve,Agallareve,Hoxhallareve,Muhipeve,Dervisheve etj qe ishin Administrata Osmane. Ne vend te beni nje Aftokritiqi (autokritike "shqip") per krimet qe u kini bere Kaurreve te Derrit me Prijes Jeorgios Kastriotis po na beni edhe "Atdhetarin"! You e kthyet kete vend me Politizmo (Culture "shqip") Greke be b nje Pashallek turk me mijera Xhamija,Medrese,Teqe,Skolio turke etj. Ne qofte se jini "Skiptare" perse you mbani akoma per Vend Strategjike (Strategice Land) ata e you ndryshuan Identitetin Epirote? Jini nje Pashallek turk i mbeshteture nga Turqia dhe armiqte e Kombit Greke te Pirros se Epirit Austro-Italianet,te Ilyreve te Perandorit Ilyre Greke Megas Kostantinos i lindur ne Nausa (sot Nishi i pushtuar nga Serbet). Kjo eshte e Verteta (Este Vero ital).

                   1. L
                    Li

                    Kafshe me emrin Erdogan s’kisha degjuar asnjehere qelbs po

                    1. z
                     zhigolo

                     Ky "Erdogan"e ka fiksim të gjatin e Edi Ramës,mos e mer për të keq!

                    2. B
                     Ben

                     Erdogan shume e drejte (dunja) mbiemer Turk, po Bejleri Cfare mbiemri eshte? Bej dhe Leri(lindur) ti ngateron fene me etnine dhe te kane bere lavash truri qe meqenese jeni ortodoks = grek. Une jam epirot ortodokse dhe katergjysherit e mi flisnin vetem shqip, edhe asnje fjale greqisht. Ndaj i nderuar kur shkruan reflekto pak Dyrnanja Turk, Bejleri Grek, Haxhinikola Grek, Haxhiu Turk. Per mua turq jane te gjithe nuk kane lidhje me ne ama duhet te jemi racional kur shkruajme dhe te thellohemi ne mendim, jo shovinizma.

                     1. S
                      Sebastiano

                      O kar me zile ndrro emer o xax i zi prej Athine apo ai qe te ka qi rracen prej 400 e kusur vjetesh nuk harrohet kollaj... Gremisu or tutkun e shiko gjineken se ra mbyten ne karjan shqiptaret ne mes te Ger qise, vemje

                      1. M
                       MiçoKakis

                       loqe Erdogan mo u lodh o paliKari se nuk lexon njeri brockullat e tua..Eja me bej pak pipa e shko pallohu ne bithe se u mbyten burrat ne Ger qi ne karjan bitheve

                      2. M
                       Mbushur vendi me tradhtare

                       Bravo.Ja pra ku i kemi opinioniste dhe politikanet tradhetare,me ze dhe figure .Jane gati ti vene flaken vendit per tu pasuruar .Duhen te denohen te gjithe per tradheti kombetare

                       1. X
                        XXXL

                        Ore vshllapush mbro Ed Drogen qe e zbrazi Shqiperine dhe e mbushi me jevgj. Nuk eshte puna te mbrohet Belejri por te te mbrohet vlearat demokratike, te zgjedhjeve te lire, , shqiperia eshte kthyer ne diktatiure me emrin Ed Droga, gjithe te tjeret jane manikin, rob te degjeneruar.

                        1. H
                         Himarioti

                         Bravo z. Denis! Keni bërë një shkrim shumë të mençur, profesional dhe patriotik.

                         1. m
                          mos thoni se c'bej une, thoni si them une

                          Po pse ai qe e sulmoi ate Belerin qe para zgjedhjeve, qe e arrestoi diten e fundit te fushates e qe e mba ne burg akoma e ka kete ngaqe Beleri ka blere vota ...apo se eshte Partiotik i thekur? (per tu bindur per kete shkoni shikoni bustin qe i ka ngritur Micotaqit Senior atje ne Dervican)

                          1. u
                           uskania

                           Këta janë njerëz të paguar, e kanë shitur menderen.

                           1. P
                            Pike

                            Ore GazeKAR, po si nuk rreshtni duke mbrojtur PAdrejtesine e RE. Kush ka minimumin e sensit juridik e kupton dhe po e thote me te madhe. Se proçesi i Belerit eshte I manipuluar politikisht. Edhe njehere ai AKUZOHET per shitblerje VOTASH , me sakte 400€ . Po çhyn ketu “ llap llapi per vorioepirin apo flamuri apo Vrasjet qe paska bere!!!! Nese ti dhe krejt soji yt , patriote te flakte keni PROVA , FAKTE apo qofte edhe DYSHIME TE BAZUARA , mjaft e tprolliset dynjane neper gazeta por MESYJANI SPAK-ut dhe BENI PADI. Dhe te gjithe pas kesaj do themi se Beleri AKUZOHET PER TRADHETI APO VRASJE dhe do kemi mirkuptim edhe per arrestin edhe per denimin. Por ai mbahet prej nje viti per TENTATIVE BLERJE VOTASH me vlere 400€ DHE NE ASNJE VEND DEMOKRATIK APO GJYSEDEMOKRATIK AI NUK DO ISHTE I BURGOSUR, por do ishte gjykuar i lire. Tani vazhdoni me sharjet se i keni zakon.

                            1. k
                             kozma etolosi

                             Beleri po te ket faj ,le te vuan denimin ,,,po ge pakten himara te rhaj identitegin e saj te paster ,,,grekorthodhoks si me par ,,,,mos te futen me te tjer te besimit myslyman ,,,si i perzieu enveri ,,,,,po u futen ,,te bejne kerkes ,, qe tu ndertohet nje xhami e vogel ,,,,minareja te jet jo me shum se 20metra e lart ,,,

                             1. A
                              AC/DC

                              Kur mbolle floket te kishe mbjelle dhe ca tru. Megjithese e ke koken shterpe. Tipik analist albanistanas. Kane fyell vetem me nje vrime dhe i bien dhe i duket vetja sikur bejne muzike. V.l. Rrace muti.

                              1. B
                               Bureto

                               Këto të deritanishmet nuk janë asgjë, para asaj qe do të shikoni e dëgjoni se ç'do bëjë kjo aleancë qelbësirash, mbasi Beleris të dënohet. Se do dënohet, e dinë që ai gjakprishuri nga Progonati, do të dënohet me në sfond, edhe për ato që shkruan Denisi, por hëpërhë mbahen me shpresë se do t'i justifikojnë benefitet e shërbimit që ju bëjnë qarqeve nacionaliste greke, të cilat kanë derdhur gjatë kltyre 30 vjetëve ashtu si dhe serbët nga veriu, mln, euro të deklaruara vetë, për të mbajtur në këmbë këtë tufë zagarësh antishqiptarë të llojit çam, bushat, manjan etj, etj jo vetëm në media, por deri në Parlament. Nuk po numëroj ata që dihen që janë shërbëtorë grekë të shpallur si dule, suli etj. Por për rebegatët historikusht ka vlejtur dhe do vlejë shprehja: "Qentë le të lehin, veç karvani të ecë përpara!".

                               1. D
                                Dani USA

                                Te pergezoi Deis per shkrimin ideal qe ke shkruar ,po per keta sharlatan qe shesin bythen e iteresat e kombit ,i bie hakut vetem nje Enver Hoxhe 35 vjecare dhe pike.

                                1. X
                                 Xoni

                                 Pretendimet e hapura greke ne Himare,nderhyrja dhe arroganca ne qasjen e qeverise greke ndaj nje problemi teresisht shqiptar kalon cdo kufi .Kjo sjellje e saj eshte armiqesore me interesat kombetare. Greqia historikisht ka vepruar dhe vepron kunder Shqiperise. Çdo shqiptar duhet te reagoje fort.

                                 1. A
                                  Aldi

                                  Te lumte Denis!

                                  1. S
                                   Stefani

                                   Qarte e paster, flm o Denis djalii

                                   1. S
                                    Shqipetari

                                    Respekte! Denis.Bravo per shkrimin.Pse nuk turren keto te flasin per te keq trajtuarit shqiptare ne burgjet greke,pse nuk flasin keto per te vraret ne luften e 1997 te regjimit fashist te non grades,pse nuk flasin keto per te vearet e Gerdecit,21 Janarit etj..etj..nen regjimin fashist te non grades....etj..etj..Erdhi koha ndonese shume vone qe cdo kush te pergjigjet per krimet e kryera ndaj shqiptareve nder dekada...

                                    1. D
                                     Deni

                                     Shkrim teper i qarte, kush ka mend e lexon me perseritje

                                     1. S
                                      Suljoti

                                      E ke qendis Denis, te lumte pena

                                      1. E
                                       Elio

                                       Jeni i madh fisnik Denis!

                                       1. F
                                        Filaqoti

                                        Te lumte Denis! Meriton vleresimin me te larte per shrimin, urime dhe respekte. Titchami

                                        1. T
                                         Tironci

                                         Rrespeke per kte artikull brilant dhe te vertet zoti Arben Dynjaja , kjo esht e verteta qe ne qe nuk kemi te drejt te shprehemi si bastardet arjan çani dhe ai bastardi lezhes qe per inat te vjerres i ka falur bythen grekut , ai pushti qe ka qen me lsin sme kujtohet emri , ate qe ne duam te themi e ke then ti , falimderit per kte artikull te vertet dhe brilant rrespekte , ktu duken atdhetaret e vertet , ata qe nuk duan atdheun nuk i do as zoti.

                                         Lini një Përgjigje

                                         11:20 Blog 24 komente

                                         14:20 Blog 3 komente

                                         21:49 Blog 5 komente

                                         21:20 Blog 22 komente

                                         20:18 Blog 36 komente

                                         11:44 Blog 95 komente

                                         22:25 Blog

                                         17:30 Blog 15 komente

                                         09:34 Blog 19 komente

                                         19:00 Blog 2 komente

                                         Më të lexuarat

                                         10:24 Kronika 6 komente

                                         12:25 Kronika 4 komente

                                         12:15 Politika 15 komente

                                         10:31 Kronika 9 komente

                                         20:19 Kronika

                                         09:17 Kronika 39 komente

                                         Blog Tema

                                         09:39 Blog 8 komente

                                         18:18 Blog 10 komente

                                         17:05 Blog